Eon Smart box

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Mimogrede, ce odklopis box na stikalu, drzis gumb na pokrovu spredaj in vklopis stikalo, prides do menija na sliki. Prestavljas z gumbom na pokrovu spredaj, potrdis pa z dolgim pritiskom.

Ni slo nic, hotel sem samo posodobit.

Prestavil sem kvaliteto iz 7 na 4 Mb, pa enako šteka ogled nazaj, box se kar izklopi in resetira, zdaj imam ze drugega, so menjali box in daljinec.
IMG_20190127_111933.jpg
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
maš mogoče za k*rac ruter? ker eon je sicer vmesniško katastrofa, hitrost pa nikol ni bla problem, vsaj na android tvjih kaj sem sprobal, dvomim da je box strojno manj zmogljiv
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
maš mogoče za k*rac ruter? ker eon je sicer vmesniško katastrofa, hitrost pa nikol ni bla problem, vsaj na android tvjih kaj sem sprobal, dvomim da je box strojno manj zmogljiv
Jaz tudi nimam problema s štekanjem ne na smart TV appu za LG WebOS 3.5 (B7V) , ne na boxu. Je pa interface vseeno malenkost hitrejši na TVju.
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
maš mogoče za k*rac ruter? ker eon je sicer vmesniško katastrofa, hitrost pa nikol ni bla problem, vsaj na android tvjih kaj sem sprobal, dvomim da je box strojno manj zmogljiv
Na UBEE ruteru mi ne dela en port, je mojster ugotovil in bodo menjali.

Od rutera sta 600 mbit plcja vmes, jutri pride tv z webos 4.0, da vidim..
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Ok, tehnik danes menjal modem na novejsi UBEE. prenos je enak, bomo videli, kako bo ogled nazaj, kako se bo box obnasal...

Priklopil sem 4K LG tv z web os 4.0 v spodnji etazi. 500 mb plcja v router in drugega v tv. Hitrost je le 13 mb, zgoraj v sosednjo sobo je 23 mb.

Slika je odlicna, vsakih par minut zmanjka zvoka za pol sekunde in to je to, zdaj testiram ogled teden dni nazaj.

Dela vse, brez koaks. kabla, samo z utp kablom v PLC adapter.

App je malo hitrejsi od boxa, zal je samo za dva teveja.
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Na katerih programih ti zmanjka zvoka? Men se to dogaja na conax kartici.
Na vseh, gledajo se itak samo HD. Edino, hitrost v eonu je max na "samodejno oz. najvisja", ni opcije max 7 mbit, kot na boxu.
Ampak ta izguba zvoka niti ni moteca, ker je na par minut pa verjetno za manj kot pol sekunde...
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Po 2 mesecih.Naročnine..Telemach zakon!Moti me le muha ker hodi k lučki...In to plavi!Bom poklical!
 

pierce

Zelenc'
8. nov 2008
6
1
3
Sej ravno za EON imaš tudi app za SmartTV. Če misliš za box, je pa realno še vedno precej ljudi, ki ima dumb TVje. Ne menjajo ravno svi TVja vsakih par let. Jaz imam recimo v dnevni novejši TV in gor EON Smart TV app, v spalnici pa nek starejši Samsung, ki je sicer smart ampak ne moreš nič pametnega več gor inštalirat, ker je appstore prakitčno mrtev, tako da furam EON app na Mi Boxu, bi pa z veseljem menjal za EON Box.
Oj, zanima me kateri apk si namestil, da ti dela EON app na Mi Boxu? Imam namreč FireTV in sem probal že celo vrsto APK-jev (3.1.0, 3.1.2, iz več sourcev) pa mi app sicer namesti in zažene, ampak po uvodni animaciji ostane zaslon črn, ne pride so zaslona, kjer bi potem registritral smart tv app...
 

pierce

Zelenc'
8. nov 2008
6
1
3
Je komu uspelu namestit Netflix na Eon Box (kot je nekdo že napisal, play store je res konkretno okrnjen, ampak se da sideloadat app-e, npr. HBO GO mi je uspelo namestit, da deluje - preko aptoide-a), sem poskusil s parimi apk-ji, ampak neuspešno - netflix se namesti, ampak ob zagonu javi, da device ni supported
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Je komu uspelu namestit Netflix na Eon Box (kot je nekdo že napisal, play store je res konkretno okrnjen, ampak se da sideloadat app-e, npr. HBO GO mi je uspelo namestit, da deluje - preko aptoide-a), sem poskusil s parimi apk-ji, ampak neuspešno - netflix se namesti, ampak ob zagonu javi, da device ni supported

A ni HBO GO integriran v EON APP?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Oj, zanima me kateri apk si namestil, da ti dela EON app na Mi Boxu? Imam namreč FireTV in sem probal že celo vrsto APK-jev (3.1.0, 3.1.2, iz več sourcev) pa mi app sicer namesti in zažene, ampak po uvodni animaciji ostane zaslon črn, ne pride so zaslona, kjer bi potem registritral smart tv app...
Na MiBoxa sem namestil iz play storea (sicer sem že menjal z EON boxom, ki vseeno daluje bolje), kako je s FireTV pa ne bi vedel. Kolega pravi, da mu dela BP na Fire Stick 4K, ne vem pa kater apk je uporabil.

A komu uspeva z EON daljincem furati TV? (vsaj on/off/glasnost)
Prižiganje in ugašanje (+da premakne na pravi input) mi dela BP preko HDMI-CECa. Torej ko prižgem box se prižge tudi TV na pravem inputu in ko ugasnem box se ugasne tudi TV. Sem ravno uspel TV v spalnici vržt na steno in box skrit zadaj, tako da se ne vidi nič, uporabljam pa samo daljinec od boxa, ki itak deluje preko RF. Nažalost pa se ob tem res volume spreminja samo na boxu. Lahko pa zgoraj na dalincu preklopiš na kontrolo TVja, kot je napisal Denis, in potem volume kot tudi vse ostalo kontroliraš direktno na TVju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sardo

pierce

Zelenc'
8. nov 2008
6
1
3
Na MiBoxa sem namestil iz play storea (sicer sem že menjal z EON boxom, ki vseeno daluje bolje), kako je s FireTV pa ne bi vedel. Kolega pravi, da mu dela BP na Fire Stick 4K, ne vem pa kater apk je uporabil.


Prižiganje in ugašanje (+da premakne na pravi input) mi dela BP preko HDMI-CECa. Torej ko prižgem box se prižge tudi TV na pravem inputu in ko ugasnem box se ugasne tudi TV. Sem ravno uspel TV v spalnici vržt na steno in box skrit zadaj, tako da se ne vidi nič, uporabljam pa samo daljinec od boxa, ki itak deluje preko RF. Nažalost pa se ob tem res volume spreminja samo na boxu. Lahko pa zgoraj na dalincu preklopiš na kontrolo TVja, kot je napisal Denis, in potem volume kot tudi vse ostalo kontroliraš direktno na TVju.

Potrjujem glede HDMI-CEC, deluje odlično.

Prosil bi te, če vprašaš kolega kateri apk je namestil (imam točno ta Fire TV Stick 4k), resnično bi ti bil hvaležen
 
  • Všeč mi je
Reactions: sardo