Giant trance 2

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
113
2
18
Jaz sem lani vzel anthema29, sicer ga še nisem resno vozil, sem pa med drugim probal 2 asfaltni s kolegom, ki je na specialki.

Kar je nad dobrih 30 po ravnem te kar zmatra, drugače pa gre vredu. Mislim, da nebi imel nobenega strahu pred 100km+ cestno turo, še najbolj bi me matrala drža, ker nisem navajen tako široke balance in bolj pokončne pozicije.
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Pa sem ga nabavil. Giant trance 2 GE 2018. Vožnja je drugačna tle ni kaj. Boljša kot sem bil vajen do sedaj. Po 20 km po gozdu, lahko rečem, da se bom še lep čas privajal stilu vožnje. Prevsem požiranje grbin je zanimivo. Maxxis gume so preveč napolnjene a se je kr dalo peljat po mehkem gramozu. Spuščal jih nisem, ker nimam pumpe za te tamale ventilčke. Mislim da bom zračnice menjal. Potopni sedež je tudi the best stvar. No, jaz bom mogel menjati, ker ko sem si naštimal višino, je sam še 4 centi ostalo v okvirju. Disk zavore......kaj pa vem. So pa lepi za videt. Edini minus je sicer moje osebno mnenje za slx menjalnik, ni to kar je 20 let star xtr. Sej se dobr šalta a se mi zdi da pri xtr je bolj mehko, lepše.
Za hude vzpone pa ni, sem imel iste težave kot na starem voltagu. Za kratke se pač šalta v težje in na noge, daljši vzpon pa pri meni zmanjka moči :D. Za dol pa je žvav. Ni DH a je za nas, povprečneže več kot dovolj sposoben. Na ravnini se mi pa zdi da je za švoh 5 km/h počasnejši od starih MTB. Za 30 km/h je treba kr hitro vrtet.
Vse kar sem napisal je moje osebno mnenje in ne besede nekega profija. Kdor koli bo kupil tak kolo pa more vedet da gonit bo treba pa še vedno. Ni nič lažji od 15-20 let starih koles. Vglavnem sam ne gre.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem tudi nabavil, in sicer sem se malo bolj stegnil in šel na 1, isto 2018 letnik. Kdo bi rekel, da je overkill zame, ampak ajde, to sem rekel že za prejšnji bicikel, pa sem ga hitro prerasel. Glede na to, kar sem imel (in še bom imel, sem se odločil, da stari hardtail ostane, seveda z malo manj krampastimi gumami), je to čisto drug svet. Žal gmajne še nisem probal, čeprav jo imam nad bajto, ampak samo nekaj malega gradbišča v bližini. Sem pa spobal asfalt, matranja je mnogo več, tudi pri blokiranem vzmetenju, recimo zaradi današnje poti na šiht sem nadpovprečno utrujen, ampak se pa preko lukenj pelješ kot na leteči preprogi. Ni pa, vsaj zaenkrat, za kaj daljšega kot pa do Krvavca ali Krima.
Oprema je top, 1x12 sram-ove prestave zmagajo.

Nisem kupil nobene dodatne opreme, ker pravzaprav ne vem, kaj bi rabil. Kaj nujno še rabi za reševanje težav pri drajsanju po gmajni?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
smoukar malo tu bedarije pišeš...
Kaj mu manjka na hudih vzponih? Ni težava v peciklu ampak tvoji tehniki.
Glede ravnine... to ni pecikl za poganjat 30kmh na ravnini. Za to so drugačni tipi peciklov.
Zračnic ne menjuj ampak vozi tubeless
če imaš samo še 4cm sedežne v okvirju voziš premali okvir
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
tudi jaz sem šaltal...na Reign 1.5, ima pa svak trance 2 in vem da se odlično pelje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Se prav "fully" ni za po asfaltu? Sicer mam terena mali "tutti-frutti" od gmajne do vzponov po asfaltu itd...do vožnje na šiht...

...in vsakič ko moram na kolesarsko premišljujem da bi si kupil polnovzmeteno kolo...

Sedaj mam XC
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
smoukar malo tu bedarije pišeš...
Kaj mu manjka na hudih vzponih? Ni težava v peciklu ampak tvoji tehniki.
Glede ravnine... to ni pecikl za poganjat 30kmh na ravnini. Za to so drugačni tipi peciklov.
Zračnic ne menjuj ampak vozi tubeless
če imaš samo še 4cm sedežne v okvirju voziš premali okvir
Nic mu ne manjka na vzponih in vem da je tehnika kriva. Sej sem približno napisal. Napisal sem sam kako se pelje po ravnini oz asfalu, drugače se v večini izogibam ceste a kdaj pa paše lagano sportski. Marsikdo pa le vpraša kako hitr je sam to so tisti, ki trajbajo specialke. Kaj je to tubeles? Okvir imam velikost M kar naj bi bilo za mojih 172 cm. Razen če mam noge kot mamekenka.
Drugače se strinjam, da je kolo vrhunsko in verjetno ga ne bom do konca izkoristil.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Se prav "fully" ni za po asfaltu? Sicer mam terena mali "tutti-frutti" od gmajne do vzponov po asfaltu itd...do vožnje na šiht...

...in vsakič ko moram na kolesarsko premišljujem da bi si kupil polnovzmeteno kolo...

Sedaj mam XC

Super se pelje po asfaltu,.....ampak z drugimi gre lažje in hitreje... :)
Za kar si napisal,... je XC primernješi(afalt, vzponi, vožnja na šiht)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tvoj (pa tudi moj) model ima tubeless gume, to pomeni da nimajo zračnice (kot avtomobilske gume), zato jih nimaš kaj menjat. Verjetno bi ti to v trgovini omenili ...
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Direkt iz trgovine ima skoraj gotovo zračnice, če se nisi dogovoril, da ti ga preštimajo na tubeless. Imajo pa tranci že vse predpripravljeno, tako da rabiš sam ventile pa mleko.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Hm, morem tole s zračnicami jutri preverit.
Kameleon jaz imam skoz MTB oz podobne in se da peljat po lepih cestah samo je na dolgih turah na koncu muka. Če dokaj lepe poti voziš potem raje treka
Ali pa imaš previsoko sedež. Kolko je opora dolga? 350? 385?
Po papirjih je Giant Contact Switch, Dropper post with Remote, 30.9mm
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Sem imel pred par leti trance 2. Za mene najboljši pecikl kar sem jih imel. Gor je šel fino, okreten na vsakem terenu, dol sem ga zlorabljal do onemoglosti celih 7 let in je gladko preživel vse zlorabe. Za po ravnem asfaltu pa tak pecikel seveda ni. Že zato ne, ker ti mora biti škoda dragih gum, ki jih hitro radira po asfaltu.
Zdaj imam scott spark in se mi pogosto še kdaj kolca po giantu
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Trance tako kot Reign tubeless ready. Gume so že prave in trak je že na platišču, a kot je bilo že rečeno je potrebna menjava ventilčka in mleko. Iz trgovine sem oba dobil z zračnico. Edino če so letos začeli dobavljati drugače..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
smoukar Ta “večjo številko” poišči in preveri.

Drugače pa čisto raztegni, ven potegni in od konca do vrha zmeri (brez zica).

Pa čisto za vsak slučaj - saj si si nastavil tako, da je v najbolj iztegnjenem položaju v najvišji sedalni višini?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Tako je. Res pa je da po ravnini oz v klanec najlazje gonim, če se nogi skoraj raztegneta. To tezavo sem imel tudi na volategu zato sem dal daljše vodilo. Minus je bil, ker se zato ni sedež do konca spustil. Kar se tiče gum, na tastarmu sem imel Continentalke, ki so drazje od maxxis in se nisem obremenjeval s tem, ker ko se pelješ se pač pelješ kjer ti paše. Na trance je notri zračnica. Zaenkrat bo tako ostalo ker mi ne gre v lajšto, da bi na takem kolesu imel šlauflos :D