Giant trance 2

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Včeraj gor na Mangat ter nazaj v Bovec. Tole ni za na ture, če že potem ne po asfaltni. Matr se matraš. Imam še enega starega Web Company s xtr opremo in bom na tega dal gladke gume gor. V skupinici so bili še treki in specialka, vam povem da moja rit ne bo sedela na specialki več :D. Pa ne zadari kolesa, omejen s cestami, promet,.... Stranske poti, gorske steze, nekje kjer si še peš ne upaš, to je vožnja za užitek.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ja nekak logično da AM z 140mm hoda ni za asvalt. Z vsakim postom bolj sem prepričan da sploh neveš zakaj maš tak pecikl. Za tebe je trdak al pa mogoce Anthem
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Kot kaže si glede na to kje voziš res kiksnil pri nakupu, bolj primerni bi bilo nabaviti hardtraila s tam okoli 100mm hoda pa bi bilo. Če ne boš dosti po off vozil je škoda da ti bo stal (škoda denarja). Mogoče je za razmislit in zamenjaš, dobiš za ta denar raketo hardtraila.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Vozim večinoma po hostah. Vozim tam kjer ni prometa. Grem na kako DH ki je nezahtevna. Pač si še ne upam s trancem. Ker pa nimam gnarja kot alteraš, imam en kolo za vse. Oz sedaj bom enega hardtraila poštimal za na cesto oz take poti kot sem ta vikend odpeljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
kaj je za tebe DH ki je nezahtevna. Pa ne reči zaj spust iz lokalnega hriba, ker to ni DH. Za tvoj opis je fuli z 100mm hoda bolj primern kot trance
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Verjetno je mislil bolj enduro kot DH in še to bolj flow traile in kakšnimi luštnimi "skoki" s tem hodom. DH no go npr.
..itak pa počasneje greš, večinoma težje kaj sfuraš, sploh kakšne korenine ipd., pa pravilno rebound in sag naštimat in je to to.
Za na cesto pa hardtraila in je to to. Pa čimveč po trailih s trance-om, treba bike sploh za tak denar izkoristit max ni druge.
Imam tud jest dva, ker druge ni bilo, če se gre kdaj po asfaltu ipd. Več kot 5km z endurom ne grem niti pod razno....sicer gre lepo samo veliko počasneje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ja jaz sem z 2007 trancom tudi asvalt vozo 50% časa. je šlo. Ko sem menjal za 2015 sem pa zraven enega hardtaila sestavo :)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Luka kaj me nadrkavaš, če si bil na istem in veš o čem tle pišem :). Feler to je boljši opis mojega stila. Nisem doma s temi izrazi in ja bolj enduro stil imam. Le da jaz še v hrib gonim po takih potkah in nemalokrat tudi kak del poti rinem kolo. Je potem na vzol toliko bolj sladko.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
pravim da z 2007 se je dalo. To je bil še 100mm in pa geo podobna zdajšnjemu Anthemu. 2015 je pa čuisto nekaj drugega. Tak da če misliš asvalt nadrkavat si nabavi še nekega hardtaila. Pa še gum je škoda. Če daš nke vredu gume gor jih bo na asvaltu hitro pobiralo. Če pa daš nekaj kar je na asvaltu uporabno bo pa na terenu brez oprijema.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Luka kaj me nadrkavaš, če si bil na istem in veš o čem tle pišem :). Feler to je boljši opis mojega stila. Nisem doma s temi izrazi in ja bolj enduro stil imam. Le da jaz še v hrib gonim po takih potkah in nemalokrat tudi kak del poti rinem kolo. Je potem na vzol toliko bolj sladko.

Za enduro flow traile je tale giant vrh glave . V hrib gre pač počasneje, logično me šišajo vsi z XC-ji in hard traili sam konc koncev itak šparam energijo za spuščat se dol...me to na konc bolj utrudi kot gonjenje v hrib. Za asfalt pa res ni...škoda energije, tko da koristi ga na trailih, pa vsakič si malo bolj upaj in bo. Gume kaj spustiš? upam da ne letiš s polno napolnjenimi po trailih dol.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
flow traili niso enduro. Enduro je že praktično DH vožnja. Flow traili se brez problemov tudi z hardtailom vozijo.
Niti trance ni enduro pecikl če smo že pri tem.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
npr. muci trail na krvavcu je lepo flow, oz. peca trail. se večinoma z enduroti vozi kot vidim, s hardtrailom nebi bilo tako zabavno verjetno, sicer probal še nisem, na golovcu po trailih kdaj pa kdaj srečam koga s hardtrailom. Tam kje so večmeterski skoki pa pa DH kolo, s kakšnim 29 endurom nebi blo lih tko k bi moral bi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
pri nas se tak enduro rabi za do trgovine, ker je ziher kaki robnik kjer je treba preko peljat. Za to pa rabiš minimalno 160mm hoda.
Dejstvo je da slovenci vozijo dosti več kolesa kot ga rabijo. če se gre na poti vsaj preko dveh korenin že more bit 160mm, če je pa kaka skala pa je že 180 nuja. Pol pa še trgovci in forumi, ki forsirajo to in smo tam. Pa vidiš razne Reigne in podobne pecikle po raznih trailih ki jih Antem za malco poje.
Jaz bi Tranca prodal takoj, če nebi preveč spušil. Ali pa menjal 1-1 za Anthema. V park letos nisem šel niti enkrat, ko sem bil nazadnje sem vozil kot pička ker me je že preveč strah vsega tak da brezveze :).