Cene bencina pri ........

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Ne jamram, kot sem napisal sam. Sem bedak ampak sem kar sem. In vem, tudi drugim ne cvetijo rožice, no mogoče nekaterim. Moja poanta je bila zgolj, ker večina vidi subvencije pa mislijo da samo denar pobiraš in to je to. Vsak ima možnost pa naj poizkusi, tako kmetovati kot odpreti biznis. Potem pa lahko sam preverja kaj je bolje.
Ampak to ni prava tema za tole, že tako sem preveč zabluzil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
Sem vesel da sva razčistila, torej poleg dela v tovarni je še dodatni zaslužek, oziroma glavni zaslužek za preživetje in živetje, delo v tovarni je le pika na i, sedaj pa razumem
dela se v tovarni sao za zavarovanja in da je vse lepo pokrito pa z akakšne kredit...pravi biznis se dela popoldne..Imam enake sodelavce, kupi stroj z lahkoto 42 k€ z minimalcem verjetno bolj ne. so pa to pridni ljudje...malo pa je tudi hiba, spijo po 4 ure, samo da delajo, služijo.. pa da se širijo...in se potem enkrat na 14 dni ornk napijejo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Evo najcenejši dizel v tej naši kokoško.
Screenshot_20201008_204142_com.android.chrome.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
DAJTE NAM NAZAJ REKLAME ZA CARGLASS!!!!

Se oproščam za rahel off-topic izpad, ampak me je map ziritiral. :fredi:
 
  • Haha
Reactions: Hondi

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
V teoriji, kar v IT biznisu poznam primerov, so vsi iz 80ih (AT&T, ogromno so prejebali IBM, pa jim ni uspelo). V 90ih so se resno lotili MSFTja, pa se zdi, da je državi zmanjkalo bencina, da bi postopek dokončala, in jih je vmes precej dohitel Apple, in je stvar sama padla v vodo...

Ampak, ljudje božji, od takrat je že 20 let... Čakam, da se lotijo novih gigantov (Google, Amazon, Apple (?), Ebay (?)), pa še kar ne dočakam :) Človek dobi vtis, da je tekma s Kitajci postala politično bolj pomembna kot je neka brezvezna skrb, da kapitalizem ne postane spet do konca povarmpirjen... Kar je slabo za vse, ki niso the 1%...

Bomo videli:

 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Bomo videli:


Če bi se tole začelo deset let tega, ne bi bilo nič prezgodaj, tako pa... Živi bili pa videli.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113

Nehaj z idealiziranjem am. kapitalizma, ker to nima osnove. Če se ti že dreka po ulical Kalifornijskih velemest ne da iti pogledat, si poglej zadnjega Jokerja.

To nima nobene veze in protimonopolne preiskave za IBM so bile zaključene že sredi 80ih.

Gre za neke sorte računovodski nateg delniškega sistema (enako je storil Ebay z delitvijo na Ebay in Paypal), kjer bosta po nekem čudežu dve ločeni podjetji na delniškem trgu z nič dela dobili višjo ceno, večjo kapitalizacijo in... več denarja za vlagatelje. Top kekz.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Že dolgo se nisi tam vozil. ;)
Cesta je cca dva meseca obnovljena, je pa bila najprej zgolj plinska črpalka (govorim o desni v smeri iz MB, ker leva je še vedno zgolj plinska) in dodatno dizel 2 ali 3 cente cenejši na keš.
V TAMu pa dizel ni cenejši, zgolj bencin, imajo pa najcenejši LPG, okoli 0,513€/L
Update: črpalka Discont Oil, je od ljubljanske firme Nostradamus d.o.o., trgovina s tobačnimi izdelki. :oops1:
Cena včeraj 0,980€/L pa tudi na kartice.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
mal prejle še tankal na mol letuš za 1.002€. niso še nič podražali od zadnjič.

Drugače pa dobra konkurenca ni kaj, OMV in Petrol imata iste cene. Konkurenca bo res naredila cenejša goriva :bonk:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Zna biti, da se bo šele zdaj kakšen nov ponudnik spravil v Slovenijo. Tako da konkurenca ne bo čez noč.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne bo, razen s prevzemom koga od obstoječih, recimo da Mol prevzame Petrol. ;)
Aja saj MOL je že del "konkurence". :cool:

Generalno gledano pa smo v dveh tednih upam ugotovili, da konkurence ni in da obstoječi ponudniki sploh ne želijo (ne dvomim, da nebi zapopadli bistva) prilagajat cen dnevno in glede na promet. Če slučajno nimajo (kar pa v njihovo dobro dvomim) statistik dnevne in urne prodaje po posameznem BS, je skrajni čas, da pol birokracije po krovnih firmah naženejo!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Slovenija je premajhna, da bi se kdo spravil delat konkurenco. Ob tem, da samo pomisliš na našo birokracijo in metanje polen s strani ''državnega'' monopolista. Noben pri zdravi pameti ne bi šel investirat v to. Razen, kot si rekel, potencialno s prevzemom.

Še glede konkurence :): jaz bi rekel, da bo kakšen mesec, dva, tri zatišje, potem bo pa povprečen Slovenc s spominom zlate ribice itak pozabil na ceno goriva in bodo začeli počasi plezat navzgor - efekt kuhane žabe.