bedaki na cesti

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ne rabis visokih kazni, niti odvzema avta. Sako doslednost in prisotnost policije. Ko bomo vedel, da te bodo dobili ce delas bedarije bo vsak pazil. Pa je lahko kazen samo 50 eur, ampak bo vsak pazil ce bo vedel, da ga bodo vsakic ko bo peljal 55 na 50 omejitve dobili in ustavili. To moramo doseci v zavesti Slovencev.
Kot pa je trenutno stanje pa se nihce ne drzi CPP. Itak ni policije na cesti, tudi ustavljen si bolj poredko ali pa sploh nikoli....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Kar bi bilo odlicno, ce bi vozil 1x na mesec, pa verjetno ni tako ;)
Mene so v priblizno enakem casu ustavili ene 5x. Pa naredim 30k na leto....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
danes spet? pa res

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-prometni-nesreci-pri-lenartu-ena-oseba-umrla.html

lani je bilo za hvaliti se, letos bo katastrofa.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-bo-policija-ukrepala-po-katastrofalnem-januarju-322867 - www.zurnal24.si

Policija je po trenutno zbranih podatkih v januarju poleg ostalega zabeležila 7.087 kršitev določil o hitrosti, 3.481 kršitev neuporabe varnostnega pasu, 722 udeležencev, ki so vozili pod vplivom alkohola, 623 voženj pri rdeči luči na semaforju.

Tok jaz naštejem v enem dnevu v Kranju. Potem so še uporaba mobilnih telefonov, neprižgane luči ipd.....v glavnem, občutno je premalo kaznovanja, pogrešam PROGRESIVNO kaznovanje, kasneje odvzem avta. Če nisi sposoben voziti po CPP - javni prevoz.
Malo si poglej, v kakšnih nesrečah so letos umirali. Več kot pol v takšnih, kjer s kaznovanjem ne boš dosegel nič. Če nekdo prezre kamion, ga pač prezre - rešuješ lahko s preventivo in izboljšavami avto in infrastrukture, ne s kaznovanje. Zdrs na snegu? Kaj boš kaznoval, če se pa vse dogaja pod omejitvijo? Itd, itd ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.443
113
No jaz sem prispeval 40 eur v proračun, ker so gradbinci pustili znake 40 kmh v Šentilju proti staremu mejnemu prehodu na 4 pasovnici. Sicer gradbincev več ni železnica je narejena, pa mreaz jih je pregnal.

No peljal sem celih 58 kmh (pravi divjak)

Navigacija pa kaže omejitev 90 kmh.

Aja lahko sploh z laser pištolo merijo pri - 7°C?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
Če si ti s temi podatki res pravi hudiček kaj je potem šele recimo turbobitch, lost1, itd. oz. vsa nočna avto scena izpred let, ko si bil ustavljen praktično najmanj 1x na noč? Lastniki pekla? :fredi::evil:

p.s. Lost je bil manjkrat, ker je goljufal s postajco in se je velikokrat umaknil še pravi čas kar je bilo, če se prav spomnim, prav super glede na to, da je bil njegov avto numero uno na wanted listi policije:aplauz:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Hehe, še mene so enkrat s čisto serijskim avtom, ko sem se tam naokoli potikal (#lokacijab) ... Niso verjeli, da je serijski (če se prav spomnim je bil en bavarc s kupom čudnih dodatkov, ampak tovarniških), pol so bili jezni, da nisem takoj našel obvezne opreme, vmes se vas je pa kup v miru odpeljalo domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Hehe, še mene so enkrat s čisto serijskim avtom, ko sem se tam naokoli potikal (#lokacijab) ... Niso verjeli, da je serijski (če se prav spomnim je bil en bavarc s kupom čudnih dodatkov, ampak tovarniških), pol so bili jezni, da nisem takoj našel obvezne opreme, vmes se vas je pa kup v miru odpeljalo domov.
Proti leclercu
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
Tole prav moram pogledat 1x na vsakih par let :aplauz:

 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Pa saj ata sploh ni bil v prekršku kar se polkrožnega obračanja tiče - znak za prepoved je samo na levi strani dvopasovnice - tako za desni pas ne velja. Torej sta ga policista enostavno spregledala in ga nabila. :p
[/synthman_membrain]
membrain bi rekel, da sta bila policaja v prekršku, ker sta imela prekratko varnostno razdaljo. ampak ker sta policaja, so prekršek obesili tistemu spredaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69