Eon Smart box

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni slabost BT povezave, da je stalno aktivna čeprav ne pritiskaš gumbe, zato manj zdrži baterija.
IR povewzava (moj Sony) dela samo dokler dziš gumb pritisnjen. Ni ga treba usmeriti v TV. Lahko je v bočno steno, ali celo nasprotno stran od TV-ja. TV sprejme odboj od stene. Baterija zdrži eee...okrog..treh let.
V večini primerov, če je vsaj približno ok narejeno, ni stalno aktivna. Ponavadi gre dalinec v sleep po določenem času in se ponovno aktivira ko ga premakneš (če ima motion sensor) ali pa ko pritisneš tipko.

Drugače pa za sam TV mogoče ni take razlike, ker ga itak ne boš skril, če ga hočeš gledat. Nekoliko drugače je pri raznih boxih. Pa še pri TVjih je vedno več dalincev na RF/BT.. Sploh kakšen LG z Magic Remoteom, ki bi ga zelo težko implementiral za IRjem.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
Hmm, imam leto in pol xiaomi mi box, ki ima bt remote. Baterije, 2xAA sta še original. Pa je mulc kar fejst igral igrače preko.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
A kdo uporablja EON TV za smart TV-je kot primarni vir? Jaz razmišljam da bi preko aplikacije gledal, Ciscota pa nesel v drug štuk, kjer se manj gleda TV. Upam da podpora za Tizen ostane nekaj let. Torej je kdo tak junak ki zaupa internetni povezavi?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Jaz gledam preko aplikacije. Sicer imam še kartico na TV-ju, vendar 90% gledam preko aplikacije. Povezavo imam preko wi-fija 5GHz. Zadeva dela zaenkrat v nulo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Isto
Samo imam lan kabel not vštekan in dela.

Starši pa EON box in preko Tp link wifi extenderja in tudi dela BP.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tudi jaz na primarnem TVju v dnevni 99% časa gledam preko SmartTV appa, je najbol komot. V spalnici pa EON box, ker je prestar TV.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
A kdo uporablja EON TV za smart TV-je kot primarni vir? Jaz razmišljam da bi preko aplikacije gledal, Ciscota pa nesel v drug štuk, kjer se manj gleda TV. Upam da podpora za Tizen ostane nekaj let. Torej je kdo tak junak ki zaupa internetni povezavi?

jaz uporabljam izkljuno app.
 

slovan

Zelenc'
9. jul 2019
11
0
1
A kdo uporablja EON TV za smart TV-je kot primarni vir? Jaz razmišljam da bi preko aplikacije gledal, Ciscota pa nesel v drug štuk, kjer se manj gleda TV. Upam da podpora za Tizen ostane nekaj let. Torej je kdo tak junak ki zaupa internetni povezavi?

Samo še App. Conax kartico vrnil. Nobenih problemov od "preklopa" na Smart TV App.
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
A je gdo že experime.. s android aplikacijo eon,da bi usposobil tipke gor-dol?Namreč aplikacija je narejena za premikanje s prstom!
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Na kateri napravi pa uporabljaš EON?
Poskusil na vseh!Aplikacija je pač narejena za tipkat s prstom!Sicer mam daljinca s giroskopom,ampak to ni to..Sicer imam tudi en dostop TV!Ampak gledajo otroci v sobi!Slišal sem da so že nekateri poskušali ,da bi na android aplikaciji delali tudi gumbi ,kot so gor-dol!
 

zepar

Zelenc'
8. dec 2019
2
0
1
Pozdravljeni

Sem uporabnik EON BOXa, inštaliran imam VLC in me zanima če z VLC predvajalnikom lahko gledam filme, katere imam shranjene na računalniku, kateri je povezan s TV prek lan povezave.

Oziroma katero aplikacijo mi priporočate, da bi lahko gledal filme, kateri so shranjeni na računalniku.

lp
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Meni pa starša pravita, da se jima večkrat kar samodejno prikaže "Google Chromecast" ozadje - Onadva gledata televizijo in kar naenkrat se prikaže ozadje chromecast...

Je kaka rešitev? Moraš ročno posodabljat boxe ali se samodejno posodabljajo?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Meni pa starša pravita, da se jima večkrat kar samodejno prikaže "Google Chromecast" ozadje - Onadva gledata televizijo in kar naenkrat se prikaže ozadje chromecast...

Je kaka rešitev? Moraš ročno posodabljat boxe ali se samodejno posodabljajo?

jaz mam isto tezavo - nisem edino siguren ali je to eon ali TV, ker imam sranje od televizije, Philips Android TV
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
"Google Chromecast ozadje" je pomoje screenscaver bodisi na boxu ali TVju. Lahko ga za začetek izklopiš na obeh koncih ali vsaj povečaš čas.