Eon Smart box

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Gold trojka premium stane 69 eur, s tem boxom se spremeni paket in stane malo manj, dodatni smart box je 5eur mesecno, net gre na 300/15.

Je kdo ze to vzel?
10x
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Evo, danes so me priklopili. Hitrost interneta štima. Eon box je pa ena zelo okrnjena verzija android tv OS. Dela gladko. Da se naložiti VLC player. Večino formatov z NASa vleče bp, počepne pri 10 bit videu. Doma imam Sony smart tv in Minix box, oboje je superiorno tejle gajbici.
Ogromen minus pa box zasluži, ker nima wifija. Za polno funkcionalnost rabi lan priključek... Pri meni ni problem, pri marsikomu pa bo... Evo zaenkrat toliko. Če te zanima kaj več pa povej....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Evo, danes so me priklopili. Hitrost interneta štima. Eon box je pa ena zelo okrnjena verzija android tv OS. Dela gladko. Da se naložiti VLC player. Večino formatov z NASa vleče bp, počepne pri 10 bit videu. Doma imam Sony smart tv in Minix box, oboje je superiorno tejle gajbici.
Ogromen minus pa box zasluži, ker nima wifija. Za polno funkcionalnost rabi lan priključek... Pri meni ni problem, pri marsikomu pa bo... Evo zaenkrat toliko. Če te zanima kaj več pa povej....
Kakšna okrnjena verzija Android TVja?

AFAIK in kolkor sem probal, je normalen Android TV Oreo s custom launcherjem. Dela precej boljše kot recimo Mi Box 3 in marsikater Smart TV(tudi chromecast, Kodi, itd.), ni pa ravno na nivoju Shielda, ki je pač druga zgodba ampak ima tudi svojo ceno.
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Evo, danes so me priklopili. Hitrost interneta štima. Eon box je pa ena zelo okrnjena verzija android tv OS. Dela gladko. Da se naložiti VLC player. Večino formatov z NASa vleče bp, počepne pri 10 bit videu. Doma imam Sony smart tv in Minix box, oboje je superiorno tejle gajbici.
Ogromen minus pa box zasluži, ker nima wifija. Za polno funkcionalnost rabi lan priključek... Pri meni ni problem, pri marsikomu pa bo... Evo zaenkrat toliko. Če te zanima kaj več pa povej....
Aha. Mi je tehnik rekel, da se bo dalo namesto utpja prek elektrike spravit ampak ne bo 4k, kar me siver ne moti.

Nekje sem bral, da bi naj to bil android 8 z 2 gb rama itd in da gre gladko. Ne vem, upam, da bo bolje kot D3 box, katerega UI je predpotopni in daljinec isto.
Hvala
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Kakšna okrnjena verzija Android TVja?

AFAIK in kolkor sem probal, je normalen Android TV Oreo s custom launcherjem. Dela precej boljše kot recimo Mi Box 3 in marsikater Smart TV(tudi chromecast, Kodi, itd.), ni pa ravno na nivoju Shielda, ki je pač druga zgodba ampak ima tudi svojo ceno.
Okrnjena, ker imaš v Google play tričetrt manj aplikacij kot na kaki drugi mašini...
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Aha. Mi je tehnik rekel, da se bo dalo namesto utpja prek elektrike spravit ampak ne bo 4k, kar me siver ne moti.

Nekje sem bral, da bi naj to bil android 8 z 2 gb rama itd in da gre gladko. Ne vem, upam, da bo bolje kot D3 box, katerega UI je predpotopni in daljinec isto.
Hvala
Dela gladko in je svetlobna leta pred prejšnjim boxom....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Okrnjena, ker imaš v Google play tričetrt manj aplikacij kot na kaki drugi mašini...
Kar sem opazil, je manjkal edino Netflix, pa še to ne zato, ker bi bil Android TV kakorkoli okrnjen, ampak zato, ker device najbrž še ni approved v storeu za ta app.

Če imaš na Minixu Android namesto Android TVja gor, pa vrjamem, da imaš bistveno več aplikacij, ker vidiš še vse aplikacije za telefone in tablice, ki zahtevajo touchscreen oziroma miško. Ampak tega tudi na Shield, Mi Boxu in smart TVjih ni. Sicer se da tovrstne appe namestit tudi na večino Android TV boxov/TVjev, vključno s tem EON boxom, je pa uporabniška izkušnja na TVju bolj tako tako in jih zato tudi ni v storeu.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Kar sem opazil, je manjkal edino Netflix, pa še to ne zato, ker bi bil Android TV kakorkoli okrnjen, ampak zato, ker device najbrž še ni approved v storeu za ta app.

Če imaš na Minixu Android namesto Android TVja gor, pa vrjamem, da imaš bistveno več aplikacij, ker vidiš še vse aplikacije za telefone in tablice, ki zahtevajo touchscreen oziroma miško. Ampak tega tudi na Shield, Mi Boxu in smart TVjih ni. Sicer se da tovrstne appe namestit tudi na večino Android TV boxov/TVjev, vključno s tem EON boxom, je pa uporabniška izkušnja na TVju bolj tako tako in jih zato tudi ni v storeu.
No, na mojem Sony tvju je precej več aplikacij... Pa ima klasičen android TV... Lahko pišeš kar hočeš, jaz pa lahko istočasno prižgem obe mašini in na boxu je 70% manj aplikacij. Že samo video player je samo en...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
No, na mojem Sony tvju je precej več aplikacij... Pa ima klasičen android TV... Lahko pišeš kar hočeš, jaz pa lahko istočasno prižgem obe mašini in na boxu je 70% manj aplikacij. Že samo video player je samo en...
No jaz sem na EON boxu videl vsaj tri playerje (VLC, Kodi, Plex), drugih pa res nisem iskal.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Xside... Saj vemo da delaš na telemach... Evo EON box je najboljši po kruhu z Nutello. Nič drugega ne pride niti blizu... Si zdaj srečen.... Kitajska jajca brez WiFi ja...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Xside... Saj vemo da delaš na telemach... Evo EON box je najboljši po kruhu z Nutello. Nič drugega ne pride niti blizu... Si zdaj srečen.... Kitajska jajca brez WiFi ja...
Ne delam na Telemachu, sem pa že uporabljal tale box in samo pravim, da Android TV ni nič okrnjen in da je defitivno v storeu več kot 1 predvajanik (jaz sem videl in probal že omenjene tri). Pa tudi če manjka kakšen app (jaz sem opazil za Netflix, defitivno je možno, da tudi kak drug), je treba kvečemu težit, da developer approva napravo oziroma tip naprave, ne pa da bi samemu OSu kaj dejansko manjkalo.

Sicer pa daleč od tega, da bi imel tale box za nekaj najboljšega. Sem že omenil, da je HW v Shieldu (in posledično tudi njegovo delovanje) razred zase, ampak ima tudi svojo ceno, pa še vedno ni idealen (meni recimo glavni dealbreaker nezmožnost avtomatskega switchanja dinamičnega razpona - SDR/HDR/DV in odsotnost Dolby Visiona, zaradi česar sem se odločil za Apple TV 4K, ki je v kombinaciji z Infuse playerjem, kar se mene tiče, top za predvajanje 4K BluRayem pa tudi ostalega contenta). Je pa tale EON box, kolikor sem ga pač uspel sprobat, še vedno super za povprečnega uporabnika in bi z njim z veseljem nadomestil Mi Box v spalnici, ampak dokler imam na starem paketu 220Mb/s uploada....
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Nimam pojma o cem govorite. Kaj zdaj dela to kulturno ali ne? So motnje, dela pogled nazaj, je slika hd in je daljinec enostavn za uporabo brez stiskanja stotih tipk preden nekaj nastavis?
 

mitko25

Zelenc'
18. okt 2018
24
0
1
Xside... Saj vemo da delaš na telemach... Evo EON box je najboljši po kruhu z Nutello. Nič drugega ne pride niti blizu... Si zdaj srečen.... Kitajska jajca brez WiFi ja...

Koliko mi je tehnik rekel pri preklopu EON boxa, da ima vgrajen modul za WIFI, vendar bi ga naj softwearsko zagnali šele naslednje leto. Zakaj je temu tako, mi ni znal pojasniti. lp
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Evo priklopljeno. Prvis sem se razpizdo, ko sem shranjeval kanale v favorites, jih nekaj pozabil, uredil in ni shranilo.
Drugic pa, ko izvem, da so max. 3 boxi na eno narocnino in en navaden priklop. Pomeni, da samo 3 tvji bodo imeli ogled nazaj, en pa ne.
Gre po elektriki, zaenkrat nic ne steka, linija je 150 mbit namesto 300, prej imel konstantno 220, malo bom spremljal in potem zagnal paniko, ce ne bo ok :) jutri pa raje kabel potegnem.