Eon Smart box

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Super. Torej lahko pričakujemo da bodo obstoječim uporabnikom v kratkem času ukinili conax kartice in nas vse prisilili v te boxe. Problem ni samo v tem, da nam bodo lepo uturili podražitev in tistim na optiki skinili velik upload, ampak v samih qurčevih boxih. Komaj smo se jih rešili pred leti, ko so televizije začele podpirati dvbc, zdaj spet dobimo nazaj neke butaste škatle in dvojne daljince. Razen za tiste ti imajo android tv seveda.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Sem si zdaj bolj podrobno pogledal to njihovo ponudbo. Polek tega da mi skinejo UL iz 150 na 10, mi dejansko skinejo še eno televizijo. Zdaj imam 3 kartice, po novem en box in en dostop do smart tv. To je to. Tiste dostope za mobilne aplikacije si lahko vtaknejo nekam. To je za občasno na tablici gledat recimo, ne pa za vsakdanji tv gledat.
Samo čakam dan, ko me bodo poklicali in predstavili fantastično novost, da mi bodo kartice skinli in prestavili na televizijo prihodnosti. Takrat jih pošljem v qurac in grem k drugemu operaterju
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj kar nekaj bluziš na pamet?

Moji starši imajo še vedno paket Super Babi, ki ga ni že več let - dokler sam ne menjaš ni nič.

Poleg tega pa si predstavljaj popolnoma nepotreben strošek zamenjave vseh Conax-ov za boxe pri 100.000 naročnikih, da časovne komponente sploh ne upoštevam.
 

mitko25

Zelenc'
18. okt 2018
24
0
1
Super. Torej lahko pričakujemo da bodo obstoječim uporabnikom v kratkem času ukinili conax kartice in nas vse prisilili v te boxe. Problem ni samo v tem, da nam bodo lepo uturili podražitev in tistim na optiki skinili velik upload, ampak v samih qurčevih boxih. Komaj smo se jih rešili pred leti, ko so televizije začele podpirati dvbc, zdaj spet dobimo nazaj neke butaste škatle in dvojne daljince. Razen za tiste ti imajo android tv seveda.


Prvič...saj se daljinec takoj sinhronizira z TV in zato uporabljaš samo enega. Drugič... na conax karticah nimaš omogočenih dodatnih storitev kot so npr. ogled za nazaj, videoteka in podobno. Tretjič, če si fan conax kartic ob prehodu na nov EON paket, lahko kartico ali D3 box obdržiš, dodajo ti samo EON smart box. Meni so ob prehodu iz Gold Extra na EON Premium pustili d3 BOX (conax kartice nisem imel), vključili EON smart box in dodali še eno licenco za APP EON. Sedaj imam vključene 2 APP EON (SAMSUNG TV 2017 in Nvidia Shield, oba delujeta na wifi- bp), 1 d3 box in 1x smart EON box, torej skupaj 4 TV za ceno 55 EUR (1 leto) nato pa 61 EUR. Pa še EON na 4 različnih napravah deluje BP( 1x tablica, 2x comp, 1x mobi)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kdo pravi, da ni ogleda nazaj - in vsega ostalega na Conaxu? Na novejših Smart TV preko appa je. ;)

V bistvu gre zgolj za to, da je treba ljudi izmolzt z dodatnimi plačljivimi opcijami, ki jih smart box (in tudi smart TV s Conax) omogoča.

Kdor tega ne rabi, ne gre s svojega paketa nikamor in če bi vas kadarkoli s spremembo splošnih pogojev silili v prehod na drugi paket pač rečeš adijo mio in greš drugam!

PS: mimogrede a se kdaj zamislite, da je vaš strošek k.rčeve TV in interneta ("stacionarnega" telefona itak nihče ne uporablja) enak stroškom vode, kanalščine in elektrike skupaj (vsaj pri nas; hiša in 2 osebi)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi, sad in 8888

mitko25

Zelenc'
18. okt 2018
24
0
1
Kdo pravi, da ni ogleda nazaj - in vsega ostalega na Conaxu? Na novejših Smart TV preko appa je. ;)

V bistvu gre zgolj za to, da je treba ljudi izmolst z dodatnimi plačljivimi opcijami, ki jih smart box (in tudi smart TV s Conax) omogoča.

Kdor tega ne rabi, ne gre s svojega paketa nikamor in če bi vas kadarkoli s spremembo splošnih pogojev silili v prehod na drugi paket pač rečeš adijo mio in greš drugam!


Saj na novejših TV ne rabiš konax kartice, če imaš vključen EON APP, kot tudi ne rabiš LANA-a! Samo priklopiš TV v elektriko, naštimaš wifi in registriraš svoj APP preko portala MOJ TELEMACH.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja od nekod rabiš registracijo appa, pa wi-fi,.. ;)

Ti govoriš o drugi TV, jaz o prvi.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Meni, ki imam 2 x TV na optiki Gold Extra, so na Telemachu rekli, da bo ostalo, tako kot je, "do nadaljnega"... :rolleyes:
So ponudili prestop na EON, ampak, sem jim povedal, da ja, če mi dajo enak upload kot download. Od takrat nobenega odgovora...
 

Bozidar

Zelenc'
12. okt 2018
19
5
3
Meni, ki imam 2 x TV na optiki Gold Extra, so na Telemachu rekli, da bo ostalo, tako kot je, "do nadaljnega"... :rolleyes:
So ponudili prestop na EON, ampak, sem jim povedal, da ja, če mi dajo enak upload kot download. Od takrat nobenega odgovora...

Simetrije na kokasu ni, je na optiki. Koaks ima idealno razmerje DL/ UL 10/1. Imajo pa zdaj EuroDocsis 3.2, pa so malo dvignili hitrosti, sam kable imajo se iz časa Maršala