bedaki na cesti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
Zelo verjetno. Ampak v statistiki bo črtica pod "napačna smer vožnje".
Trdim, da imamo neustrezno statistiko. Ker tudi npr. "neprilagojena hitrost" ima lahko zelo različne vzroke, ki terjajo različne ukrepe.

V bistvu ni zelo verjetno. Samomorilci na AC večinoma ciljajo odstavne niše v predorih, se pa popolnoma strinjam s tabo kar se tiče nepravilne statistike zaradi napačne metodologije pri sestavi le-te. 99,9% napačne vožnje po AC je po mojemn mnenju krivda nesposobnosti zaradi starosti/zdravstvenega stanja/alkohola, itd..
 
5. apr 2015
1.337
692
113
V bistvu ni zelo verjetno. Samomorilci na AC večinoma ciljajo odstavne niše v predorih, se pa popolnoma strinjam s tabo kar se tiče nepravilne statistike zaradi napačne metodologije pri sestavi le-te. 99,9% napačne vožnje po AC je po mojemn mnenju krivda nesposobnosti zaradi starosti/zdravstvenega stanja/alkohola, itd..

Ampak tale glede na napisano je spremnil smer proti avtobusu.. Nevemno, bi več šofer avtobusa pojasnil.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-nesreci-umrla-19-letna-voznica/479318

Numbers keep coming......Pri nas NIKOLI ne bo bolje. Kulture ne MOREMO vzgojiti, lahko bi pa več kontrole in denarja kasiral. CPP je zato, da se ga upošteva. Zapelješ na nasprotni vozni pas, zakaj? Včeraj pred mojim blokom se zabije 18-19 letnica v avto, "joj kaj me bodo starši na gauge dal", zvemo, da je to njena 2 nesreča v 3 mesecih, odkar ima izpit. Prosim na vrne izpit, dokler ne ubije koga. Kaj delajo avtošole in izpitni centri?
Zakaj imajo lahko Skandinavci tako nizko številko na 100? Zakaj se Slovenček takoj userje v Avstriji ali Italiji? Malo za zamisliti, po lanskim ODLIČNIM letom, kjer so se vsi tolkli po prsih, bo letos 110-120 ob takem tempu, pa še zima je.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Naj me koklja brcne če tale kura ni visela na telefonu.

Tam ni variante da ne zvoziš ovinka, pa če se pelješ 150.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Kazen bi morala biti vzgojna - če te dobi s telefonom bi moral vrnit izpit za en mesec.

Pa policija bi se morala malo več voziti po cesti in delati kontrole. Ne pa čepeti v grmovjih in čakat tiste, ki peljejo nekaj kilometrov čez omejitev.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Seveda je možen razlog telefon, ostane pa še veliko drugih in grdo je, da pokojno dekle takoj dokončno obsodite.
Na primer:
- guma, ki jo je razneslo
- nenadna nezavest voznice
- divjad ali predmet na cesti, ki se ji voznik narobe izogiba...
O Jadotovem jamranju nima smisla izgubljati besed. +/- 30 % je na tako majhnem letnem vzorcu že "statistična" napaka. Ne padec ne rast smrtnih žrtev nima realne veze z nobenimi ukrepi.

O kontrolah pa: v MB so imeli dobro idejo, ampak so jo vandali razbili. Tehnična oprema, ki se odplačuje sama. Vse ostalo je fikcija brez osnove. Policije imamo kolikor imamo, polovica jo je najbrž zasedena z mejo in to se ne bo hitro spremenilo, proračun pa tudi ne bo čudežno zrasel, da bi bilo možno imeti nekaj 10 % policistov za ceste več.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Jaz pa mislim, da v teh vrstah nesreč kjer en umre, policaji zmeraj vzamejo the easy way out in verjamejo tisti drugi osebi, ki je pač preživela. Zato je potem dostikrat napisano iz neznanega razloga zapeljal na drugo stran, ali pa kolesar zavil na drugo stran ceste in podoben nonsens. Ne rečem da se to ne dogaja, ampak malo sumljivo je, da je skoraj zmeraj določen za krivca tisti umrli in ki se ne more zagovarjati, čeprav sta ponavadi samo dve priči.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Jaz pa mislim, da v teh vrstah nesreč kjer en umre, policaji zmeraj vzamejo the easy way out in verjamejo tisti drugi osebi, ki je pač preživela. Zato je potem dostikrat napisano iz neznanega razloga zapeljal na drugo stran, ali pa kolesar zavil na drugo stran ceste in podoben nonsens. Ne rečem da se to ne dogaja, ampak malo sumljivo je, da je skoraj zmeraj določen za krivca tisti umrli in ki se ne more zagovarjati, čeprav sta ponavadi samo dve priči.

Dejstvo. Avto je na levi strani. Kaj dela tam? Voznica druge avta se umika v desno. Na skrajni rob oz. že preko.

Dej mi zdaj ti razloži kaj se je dogajalo?!

Valda, da umrla voznica ne more pojasnit kaj je delala med vožnjo...

In ti praviš, da policaji po liniji najmanjšega odpora rečejo, da je iz neznanega razloga zapeljala na levi pas.

Ajd ajnštajn, da te čujemo...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Dejstvo. Avto je na levi strani. Kaj dela tam? Voznica druge avta se umika v desno. Na skrajni rob oz. že preko.

Dej mi zdaj ti razloži kaj se je dogajalo?!

Valda, da umrla voznica ne more pojasnit kaj je delala med vožnjo...

In ti praviš, da policaji po liniji najmanjšega odpora rečejo, da je iz neznanega razloga zapeljala na levi pas.

Ajd ajnštajn, da te čujemo...

Ja ampak to da je bil avto ne levi strani so zvedel kako? A majo kamere za vsakim grmom? Saj ne rečem, da ni bil, ampak recimo da ni video dokaz (kar jih ponavadi ni) in da ni na tleh znakov, ker po trkov gredo itak razbitine v vse smeri lahko. Kako lahko potem rečejo s tako gotovostjo, kdo je bil dejansko kriv, če imaš recimo pričanje samo ene strani. To sem hotel reči.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Ne nimajo kamer. Ti pa pozicija vozil in sledi na cesti zgovorno pove...

51661760_2008425002587095_1118892062108811264_n.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Cesta v tem primeru po moje ne more biti izgovor. Lokacija kjer sta se čmoknali:

https://www.instantstreetview.com/@46.569618,15.013944,52.44h,1.9p,0z

Punca je pripeljala v smeri pogleda. Kaj se je dogajalo bo verjetno odnesla seboj pod rušo.

to se lahko nardi, če z visoko hitrostjo zapeljaš na bankino in morda sunkovito nazaj. rob tukaj se že zdi dovolj visok, da bi s tako reakcijo avto (brez esp še lažje) potegnilo proti levemu robu, tudi razbit je po desni strani. zakaj bi tukaj zapeljal čez rob pa je druga stvar, lahk slabost, lahk umikanje čemu (divjadi), lahk nepozornost..
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Hitrost, bankina, nepazljivost to so nevarne kombinacije za nesrečo.... to sem že sam doživel, ko sem še bil mlajši.... stresanje pepela v pepelnik in že sem bil na bankini, potegnilo me je na desno stran in tam še nekaj metrov po jarku, nabilo v zemljo, poletel sem kakšnih 5m po zraku, v zraku me je obrnilo, da sem gledal nazaj v smeri vožnje.

Avto dotalka ( stojadina ), jaz pa sem imel srečo, ki je bila podkrepljena z alkotom.