Eon Smart box

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj to se da nastavit v nastavitvah boxa?


Probaj it v nastavitve Androida na Eon Box ... (na daljincu je to tipka s krogcem nad tipko EON) ... in zgoraj desno izberi nastavitve ...

IMG_7939_241F8CC9.jpg


IMG_1407_241F8CF6.jpg
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
imam po novem EON light paket pri Telemachu, ker so mi po izteku aneksa hotel dat kao isti paket kot sem ga imel prej za 40€ (mislim da je bil silver) s 25% popustom za 6 mes., s tem da so mi razširjeno shemo programov, ki je bila prej gratis, zaračunali 7€. To se mi zdi pa nateg! Sploh po 6 mes.
Skratka, ali lahko glede na to da nimam android tv, na kak način z novim paketom, v katerem nimam eon boxa, uporabljam eon? Alternativa ali kje dobit ugodno eon box, me zanimata.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
imam po novem EON light paket pri Telemachu, ker so mi po izteku aneksa hotel dat kao isti paket kot sem ga imel prej za 40€ (mislim da je bil silver) s 25% popustom za 6 mes., s tem da so mi razširjeno shemo programov, ki je bila prej gratis, zaračunali 7€. To se mi zdi pa nateg! Sploh po 6 mes.
Skratka, ali lahko glede na to da nimam android tv, na kak način z novim paketom, v katerem nimam eon boxa, uporabljam eon? Alternativa ali kje dobit ugodno eon box, me zanimata.

Sam uporabljam android box prišel me je cca 50 evrov, na njega sem namestil EON TV (smart) aplikacijo (škoda je le-to da pripada le ene licenca EON TV smart), zadeva dela super-nobenih težav, ne rabim nobenega EON SMART BOX-a, so mi ga tudi ponujali, ampak je treba plačat 5 evrov mesečno..., moj android box bom imel notri v 10 mesecih ;)
 
Nazadnje urejeno:

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Sam uporabljam android box A95X F2 prišel me je cca 50 evrov, na njega sem namestil EON TV (smart) aplikacijo (škoda je le-to da pripada le ene licenca EON TV smart), zadeva dela super-nobenih težav, ne rabim nobenega EON SMART BOX-a, so mi ga tudi ponujali, ampak je treba plačat 5 evrov mesečno..., moj android box bom imel notri v 10 mesecih ;)

Katere zadeve je potrebno gledat pri teh Android boxih? Jih je poplava. Cena je od 22 € navzgor.
Ok recimo da je 4GB/64bit, daljinec rabim/ne_rabim, daljinec na voice rabim/ne_rabim, ali to potem upravljaš z miško? Ko bom vedel kaj je nujno pazit, bom že znal kupit. :sprasujemse:
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Zadeva je sledeča, teh box-ov (no name) je en kup, za vsak model je najboljše da se prej prepričaš od nekoga ki ga že ima če zadeva dela ali ne...

Na mojem android boxu lahko potrdim, da delajo obe aplikaciji tako EON app (mobilna) kot EON TV smart app, razlika med tema dvema aplikacijama je sledeča:

- EON app (mobilna verzija) sem jo snel z trgovine play, ampak tu rabiš dodatnega daljinca z zračno miško ali pa na box priklopiš navadno miško, ker drugače ne moreš prestavljat programov, ogleda za nazaj in podobno..., saj je aplikacija narejena za mobilnik, tablico...

- EON TV smart app (v moj Telemach moraš vpisat kodo, ki ti jo ponudi), pa v trgovini play aplikacije za moj android box ni, sem jo pa snel v drugi trgovini (lahko jo snameš tudi na internetu pa namestiš preko usb ključka), za to aplikacijo pa ne rabiš dodatnega daljinca, saj vse deluje z priloženim daljincem...v bistvu je vse isto kot EON smart box le da je škatlica malo drugačna :p, škoda je samo da ti pripada samo ena licenca za EON TV smart.

Kar se tiče "poceni" box-ov, mislim tistih res najcenjših, bi se jih izogibal, ker potem ti bo zadeva štekala in podobno...moj android box deluje tako kot mora, niti enkrat mi ga še ni bilo potrebno resetirat pa gledam EON z njim vsak dan, sem pa si kupil tudi daljinca z miško, da nekatere druge aplikacije na android box-u upravljal z lebdečo miško...je pa daljinec v bistvu tak, da imam za TV in za android box sedaj samo enega daljinca...mislil, da na njega lahko sporgramiraš celo 5 daljincev, no sam sem samo dva, še link https://www.aliexpress.com/i/33024763833.html maš pa teh daljincev več vrst...eni imajo zadaj tudi tipkovnico, sam sem jih preizkusil kar nekaj in ta za katerega sem ti dal link mi najbolj ustreza...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Glede na post od sandbaky-ja kupil isti model, ni najcenejsi, ampak saj veste tisto ... Dela kot pesem, tudi instaliral oboje, sam se mis moram kupit.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Glede na post od sandbaky-ja kupil isti model, ni najcenejsi, ampak saj veste tisto ... Dela kot pesem, tudi instaliral oboje, sam se mis moram kupit.

No lepo, da ti dela, brez problema :cool: fajn pa je imet daljinca z zračno miško, ko se ga enkrat navadiš je super...res škoda da pri teh android boxi-h ni že v štartu zraven daljinec z zračno miško, ker več ali manj so ti boxi brez takega daljinca težko "obvladljivi"

imam pa doma tudi takega z tipkovnico zadaj, je pa tudi osvetljen: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_009492138939.html?lkid=78775325, pač stvar okusa teh daljincev je morje, moraš kar mal prebrat komentarje...da izbereš pravega, sam sem s tem najbolj zadovljen: https://www.aliexpress.com/i/33024763833.html
 
Nazadnje urejeno:

Slavko

Zelenc'
24. mar 2020
1
0
1
Na EON Box imam naloženega Kodija. Filme gledam iz mrežnega diska. Problem pa so podnapisi, ki mi utripajo. Isto je na drugih Playerjih, ki sem jih instaliral. Menjal sem že tudi EON Box. Na aplikaciji na TV delujejo podnapisi normalno. Ima kdo kakšno rešitev?
 
Nazadnje urejeno:

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
No lepo, da ti dela, brez problema :cool: fajn pa je imet daljinca z zračno miško, ko se ga enkrat navadiš je super...res škoda da pri teh android boxi-h ni že v štartu zraven daljinec z zračno miško, ker več ali manj so ti boxi brez takega daljinca težko "obvladljivi"

imam pa doma tudi takega z tipkovnico zadaj, je pa tudi osvetljen: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_009492138939.html?lkid=78863034, pač stvar okusa teh daljincev je morje, moraš kar mal prebrat komentarje...da izbereš pravega, sam sem s tem najbolj zadovljen: https://www.aliexpress.com/i/33024763833.html


Vprašanje : tole si probal in zakaj recimo ti ni všeč ? 1585755777981.png Pri tvoji se mi zdi da bom pogresal tipkovnico ...

Hvala.


Lp,
D
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Pozdravljeni

Sem uporabnik EON BOXa, inštaliran imam VLC in me zanima če z VLC predvajalnikom lahko gledam filme, katere imam shranjene na računalniku, kateri je povezan s TV prek lan povezave.

Oziroma katero aplikacijo mi priporočate, da bi lahko gledal filme, kateri so shranjeni na računalniku.

lp
Preko VLC-playerja gre, samo ne podpira podnapisov. Ko pridem domov lahko dam slike kako se to uredi
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Katere zadeve je potrebno gledat pri teh Android boxih? Jih je poplava. Cena je od 22 € navzgor.
Ok recimo da je 4GB/64bit, daljinec rabim/ne_rabim, daljinec na voice rabim/ne_rabim, ali to potem upravljaš z miško? Ko bom vedel kaj je nujno pazit, bom že znal kupit. :sprasujemse:

V poplavi teh android predvajalnikov se ne znajdem. Kaj je zdaj A95X F3 novejši od F2? Ali je to kak nateg? Ali mi lahko dobim link katerega je za nabavit?
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Box A95X F3 je sicer malo novejši od A95X F2, sam imam doma oba boxa, po vseh testih ki sem jih opravil je vsekakor boljša izbira box A95X F2, ampak moraš paziti da ima procesor x2 in ne x3.
 
Nazadnje urejeno:

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
pa ima ta navadri android gor, ali je android TV?
Navaden Android, ampak se da na napravo namestiti obe aplikaciji tako eon mobilno ki jo snameš v Google Play kot eon TV Smart...jo pač snameš na netu in inštaliraš preko USB ključka (pač ena opcija)...sam sem jo pač namestil preko ene druge trgovine....
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
ehh, jaz iščem zamenjavo za moj mi-box 3, ki nima žične povezave Je pa pravi Android TV. Ne bi pa jemal beekinga, je predrag....