bedaki na cesti

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
No dej povej še pol tako "for the record". Kako dolgo si bil na prehitevalnem in kolikokrat bi se lahko umaknil, preden se je vozniku vozila nižjega cenovnega razreda odpelalo?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Če vas je bilo 8 v avtu je pa situacija kristalno jasna. Pred njim obstojite, pa ga vsak od vas ene dvakrat po zdravju vpraša :aplauz:

Saj bi načeloma, ampak, da se ustaviš na voznem pasu avtoceste, ker nimaš možnosti odstavnega pasu je smrtno nevarno, ker lahko za tabo pripelje kak utrujen tovornjakar in spregleda stoječe vozilo. No mi si nismo upali povsem ustavit in lest iz kombija ter nekomu soliti pamet katere itak nima. To je delo za modre organe naj se oni ukvarjajo z njegovim psihofizičnim stanjem majo vse možne podatke tudi video jim je na voljo,če rabijo....
V glavnem štiristo km vožnje po avtocestah je minilo brez stresa in bedakov potem pa te v zadnjih 15 km avtoceste eno budalo iz nevem kakega razloga želi spraviti iz ceste ali pa obračunat s tabo zato ker niti sam neve zakaj...

Oni majster ki sprašuje kje smo se vozil, če po prehitevalnem pasu, in da ima potem vse pravice , da počne to kar je počel. Vozili smo se povsem normalno tako kot se po avtocesti mora voziti. Brez LJUBLJANSKIH for to je po prehitevalnem pasu tudi ko nimaš koga prehitevati.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Saj bi načeloma, ampak, da se ustaviš na voznem pasu avtoceste, ker nimaš možnosti odstavnega pasu je smrtno nevarno, ker lahko za tabo pripelje kak utrujen tovornjakar in spregleda stoječe vozilo. No mi si nismo upali povsem ustavit in lest iz kombija ter nekomu soliti pamet katere itak nima. To je delo za modre organe naj se oni ukvarjajo z njegovim psihofizičnim stanjem majo vse možne podatke tudi video jim je na voljo,če rabijo....
V glavnem štiristo km vožnje po avtocestah je minilo brez stresa in bedakov potem pa te v zadnjih 15 km avtoceste eno budalo iz nevem kakega razloga želi spraviti iz ceste ali pa obračunat s tabo zato ker niti sam neve zakaj...

Oni majster ki sprašuje kje smo se vozil, če po prehitevalnem pasu, in da ima potem vse pravice , da počne to kar je počel. Vozili smo se povsem normalno tako kot se po avtocesti mora voziti. Brez LJUBLJANSKIH for to je po prehitevalnem pasu tudi ko nimaš koga prehitevati.

skratka sanjal ste po prehitevalnem pa mu je počil živc in va s je hotu na rundo povabit. klasika. manjka sam še kak brihtol da prbije, da je omejitev 130km/h. hvala bogu za desni in ostavni pas, škoda živcev za vas profije :p:cool:
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Podobno kot pri posilstvu vedno je kriva ženska nikoli moški. Vedno je kriv tisti ki je šibkejši. Namen mojega pisanja ni ugotavljanje vožnje po prehitevalnem pasu bolj me je zanimalo, kaj bi vi napravili, ko se poleg vas znajde bedak, ki vas začne brez razloga gnjavit in ustavljat na cesti.
Mi smo odnesli kožo in cel avto če bi ravnali, kot tu predlagate bi bili verjetno v črni kroniki. Pa še krivi bi bili ker smo se vrdenejšim vozilom spravili na siromaka, ki je rabil "pomoč".
Konec dober vse dobro.......
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Varijanta, ki se zna zelo dobro obnesti, je blendanje nazaj, kazanje fakiča in režanje v fris. Nenadne spremebe hitrosti dodajo tisti zadnji “kick” - z malo sreče tipa rukne kap in imaš mir na cesti.

Za pussyije pa enostavno: 113, pa “umakniti” se, najbolje prvo počivališče ali izvoz in to tako, da modela “presenetiš” in je on že mimo.

V bodoče pa paziti, da se ne “izziva” po nepotrebnem.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Vsi kdaj naletimo na bedake, če se ti pa blendanje in vožnja za ritjo dogaja nenehno in vsak dan, potem je pa mogoče čas, da se zamisliš nad sabo in nad svojo vožnjo.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Saj bi načeloma, ampak, da se ustaviš na voznem pasu avtoceste, ker nimaš možnosti odstavnega pasu je smrtno nevarno, ker lahko za tabo pripelje kak utrujen tovornjakar in spregleda stoječe vozilo. No mi si nismo upali povsem ustavit in lest iz kombija ter nekomu soliti pamet katere itak nima. To je delo za modre organe naj se oni ukvarjajo z njegovim psihofizičnim stanjem majo vse možne podatke tudi video jim je na voljo,če rabijo....
.
Ne boš verjel kako pomaga snemanje - odpreš okno in posnameš lep video - ko je podobne manevre delal debil z MS registracijo je naša lepo snemala in ko je opazil snemanje se je takoj pomiril.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Za spremembo ne gre za bedaka na cesti temveč za bedaka na parkirišču. Tole je res cvetka :aplauz:

 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Ja šit, tole sem pa komaj pogledal do konca. Enako kot pri zgornjem videu postanem živčn k svina, ko gledam take blesarije :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Odvisno od situacije in počutja. Kdaj se ob prvi priliki umaknem, da se debil začne limat na odbijač tistemu pred mano, kdaj samo mirno nadaljujem vožnjo in ne j3bem 5%, kdaj pa še dodatno povečam varnostno razdaljo, pokažem fakiča in opazujem nadaljne reakcije. Odvisno kok sm žleht tist moment no :evil:

Drugače pa mislim, da sta z jagasto mal preveč zapela v tole blendanje od prej - ko sem zapisal, da imam vsakodnevno v prometu za sabo ljudi, ki ti vozijo povsem preveč za ritjo, blendajo, trobijo sem mislil, da imam vsakodnevno eno od teh treh situacij in ne non stop vse v kompletu. Predvsem vožnja za ritjo je popolna klasika in tisti, ki tega ne doživljate vsakodnevno imate srečo ali kaj naj rečem. Potem, ko pa se zaradi same situacije moronu na riti morda ne umakneš pa se teroriziranje lahko nadaljuje v obliki blendanja in hupanja. Možno, da sem se malce nerodno izrazil ampak jaz s svojo vožnjo vsekakor nisem realen razlog za take izpade drugih voznikov. No vsaj iz vidika predpisov ne ampak morda je pa ravno to razlog saj zadnje čase vozim s solidno varnostno razdaljo do vozila pred mano in to pa zelo hitro stopnjuje živčnost zadaj vozečih.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Mislim, da bi bila dobra rešitev na strehi zmontiran breztrzajni top, obrnjen nazaj.
In potem spečeš debila.

QSUrDSP-360x270.png


De-luxe izvedba bi imela senzor, ki bi kar avtomatsko sprožil top, ko bi tisti osel zadaj prekršil minimalno varnostno razdaljo.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
najboljše je zadnje čase, ko voziš po voznem pasu dohitiš kolono na prehitevalnem pasu in je ne smeš prehitet. Pred tabo pa par km prosti vozni pas... In se vozimo ko kekci
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
jaz vozim po voznem, ker je prazen ampak dohitim kolono na levi...pred mano pa nikogar. A ni tako, da mora biti kolona na obeh pasovih
Kot poleti na hrvaški avtocesti