Eon Smart box

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Zakaj je pa potrebno paziti, da ima procesor X2 in ne x3 ?

Hvala

Čist iz prve roke: zato ker se procesor X3 dosti bolje greje od X2 procesorja, razlika je tudi 20-30 stopinj..., če pa te to ne moti potem je pa itak vseeno...sam imam A95X F2 (ima procesor X2, vendar so ene verzije tudi z procesorjem X3), ki deluje pri gledanju EON-a na cca 48 stopinj, drugi box ki ga imam pa je A95X F3 (ima procesor X3), kjer pa EON deluje na cca 75 stopinjah...

...je kolega nabavil A95X F2 in ni bil pozoren na procesor in ga je dobil z X3 procesorjem in se box isto greje kot A95X F3 model ki ima X3 procesor...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Klima poleti bolj laufa! po drugi strani pa pozimi centralna manj, ampak ob takih toplih zimah, bi mene klima skrbela. :valjamse:
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Rezultat pregrevanja pa je? Verjetno višja poraba, še kaj?

No saj veš kako je pri računalniku, če se ti pregreva, tu je isto, A95X F2 z procesorjem x2 mi še nikoli ni zmrznil....se pač ne pregreva, A95X F3 z x3 procesorjem je pa že nekajkrat zmrznil...drugače pa mi oba boksa delujeta tako kot morata. Drugače pa obstaja ventilator ki ga namestiš na box in je povezan preko usb-ja, sam sem zadevo testiral na A95X F3 in temperatura ni prišla čez 50 stopinj....
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Hm .Govorite kar tako! Amlogic 905 x2 ima cortex 53!x3 pa nov cortex 55!Imam oba in zadeva je pri pri zahtevni sliki občutno hitrejša.Morda se greje bolj, sam pa leti!Menda je x3 res pravi 8k.


X3 TV Box family based on new generation CPU S905X3, which has Cortex-A55 instead of Cortex-A53 in S905X2. New CPU gives about 15% clock speed increase and more efficient energy consumption. Also this SoC has Neural Network Accelerator (NNA) for AI solutions like voice recognition.
 

B81

22. jul 2007
34.478
8.954
113
Ljudje bozji, kaj pa tako hudo gledate? Pa to je ja cisto prevec casa porabljenega :evil:
Ze za te skatlice testirat...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Na bosanskem forumu sem zasledil, da se je v teh dneh pričela nadgradnja android sistema EON box-ov iz verzije 8.0 na 9.0. Vsekakor zelo dobrodošla posodobitev, verjetno tudi zadnja "večja" za ta box (KAON KSTB6020). Je kdo že preveril, če so kakšne izboljšave (boljša odzivnost, podpora za HDMI audio passthrough)? Na trenutni različici sistema je zame največje razočaranje, da deluje passthrough zgolj prek optične povezave (SPDIF), čeprav je v nastavitvah možno izbrati HDMI passthrough (menda je nekoč že delovalo). Potihem si želim, da bi omogočili tudi podporo za exFAT.

Mimogrede, Telemachov modem Technicolor CGA2121 ima usb režo za "omrežni pogon". A je komu dejansko uspelo to usposobiti in ali deluje s kolikor toliko normalno hitrostjo? Ko sem se nazadnje s tem igral, so bile hitrosti prenosa na ključek tam ~1 MB/s... nisem pa poskusil s kakšnim zunanjim SSD diskom.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Kot edini uporabnik Telemacha v Sloveniji si bom kar sam odgovoril na vprašanje. Včeraj sem dejansko po nekaj klikih na "Check for update" končno dobil posodobitev sistema za svoj Eon box (→ Android 9). Po prvih testih lahko potrdim, da zadeva deluje precej gladkeje. Zame najpomembneje, HDMI passthrough znova funkcionira. Nastavitveni meni v sistemu Android so nekoliko spremenili, v razdelku Zvok pa se nahaja opcija Passthrough, ki jo je potrebno izbrati namesto Stereo (privzeto). Na displeju AV sprejemnika se ob tem nemudoma izpiše "Multi In" (prej je pisalo pa "Stereo"). Preizkusil sem predvajati nekaj filmov s Kodijem ter HBO kanale v živo. Passthrough deluje za DTS, DD, medtem ko za DTS HD MA, Dolby TrueHD in ostale visokoločljive zvočne formate ne morem potrditi. Vsekakor je napredek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alter8Ego8

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Noja... nisi ravno edini uproabnik Telemacha v Sloveniji :) ...

Sem ravno vceraj probal parkrat, pa ni bilo nic... Sedajle je pa v drugem poskusu preverjanja ocitno nasel novo verzijo ... in se sedaj prenasa ...

IMG_3814.jpg


IMG_3815.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: andyy

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Noja... nisi ravno edini uproabnik Telemacha v Sloveniji :) ...

Sem ravno vceraj probal parkrat, pa ni bilo nic... Sedajle je pa v drugem poskusu preverjanja ocitno nasel novo verzijo ... in se sedaj prenasa ...
kje pa je opcija za update?

ps: edini je bilo verjetno sarkasticno, ker ni dobil odgovora na vprasanje pred tem :)
 
Nazadnje urejeno:

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Prosil bi za pomoč? A je gdo že exper. na Eon aplikaciji za android ,da bi na android boxu delale tipke gor dol ok....Na daljincu..To je uspelo yani2000 za siol twin..Hvala za vsak namig!Kje .Kako..
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Naključno prišel do 100 android boxov za testiranje..Slika -tako bogata ,ter lepa kot telemachov kaon-niti približni nobena!Takoj zadaj je minix..In to vsa družina.!Presenetil me je beelink ap34 z Win aplikacijo.Kar nekaj nazaj -air 96 z x3 proc..Takoj za njim pa 8 jedrniki 912...Testirano vsporedno na 3 h monitorjih..Nažalost nisem slikal ter izvedel teste .Vprašam še za kako mnenje? Ogedalce na steni povej,katera slika je najlepša v deželi tej???
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Naključno prišel do 100 android boxov za testiranje..Slika -tako bogata ,ter lepa kot telemachov kaon-niti približni nobena!Takoj zadaj je minix..In to vsa družina.!Presenetil me je beelink ap34 z Win aplikacijo.Kar nekaj nazaj -air 96 z x3 proc..Takoj za njim pa 8 jedrniki 912...Testirano vsporedno na 3 h monitorjih..Nažalost nisem slikal ter izvedel teste .Vprašam še za kako mnenje? Ogedalce na steni povej,katera slika je najlepša v deželi tej???

nakljucno do 100 razlicnih?

napisi razumno, da nam bo jasno kaj pises. oz., da bomo poskusili razumeti.

teh sto imas se vedno? posnemi (brez zvoka) in daj na yt. sem preprican, da ogledov ne bo manjkalo.

lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Nekaj newbie vprašanj za EON smart box...

V tole čudo od smart boxa sem vtaknil zunanji HDD.
Kako do hudiča sedaj pridem do filetov na disku?!

Poleg tega mi je uspelo na box namestiti KODI vendar je prazen... Kako sedaj naprej?
Nisem kaj preveč zahajal v te vode... Ali je KODI še IN oz. je kaj drugega?

Nekaj časa nazaj smo brskali po Popcornu. Je to izvedljivo na smart boxu?