bedaki na cesti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Kaj češ, očitno ste naleteli na wannabe šerifa. Po mojem mnenju nisi napačno reagiral, saj bi te v štartu dejansko lahko opozarjal na kaj ampak, ko ste pa ugotovili da modelu neki špila v glavi pa samo gasa, kot je napisal Killa, ali pa lepo počasi nadaljevat vožnjo za njim in vmes poklicati policijo. Jaz trenutno ne vem za katero opcijo bi se odločil in bi bilo verjetno vse odvisno od trenutnega razpoloženja.

No kakorkoli že - lepo od tebe, da ga nisi zrinil s ceste :evil:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pol pa definitivno klic na policijo.

Al pa zrint s ceste, s kombijem še lažje :evil:
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Maš nov kombi vrednost katerega je cca 40.000 Eur. Policija pa vsaj po začetku klica ni ravno navdušena in celo misli, da oni pacient v avtu nizke nabavne vrednosti potrebuje pomoč. Pa logično ne more biti takoj na kraju dogajanja....

V glavnem nič kaj lepa izkušnja . Samo toliko, da veste da se dogaja tudi pri nas ne samo v Ameriki.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Saj tisti, ki smo dovolj na cesti prav dobro vemo kakšni id1oti so med nami :D

In ja, če maš pa lih nov kombi je seveda zadeva drugačna in ni ql tudi če imaš kasko. Za klic policiji mi je pa kristalno jasno, da se zgodba potem časovno konkretno zavleče samo kaj naj. Tako pa zdaj nikoli ne boš vedel kaj je unmu špilal =P
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Kako bi reagirali vi?

Torej situacija, včeraj se peljemo po avtocesti ne prehitro ne prepočasi cca 130 km/h prometa ni bilo pretiranega tu in tam kak tovornjak. Za nami začne voznik v vozilu blendat, in prižge vse štiri smerokaze. prva misel je bila, da nas ustavlja policija, nato, da je nekaj narobe z našim vozilom, zato upočasnimo. Ko nas vozilo prehiti, vidimo da ni policija ampak navadni civilni avto (nižjega cenovnega razreda slovenskih registrskih oznak), ki začne pred nami zavirat vendar ne ustavi ampak počasi(za avtocesto) pelje naprej. Seveda nismo vedeli kako in kaj ustavit nimaš kje, ker je ta naša avtocesta brez odstavnega pasu, doli z avtoceste pa tudi ne moreš vsakih par metrov. Ko smo se odločili, da ga prehitimo je vozilo pred nami prav tako pospešilo se pustilo prehiteti ponovno blendalo kot zmešano upočasnimo oni prehiti in upočasni zavira pelje počasi in tako naprej cca 10-15 km. Celo blokiral nam je izvoz na katerem smo želeli zapustiti avtocesto....

Do zdaj sem bil prepričan, da je kaj takega mogoče samo v filmu. Majster me je mogoče malo spominjal na Apachi-ja, ko je le ta vzel pravico v svoje roke ......

manjka podatek, a si pelal po voznem pasu al sanjal na prehitevalnem. če je to drugo, je vse skupi malo bolj jasno, če je prvo pa smešno da sploh reagiraš.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Če voziš po prehitevalnem v koloni, ti redkokdo blenda, kaj šele počne take bedarije. Sicer se pa vozi po voznem, po prehitevalnem pa prehiteva in tudi hitro umika še hitrejšim za tabo.
Tako jaz.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Če voziš po prehitevalnem v koloni, ti redkokdo blenda, kaj šele počne take bedarije.

A ti si pa res povsod bolj teoretik kot praktik? :aplauz:

Tudi tu tvoja teorija žal ne drži vode saj imaš blendanja, hupanja in vožnje 5cm za ritjo vsak dan kolikor hočeš + še kaj se najde in to kljub srednje hitri nepretrgani koloni na prehitevalnem pasu, ki leze mimo kolone na voznem. Bi bilo pa res fino v kolikor bi bilo tako, kot ti pišeš. To bi mi bilo res v veselje, saj sem kar veliko na cesti in bi posledično prihranil mnogo živcev :)
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

A ti si pa res povsod bolj teoretik kot praktik? :aplauz:

Tudi tu tvoja teorija žal ne drži vode saj imaš blendanja, hupanja in vožnje 5cm za ritjo vsak dan kolikor hočeš + še kaj se najde in to kljub srednje hitri nepretrgani koloni na prehitevalnem pasu, ki leze mimo kolone na voznem. Bi bilo pa res fino v kolikor bi bilo tako, kot ti pišeš. To bi mi bilo res v veselje, saj sem kar veliko na cesti in bi posledično prihranil mnogo živcev :)
Normalno blendanje je del vozniške folklore. Tudi jaz blendam, če vidim sanjača pred seboj. Koliko takih situacij kot prej opisane si pa ti dnevno deležen? Pa hupanja in vožnje na odbijaču?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Odvisno od tega koliko debilov me dohiti od zadaj. Moje primere zgoraj si si pa očitno napačno interpetirala, ker jaz nisem imel v mislih nič normalnega ampak kvazinormalne dnevne izpade voznikov. Kvazinormalne pa zato, ker je tega na cestah toliko, da bi še res lahko pomislil, da je to normalno. Pa ni.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
A ti si pa res povsod bolj teoretik kot praktik? :aplauz:

Tudi tu tvoja teorija žal ne drži vode saj imaš blendanja, hupanja in vožnje 5cm za ritjo vsak dan kolikor hočeš + še kaj se najde in to kljub srednje hitri nepretrgani koloni na prehitevalnem pasu, ki leze mimo kolone na voznem. Bi bilo pa res fino v kolikor bi bilo tako, kot ti pišeš. To bi mi bilo res v veselje, saj sem kar veliko na cesti in bi posledično prihranil mnogo živcev :)

Zakaj se pa meni nihče ne hupa in blenda. Pa sem vsak dan dve uri na AC.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Super. Mogoče pa ti pa ne opaziš :fredi::evil:

No, šalo na stran - jaz voznikom za sabo definitivno ne dajem razlogov za to kot namigujeta ti in jagasta, tako da je dejansko tako kot sem rekel - vse je odvisno od tega, koliko debilov mi pripelje od zadaj in pa kaj se splošno dogaja tist moment na cesti.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Super. Mogoče pa ti pa ne opaziš :fredi::evil:

No, šalo na stran - jaz voznikom za sabo definitivno ne dajem razlogov za to kot namigujeta ti in jagasta, tako da je dejansko tako kot sem rekel - vse je odvisno od tega, koliko debilov mi pripelje od zadaj in pa kaj se splošno dogaja tist moment na cesti.
Mogoče si misliš da ne, ampak mene rahlo motijo tisti, ki v rondojih vozijo tri izvoze nonstop po zunanjem pasu. Pa tisti, ki v kao dobrih in dragih avtih laganosporstki kruzajo tempomatovih 130 po prehitevalnem, ko bi že zdavnaj lahko zapluli nazaj na voznega.
Jih sicer ne zmerjam z debili, sploh pa javno ne, si pa o njih mislim svoje.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pa tisti, ki v kao dobrih in dragih avtih laganosporstki kruzajo tempomatovih 130 po prehitevalnem, ko bi že zdavnaj lahko zapluli nazaj na voznega. Jih sicer ne zmerjam z debili, sploh pa javno ne, si pa o njih mislim svoje.

Omejitev je 130 :cool:
Mene motijo tisti, ki mi, ko prehitevam dva-tri kamione s 140-150 (ker pač pospešim, da bom čim hitreje mino), priletijo z vsaj 160 in blendajo. Se pa nikoli, res nikoli ne vozim po prehitevalnem pasu kar tako, "za hec"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Mogoče si misliš da ne, ampak mene rahlo motijo tisti, ki v rondojih vozijo tri izvoze nonstop po zunanjem pasu. Pa tisti, ki v kao dobrih in dragih avtih laganosporstki kruzajo tempomatovih 130 po prehitevalnem, ko bi že zdavnaj lahko zapluli nazaj na voznega.

Se povsem strinjam s tabo. Vidiš, tudi to je možno kadar zapišeš kaj smiselnega =P

Kar se pa debilov tiče - nek modrijan je nekoč izjavil, da če bedaku rečeš bedak, to ni žaljivka. Predvidevam, da enako velja za izraz debil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Mene motijo tisti, ki mi, ko prehitevam dva-tri kamione s 140-150 (ker pač pospešim, da bom čim hitreje mino), priletijo z vsaj 160 in blendajo...

Ja no :aplauz: Kot da je problem mal nogo spustit z gasa in potem dalje. Ne rečem, ko nekdo prehiteva 3 tovornjake s 110, tam se pa hitro zakomplicira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace