Eon Smart box

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Tud jest sem probal nek disk iz računalkika v zunanjem ohišju priklopit pa, kot, da ni nič priklopljeno, če vtaknem v tv pa dela in ga tv zazna.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Android TV ne podpira NTFS, EON box niti exFAT datotečnega sistema. Tako, da če želita imeti zunanji disk na EON boxu, ga bo treba v FAT32 formatirati. Žal to pomeni, da so največje datoteke do velikosti 4 GB, kar je običajno premalo za kakšne bolj kvalitetne mkv filme. Obstaja ena šlampasta rešitev za NTFS podporo, in sicer Microsoft exFAT/NTFS for Android v kombinaciji s Total Commanderjem, vendar nekako čudno odpre datoteko "v živo" (drsnik za preskakovanje v predvajalniku ne deluje). Poskusil sem tudi z vklopom diska v Tehnicolor-jev modem (ima usb port) in ga uporabiti kot NAS, ampak so hitrosti branja nikakve (1-2MB/s). Za predvajanje filmov je KODI ok, ampak zdaleč ni edini in najboljši. Se mi zdi, da je bil nekoč v prednosti na box-ih predvsem, če si si ga inštaliral kot OS, ne kot program za Android TV. Seveda to na EON boxu odpade, ker zaenkrat ni EON plugina za KODI. Jaz pa za filme skoraj raje uporabljam VLC, je pa teh predvajalnikov malo morje. Trenutno najlepša rešitev, ne da bi si umislil konkretni NAS, je LAN drive na mobitelu. Lepo povlecem mkv film prek utorrenta, odprem LAN drive, ki spremeni izbrano mapo v smb network location in ga odprem s KODI-jem ali VLC-jem na boxu. Za ogled filma mi poje 5% baterije na telefonu, kar je precej blizu stand-by porabi telefona.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Katera verzija Android TV? Očetov Sony je out-of-box tudi podpiral NTFS, po posodobitvi na Android TV 8.0 pa ne več. Morda so v verziji 9.0 spet podprli NTFS (s plačilom licence)? Ampak žal za starejše modele menda ne bo te posodobitve (8.0→9.0)...

Pač po defaultu ni podpore, če pa proizvajalec box-a ali TV-ja plača Microsoftu, pa seveda ni problema.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
aja, to je druga zgodba da malo je delalo malo pa ne. Moram preverit, ker sem to parkrat probal, vmes pa sem večkrat posodobil, potem pa res nisem več testiral, imam vse na streamu.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.974
9.087
113
39
MB
Katera verzija Android TV? Očetov Sony je out-of-box tudi podpiral NTFS, po posodobitvi na Android TV 8.0 pa ne več. Morda so v verziji 9.0 spet podprli NTFS (s plačilom licence)? Ampak žal za starejše modele menda ne bo te posodobitve (8.0→9.0)...

Pač po defaultu ni podpore, če pa proizvajalec box-a ali TV-ja plača Microsoftu, pa seveda ni problema.

na 9ki normalno vidi vlc usb kljuc formatiran na ntfs. Tud native predvajalnik v tvju isto.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
na 9ki normalno vidi vlc usb kljuc formatiran na ntfs. Tud native predvajalnik v tvju isto.
To je odlična novica za lastnike Sony TV, sem enako upal ob posodobitvi androida na EON boxu, žal zaman. So pač zelo škrti. Tudi Netflix licence nimajo, ki jo seveda Sony ima... :rolleyes: Vse to podpira stari Mi Box + zraven še HD Audio Bitstreaming, EON box je tu še precej zadaj, kljub zelo solidnemu hardware-u.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
vidim da je pri "starejših XE serija " mal problem ker nimajo eARC. šmrc.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
za atmos recimo, sej v bistvu ga v tem trenutku ne rabim...ampka dejansko brez earca ne dela atmos passthrugh...kolikor sem prebral.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Brez eARCa dela nekompresirano samo stereo ali izgubno (podobno kot mp3) kompresiran DTS ali DD (ki ima lahko tudi kompresiran Atmos slabše kvalitete). Že za Dolby TrueHD, DTS:MA, ali večkanalni LPCM rabiš eARC (seveda tudi za omenjene formate v kombinaciji z object based formatom torej Atmos ali DTS:X).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
tako nekako. V tisti "e" je skrita še dodatna mrežna povezava in je verjetno tudi vsak kabel ni primeren.
 

Priponke

  • 1605866807520.png
    1605866807520.png
    211,6 KB · Ogledi: 216

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
tako nekako. V tisti "e" je skrita še dodatna mrežna povezava in je verjetno tudi vsak kabel ni primeren.
Načeloma bi moral delat vsak HDMI with ethernet (kar obstaja že precej dlje kot eARC). Sam "e" v eARC pomeni enhanced in načeloma nima veze z ethernetom, je pa res da, kot praviš, ne dela brez njega.
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
A mi lahko kdo razloži.Naključje je hotelo da imam ene 150 android boxov na testiranjih..Niti eden nima približno tako lepo sliko kot Telemach Kaon..Kje je ta box boljši???
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Shielda in Google Chromecast 4 si probal? Jaz sem do sedaj edino na MiBoxu opazil občutno slabšo sliko kot na vseh ostalih boxih in napravah. Če si jih res testiral 150, potem verjetno govoriš o kitajskih boxi z mobilnim androidom, ker pravih Android TV boxov sploh ne vem če obastaja 150?

Sicer pa če primerjaš z live sliko na hibridno sprovisionanem Kaonu, potem itak ne gre za isti stream, ker na Kaonu gledaš kabelsko. Če je Kaon v OTT načinu, ali pa gledaš CUTV/VOD, je pa načeloma isti stream.
 

jetika

Pripravnik
2. jan 2019
37
1
8
Shielda in Google Chromecast 4 si probal? Jaz sem do sedaj edino na MiBoxu opazil občutno slabšo sliko kot na vseh ostalih boxih in napravah. Če si jih res testiral 150, potem verjetno govoriš o kitajskih boxi z mobilnim androidom, ker pravih Android TV boxov sploh ne vem če obastaja 150?

Sicer pa če primerjaš z live sliko na hibridno sprovisionanem Kaonu, potem itak ne gre za isti stream, ker na Kaonu gledaš kabelsko. Če je Kaon v OTT načinu, ali pa gledaš CUTV/VOD, je pa načeloma isti stream.
Ampak jaz gledam KODI na telemach boxu in slika je isto občutno boljša..Al pa vsak drugi iptv...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

A mi lahko kdo razloži.Naključje je hotelo da imam ene 150 android boxov na testiranjih..Niti eden nima približno tako lepo sliko kot Telemach Kaon..Kje je ta box boljši???
sorry, moram. 150 razlicnih imas po nakljucju na zalogi? daj prosim prilepi sem eno sliko za nas nejeverne tomaze. jaz jih ne najdem na amazonu toliko razlicnih (ja, sel gledat)