bedaki na cesti

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Ne morem verjeti, s kakšnimi idio-ti tlačim zemljico. A je tako faking težko razumeti, da je treba spoštovati vse predpise? Alkohol in vožnja ne gresta skupaj. Prav tako ne gresta skupaj telefon in vožnja. Zakaj je treba ob vsaki nesreči, ki ni posledica zlorabe alkohola, relativizirati alkohol?
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Zato, ker na vse pretege opravičujejo alkohol in vožnjo... Ko pa kak pijanec naredi res stalo so pa komentarji v stilu meni se to ne more narest, jaz ne spijem tolk, jaz še bolš vozim ko jih par spijem in podobno... VEDNO bodo pijancki sebe opravičevali.... VEDNO
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.235
2.075
113
SV SLO
Danes se pelje eden pacient vozi konstantno 60 izven naselja 70 v naselju (na dovoljeno 50) in tak čez par naselij (pač nisem prehiteval, ker je bil promet nasproti pa koruza je že kr visoka) potem pa presenečenje ...... v enem naselju je bil stacionarni radar pacient pa mimo s svojimi 70 km/h. :)
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Zato, ker na vse pretege opravičujejo alkohol in vožnjo... Ko pa kak pijanec naredi res stalo so pa komentarji v stilu meni se to ne more narest, jaz ne spijem tolk, jaz še bolš vozim ko jih par spijem in podobno... VEDNO bodo pijancki sebe opravičevali.... VEDNO
In vedno bo kriv nekdo ali nekaj drugega, pa magari to, da šetaš napačno pasmo psa. :mad:
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
vse v zapor in takojšnji ODVZEM avta, brez debate.

še bolje pa robota v kamion in daj jih ko paštete.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Zato, ker na vse pretege opravičujejo alkohol in vožnjo... Ko pa kak pijanec naredi res stalo so pa komentarji v stilu meni se to ne more narest, jaz ne spijem tolk, jaz še bolš vozim ko jih par spijem in podobno... VEDNO bodo pijancki sebe opravičevali.... VEDNO
Je ravno obratno. Na vse pretege opravičujete divjanje in telefoniranje - za alkohol pa zahtevate 10x višje kazni - kako pijan za volanom je nevarno.
In sedaj, ko je telefonist naredil štalo - še kar ne priznate, da je telefoniranje ravno tako nevarno kot pitje. - še kar nabijate o alkoholu, da bi tako zmanjšali pomen nevarnosti telefoniranja in divjanja.

Sem že v petek v temi alko 0,2 rekel, da se strinjam z drastičnimi kaznimi, ki jih je nekdo predlagal za alkohol, če bi enake kazni uvedli tudi za telefoniranje in divjanje, pa neustavljanje pred prehodi za pešce.... skratka za vse nevarne prekrške, zaradi katerih ljudje umirajo. Ker je to enako nevarno. Skratka za povzročanje enake nevarnosti enaka višina kazni. Pa vam to nekako ne diši.

In danes ko vidimo da tudi s telefonirnjem lahko narediš veliko štalo - spet preusmerjaš pozornost iz nevarne vožnje zaradi telefoniranja na alkohol. Za katerega bi nekateri še znižali mejo na 0,2 - čeprav nesreče povzročajo v povprečju tisti z 1,5 promila, torej 3x nad sedaj dovoljeno mejo. . Samo da bi kasirali - polnili proračun in večali dobičke zavarovalnicam in da se nebi bilo treba lotit pravih problemov in nevarnosti.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
jaz ne opravičujem ničesar, vsem max kazni a kaj ko je verjetnost, da si kaznovan 0,0000001%
naj se že uvede progresivno kaznovanje za ponavljajoče se prekšrkarje in še hitrejši odvzem avta in izpita.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Je ravno obratno. Na vse pretege opravičujete divjanje in telefoniranje - za alkohol pa zahtevate 10x višje kazni - kako pijan za volanom je nevarno.
In sedaj, ko je telefonist naredil štalo - še kar ne priznate, da je telefoniranje ravno tako nevarno kot pitje. - še kar nabijate o alkoholu, da bi tako zmanjšali pomen nevarnosti telefoniranja in divjanja.

Sem že v petek v temi alko 0,2 rekel, da se strinjam z drastičnimi kaznimi, ki jih je nekdo predlagal za alkohol, če bi enake kazni uvedli tudi za telefoniranje in divjanje, pa neustavljanje pred prehodi za pešce.... skratka za vse nevarne prekrške, zaradi katerih ljudje umirajo. Ker je to enako nevarno. Skratka za povzročanje enake nevarnosti enaka višina kazni. Pa vam to nekako ne diši.

In danes ko vidimo da tudi s telefonirnjem lahko narediš veliko štalo - spet preusmerjaš pozornost iz nevarne vožnje zaradi telefoniranja na alkohol. Za katerega bi nekateri še znižali mejo na 0,2 - čeprav nesreče povzročajo v povprečju tisti z 1,5 promila, torej 3x nad sedaj dovoljeno mejo. . Samo da bi kasirali - polnili proračun in večali dobičke zavarovalnicam in da se nebi bilo treba lotit pravih problemov in nevarnosti.
Si ti zadet? Kdo je tu sploh pisal o alkoholu? Samo ti imaš probleme z njim. Normalni bosojamo tako alkohol kot telefon in divjanje.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Povsem trezen...ampak mamilaš.
Torej tukaj tudi 0.0 promile nič ne pomaga.
Evo ravno o takšnih zavajanjih sem pisal.
Potrjeno je, da je bil tip trezen 0.00 in da je uporabljal telefon.

Jasno, buljil je v telefon namesto na cesto, pa ni opazil cestninske in stoječih avtomobilov. Telefoniranje predstavlja takšno nevarnost, kot vožnja z 1,0 promila so nekoč ugotovili. In telefoniranje je namerno dejanje ali ne?

In ko vedno znova tako navijate na visoke kazni za pijance, (celo na 0,2 bi radi prestavili mejo- da bi zavarovslnice služile) ), js pravim da bi za enake povzročitve nevarnosti morale bit enako visoke kazne - hehe to vam pa ne diši.

Tip je zaradi uporabe telefona naredil sranje - in sedaj bi vi na vse pretege opravičevali telefoniranje, zavajali, iskali druge vzroke - no pa ste našli, da je bil tip mamilaš, ki se je zdravil. Pa kaj ima veze kaj je bil v preteklosti? In ko bodo v njegovem telesu našli kake sledi mamil - ki ostanejo v telesu še najmanj 14-dni po skajenem enem jointu, boste zmagoslavno orgazmirali, da je nesreča nastala zaradi mamil - ne pa zato, ker je buljil v telefon, namesto na cesto. Pa spet hoteli, da bo kazen za alkohol 10x višja, kot za telefoniranje. hoteli mejo pri 0,2, preusmerjali pozornost drugam, samo da se nebi kdo radikalno lotil telefoniranja, ki povzroča takšno nevarnost kot alkohol. Da pa telefoniranje dela pi*darije - smo pa videli sedaj na hrvaškem.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.516
3.025
113
Da se je voznik v torek vrnil z zdravljenja na Rabu, je poročal RTL. Tam naj bi bil zaradi odvisnosti od droge GHB, močne psihoaktivne snovi, ki lahko v manjših odmerkih na človeka deluje stimulativno in evforično, v večjih pa deluje na centralni živčni sistem depresivno in lahko povzroči začasno globoko spanje (komo). Prav zaradi teh učinkov je po podatkih Drogarta GHB poznan tudi kot droga za posilstvo. Droga brez barve in vonja, ki je najpogosteje v tekočem stanju, ima prav tako velik potencial za nastanek zasvojenosti.



Policija mora še natančno določiti, s kakšno hitrostjo je vozil 35-letnik, ko se je zaletel v avtomobila na cestninski postaji. Prav tako mora ugotoviti, ali je med vožnjo uporabljal mobilni telefon, kar bo storila s pomočjo podatkov, ki jih mora posredovati njegov mobilni operater.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Bilko debilko, a najdeš enega samega, ki opravičuje šarjenje po telefonu? Ne. Se mi je zdelo.
Ne najdem. A ti najdeš enega samega, ki opravičuje alkohol za volanom? Tudi ne boš našel.
Point je v tem, da je telefoniranje enako nevarno, kot vožnja pri 1.0 promila, nekaterim je za telefoniranje dovolj 100€ kazni, medtem ko bi ti isti za alkoholiziranost - tudi za manjše količine nabili par jurjev kazni, zapirali, jemali izpite in avtomobile. Pa nabijajo, kako je alkohol namerno dejanje - kot da telefoniranje ni.
Js pa pravim, da bi morali bit za telefon in druge prekrške - po katerih ljudje umirajo enake kazni.

Lep primer je post malo višje. Tip je buljil v telefon, namesto na cesto - sedaj pa brskajo po njegovi zgodovini, kdaj se je v preteklosti drogiral in zdravil, samo zato, da bi krivdo s telefona preusmerili na droge. Da nebi slučajno kdo pomislil, da zaradi telefoniranja lahko povzročiš enako sranje kot pijan. Al pa se spomnil, da bi oboje enako kaznoval.

evo primer:
Za alokohol bom jaz rekel tako. 5k-10k€ kazni glede koliko napihaš nad dovoljeno mejo+ 30 dni zapora. Zdaj, pa vozite pijančki neodgovorni.
Dovoljeno mejo bi pa po novem še znižali na 0,2. Kolikor napihaš po rumovih bombončkih ali okosani solati. Seveda, če se ti zgodi nesreča (kot se mnogim povsem treznim), pa boš plačal vso škodo, ker zavarovalnica ti jo ne bo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.917
3.032
113
Z okisano solato in rumovimi kroglicami ne boš presegel 0,2. Dvomim da poješ kakšno kilo rumovih.