Cene bencina pri ........

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Pozabil je upoštevat omrežnino in DDV… elektrika po MT je pri gen-i slabih 8 centov. Pri petrolu (pred podražitvijo) pa 9.5 centov na kWh. Po podražitvi bo pa 10.8 centov na kWh. Tako da se bo pri petrolu 18kWh (kar je okoli 100km vožnje pri povprečnem EV-ju) po MT podražilo za približno 22 centov.

PS: Čeprav v oklepaju ni upošteval omrežnine in DDV, sta v končnem izračunu dejansko upoštevana. EV pri polnjenju ponoči ob MT te na 100km stane slaba 2€ (tudi po podražitvi na petrolu).
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Elektrika po 3,39c ?
Dafak?
luka51
Mogoce sem preveč sarkazma v eni objavi napisal in ti ni cisto jasno kam pes taco moli

Joj nisem predstavil izračuna s celotnim postopkom kot to storijo v OŠ, bogi, bogi. Če dvomiš v moj izračun (kar podpiram) se sam loti izračuna in ga predstavi in me postavi na laž.

Ko bereš članke o bombastični podražitvi elektrike se nanašajo na golo ceno energije brez DDV
Ko bereš članke o podražitvi cene dizla se nanašajo na maloprodajno ceno z DDV

Treba je malo osnovnošolske matematike, da te bombastične naslove spremeniš v to koliko te dejansko kaj stane. Ampak verjamem da je to prehud napor zate in je treba biti glavni na forumu in še naprej širiti FUD.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
In the meantime in Germany, VW CEO:


 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Ko ze debatirate o elektriki.. Imamo najvecjo podrazitev elektrike v Evropi v zadnje pol leta.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Me zanima kolk bo to na ceno vplivalo. Po mojem je marža še najmanjši del cene. Lahko pa se motim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Že sedaj je marža +-6 centov - spet pesek v oči ljudem. Da pa bi se delu prispevkov odpovedali, pa bog ne daj šli za ELKO začasno na znižan DDV - to pa je že atomska matematika.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Tematika glede električnih avtov, se mi zdi, ne paše semle.
Sicer pa, ne vem, kaj je treba bit pameten: vožnja z električarjem je in bo vedno cenejša, kot na fosilna goriva.
Ampak... (vedno je en ampak)
Če upoštevamo nabavno ceno obeh vozil (recimo električni golf vs. bencinski golf), pa to dejstvo takoj pade.
Sicer se strinjam z Gasper008 jem - če bo šla elektrika gor, bodo šla fosilna goriva tudi, to je fakt

In še (moj) epilog: ko bo električnih vozil na trgu več, kot klasičnih, vožnja na elektriko ne bo več tako poceni. To je moja trditev.
Avtomobili bodo resda cenejši (to pa ni trditev, samo sklepanje - glede na proizvedene enote), bo pa zato pogonsko "gorivo" dražje ...

Pod črto, zastonj vožnje ni in je ne nikoli ne bo ;)

Pa čavko ...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tematika glede električnih avtov, se mi zdi, ne paše semle.
Sicer pa, ne vem, kaj je treba bit pameten: vožnja z električarjem je in bo vedno cenejša, kot na fosilna goriva.
Ampak... (vedno je en ampak)
Če upoštevamo nabavno ceno obeh vozil (recimo električni golf vs. bencinski golf), pa to dejstvo takoj pade.
Sicer se strinjam z Gasper008 jem - če bo šla elektrika gor, bodo šla fosilna goriva tudi, to je fakt

In še (moj) epilog: ko bo električnih vozil na trgu več, kot klasičnih, vožnja na elektriko ne bo več tako poceni. To je moja trditev.
Avtomobili bodo resda cenejši (to pa ni trditev, samo sklepanje - glede na proizvedene enote), bo pa zato pogonsko "gorivo" dražje ...

Pod črto, zastonj vožnje ni in je ne nikoli ne bo ;)

Pa čavko ...

To sem jaz že več kot leto nazaj pisal, da tako poceni elektrike, kot jo imamo mi, ne bo več dolgo. Porast toplotnih črpalk, porast el. avtomobilov in nobenega vlaganja v proizvodnjo in infrastrukturo bo enkrat priletelo nazaj kot bumerang. In bo zadel vse. Pa je bilo nekaj opletanja z smart grid-i in podobni traparijami, ki so mokre sanje elektrodistributerjev, kako pocuzati čim več in ob tem nič (ali skoraj) nič vložiti v sistem.

Se tudi ne strinjam, da bo vožnja na elektriko vedno cenejša. Ko se bo povečala poraba elektrike in zmanjšala poraba fosilnih goriv, bodo največji playerji magari šli v dumping cen fosilnih goriv, da bi ja vzpodbudili njihovo porabo. Na drugi strani bodo cene elektrike šle navzgor.

So scenariji, kjer se ti električar splača in so scenariji, ko se ti absolutno ne. V vsakem je veliko "če"-jev
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Največji problem, ki ga ima evropa so trošarine in ostale davščine na fosilna goriva, ki predstavljajo zajeten delež davčnih prihodkov. In to bo seveda potrebno nadomestiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi