Eon Smart box

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Instalirajte si KODI!
Zakaj Kodi? A za gledanje fimov iz diska? Itak ne prepozna "č"jev..

BTW; včeraj je bil prim eni tehnik, ki je komajkaj zamenjal box, nikakor se ni sparil z daljincem, tako da je menjal še daljinec. Ni mi jasno, kako so moji favorites programi ostali v spominu, zgleda da gre to na server ali kako?

No pa je gledanje nazaj šlo malo bolje, previjanje in črne sekunde po koncu previjanja - malce bolj gladko, je pa vseeno po kakih dveh urah imel izgubo signala, ki se je vrnil po kakih 3 minutah, seveda te potem vrže v osnovni meni.

Tehnik je premeril tudi modem, na katerem je en port crknjen (verjetno strela v preteklosti) in bo prišel menjat še modem.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
kodi pa je res zadnji, ki bi mel tezave s sumniki. Seveda pa je treba pravilno nastavit zadeve
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tehnik je premeril tudi modem, na katerem je en port crknjen (verjetno strela v preteklosti) in bo prišel menjat še modem.
Če modem serje in ti internet ne dela tako kot je treba, tudi EON ne bo.

Jaz že nekaj časa nisem mel porblemov tako s SmartTV appom (v dnevni ma glavnem tvju) kot boxom (v spalnici) .
 
Nazadnje urejeno:

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Uspel instalirat ne samo kodi !Ampak dobil sistem kako instalirat brez super su!Najprej instalirajte ghost comander!Box oživi!Ni pa res tako odprto!Ampak se da!
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Zakaj Kodi? A za gledanje fimov iz diska? Itak ne prepozna "č"jev..

BTW; včeraj je bil prim eni tehnik, ki je komajkaj zamenjal box, nikakor se ni sparil z daljincem, tako da je menjal še daljinec. Ni mi jasno, kako so moji favorites programi ostali v spominu, zgleda da gre to na server ali kako?

No pa je gledanje nazaj šlo malo bolje, previjanje in črne sekunde po koncu previjanja - malce bolj gladko, je pa vseeno po kakih dveh urah imel izgubo signala, ki se je vrnil po kakih 3 minutah, seveda te potem vrže v osnovni meni.

Tehnik je premeril tudi modem, na katerem je en port crknjen (verjetno strela v preteklosti) in bo prišel menjat še modem.
Kodi je najlepša stvar 21 stoletja...Nucaj jo!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Uspel instalirat ne samo kodi !Ampak dobil sistem kako instalirat brez super su!Najprej instalirajte ghost comander!Box oživi!Ni pa res tako odprto!Ampak se da!
Sej ne rabiš roota za kodi ali sidelodanje aplikacij. Bilokater file manager bo ok, al pa kar z adbjem namestiš app direktno iz PCja.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
O cem to vidva? Kodi je na marketu in se instalira BP. Kaj bi se lahko naredil? Najbolje menda TV menjat za takega z OS.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
O cem to vidva? Kodi je na marketu in se instalira BP. Kaj bi se lahko naredil? Najbolje menda TV menjat za takega z OS.
Sej zato ne rabiš za Kodi nič posebnega, samo inštaliraš iz Play Storea. Pa Plex tudi, ki ga od začetka ni bilo. Ampak tudi za sidelodanje aplikacij, ki jih ni na storeu (npr mobilnih, ki načeloma niso za TV, ampak če ti paše, jih v končni fazi lahko namestiš) ne rabiš roota.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ali imate lastniki EON boxa kje opcijo snemanja programa? FUnkcijo sem imel na D3 boxu in je bila precej v uporabi, sedaj pa je na EONu ne najdem, pa sem za ta namen kupil še zunanji disk, ki sem ga priklopil na USB in skozi nastavitve tudi formatiral kot interni storage.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Potem še vprašanje, a se na Eon Boxu oddajajo programi v DTS ali DD, da lahko prostorski zvok spraviš na hišni kino?
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Danes so mi priklopili EON box - (paket premium iz golde extra) pa me zanima kdaj se vidi sprememba paketa v moj telemach, da bi lahko aktiviral HBO GO.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Imam android box star dobre dve leti H96pro) in bp predvaja 4K HDR filme v Kodi-ju. Sedaj pa hočem iste filme predvajati preko Kodija- na EON boxu pa se samo zatika in na tv sploh ne prikaže sporočila, da je video v HDR formatu.
Ali moram kaj posebaj nastaviti v Kodi-ju, da bodo 4K filmi tekli tekoče in v HDR formatu?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Potem so novi paketi strel v koleno. Se bo treba D3Go držat dokler bo le šlo. Vseeno je kdaj na sporedu kak koncert, kjer se oddaja v DTS in takrat obvezno vklopim hišni kino. Potem koliko vidim je manj HD kanalov če si prej imel razširjeno shemo. Še pred EON Boxom si raje vzamem conax kartico in vse skupaj gledam na TV-ju. Snemam lahko, na TV-ju, pogled za nazaj pa preko androida....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Potem so novi paketi strel v koleno. Se bo treba D3Go držat dokler bo le šlo. Vseeno je kdaj na sporedu kak koncert, kjer se oddaja v DTS in takrat obvezno vklopim hišni kino. Potem koliko vidim je manj HD kanalov če si prej imel razširjeno shemo. Še pred EON Boxom si raje vzamem conax kartico in vse skupaj gledam na TV-ju. Snemam lahko, na TV-ju, pogled za nazaj pa preko androida....

Meni je predvsem butasto HBO HD ipd. v največ stereu.