Po menjavi nosilca se vse trese

bozicek

Pripravnik
17. nov 2015
32
0
6
Pozdravljeni,

Menjal sem nosilec menjalnika, ker je vedno, ko si prestavil nekaj udarilo ter grdo cuknilo in sem rekel sigurno kakšen nosilec menjalnika. Menjam nosilec in starega si lahko na roko premikal, verjetno zaradi obrabljenosti, novi je pa trši. Nič več cukanja in udarjanja se pa čuti neke vibracije, ko stojim na mestu v leru. Če primem volan se tudi čuti minimalne vibracije. To sem ugotovil takoj, ko sem speljal od mehanika do prvega semaforja.

Pri menjavi nosilca se je motor na kanalu premikal v skrajno naprej ter nazaj, ker je bilo uteženo priti do vijakov in ni šlo drugače. Vibracije ne prenehajo tudi, če je stisnjena sklopka in pa zdi se mi, da so najbolj prisotne pri segretem motorju.

Avto je atmosferski bencinar z malo km in prvo sklopko. Naj omenim, da sklopka tudi trese ogreta ali ne ter močno potresava pri vožnji vzratno z malo gasa. To me še ne moti, ker je mehka in lepo prime. Kaj je krivo za tiste nove minimalne ampak kar opazne vibracije?

Avto je Ford Focus
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj pa nosilci motorja? Ker nosilec menjalnika se zjebe običajno kot posledicadotrajanih nosilcev motorja.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Retro se enkrat preberi kaj je avtor napisal.
Tukaj se lahko samo ugiba kaj je narobe, priporocam obisk mehanikarja ki bo znal najti vzrok. In prosim ne ga motiti s svojo vednostjo kaj je vse je lahko narobe...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Opa , in kaj sem počel jaz?? Ste pametnjakoviči nekateri tako kot jaz in to da naj obišče mehanika si sedaj slavnostno oznanil kot rešitev!Nisem ponujal rešitev temveč sem navedel 2 od množico možnih napak ki se lahko pojavijo, so pa ti dve precej značilni za te Fordiče..
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Kje si kupil in koliko kilometrov ima avto? Imam podoben simptom, sicer me ne moti prevec
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
To nekaj ne štima. Pri 60 k km (so sigurno realni?) nosilec hin, sam imam 205 000 in voznja ni nič kaj nežna, pa imam zdaj tak znak.