bedaki na cesti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Se pravi “odprta cesta” 90 km/h omejitev in potem “sredi njiv” na 40 km/h?
Priceless ...
No ja, glede na to, da je šolska pot, verjetno omejitev na 50 - 60 ni napačna, ker je pločnik na obeh straneh in ni neka ful široka cesta tam 70-80 je meni šlo če se je mudilo. Sam ne faking čez noč na 40 in pol prec radar in udri po siromakih. In to v občini, kjer fehtamo za kak radar na precej nevarnejših odsekih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Glej iz ekonomskega vidika. Če se znaki "prav" postavijo in radar tam, se bo hitro nabral denar za nov radar in bo radar lahko tudi tam, kjer vi fehtate. Prav je, da se tudi javna uprava obnaša po ekonomski logiki. Ne morejo zmeraj meriti tam, kjer je nevarno in že tako ali tako 99 % vozi počasi, ostali 1 % pa je pravočasno opozorjen.
:evil:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
kalbo
Ne pravim jaz, da ni smislena omejitev - bolano je iz dovoljenih 90 km/h (če je temu res tako in ni že prej kakšen znak 60 ali 70) rukniit na 40 km/h.
Se mi celo zdi (moram iti pravilnik brat), da je določeno koliko in na kakšen način smejo biti “speed dropi” - in če se ne motim 90 na 40 ne gre kar tak.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Iz Šmarja proti Velikem vrhu.

Temu bi težko rekel sredi njiv, pa "ravnica" je tudi precej kratka. Je par sto metrov? Pa bajte so na levi strani, če me spominne vara. Res pa je tam 40 km/h lahko samo za jebanje naroda ...

Ti bi v Ponovi vasi potem poginil :evil:, sploh od Vrhboršta proti strnjeni vasi. To pa je dejansko sredi polja, omejitev pa za naselje. Pustimo tisti 90 stopinjski ovinek, to je malenkost za alter drifterje .... :valjamse:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Najprej bi morali prepovedati "izdelovati" znake za vsakih 10 km omejitve. Imejmo 5 omejitev glede na tip ceste: 30, 50, 90, 110, 130. Dodajmo še 70 in to je to. Sicer se bo slej ko prej nekdo spomnil, da bo dal omejitev 25 ali 65. Če ne izpolnjuje pogojev za cono 30, bi se se smela dovoliti omejitev kvečjemu 50. Če je ovinek, je pač znak za ovinek in voznik mora prilagoditi vožnjo temu, kar njegovo vozilo omogoča.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
kalbo
Ne pravim jaz, da ni smislena omejitev - bolano je iz dovoljenih 90 km/h (če je temu res tako in ni že prej kakšen znak 60 ali 70) rukniit na 40 km/h.
Se mi celo zdi (moram iti pravilnik brat), da je določeno koliko in na kakšen način smejo biti “speed dropi” - in če se ne motim 90 na 40 ne gre kar tak.

Odvisno kje je novi znak. Tiste cele relacije je za par sto metrov. In niti ni pretirano pregledna, plus se počasi vzpenja od Šmarja (al je tisto Sap, tega nikoli nisem res vedel) proti Malemu vrhu. Torej je za 90 km na celi relaciji že treba kar stopit na gas. Če nimaš ravno cele štale konjev pod havbo...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
kalbo
Ne pravim jaz, da ni smislena omejitev - bolano je iz dovoljenih 90 km/h (če je temu res tako in ni že prej kakšen znak 60 ali 70) rukniit na 40 km/h.
Se mi celo zdi (moram iti pravilnik brat), da je določeno koliko in na kakšen način smejo biti “speed dropi” - in če se ne motim 90 na 40 ne gre kar tak.
Saj na izvozih in uvozih z avtocest imaš tudi iz 130km/H znak na 40km/h. Čudno, da še niso pogruntali te tržne niše za radar. Na izvozih in uvozih, kjer se dnevno vozim, gremo vsi po vrsti običajno 70-90km/h brez problema, če pretiravaš zvoziš komot s 120km/h.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
kalbo
Ne pravim jaz, da ni smislena omejitev - bolano je iz dovoljenih 90 km/h (če je temu res tako in ni že prej kakšen znak 60 ali 70) rukniit na 40 km/h.
Se mi celo zdi (moram iti pravilnik brat), da je določeno koliko in na kakšen način smejo biti “speed dropi” - in če se ne motim 90 na 40 ne gre kar tak.


Na precej izvozih iz AC ali obvoznice, kjer je omejitev 130 km/h ali v vecini primerov vsaj 100 km/h... je se vedno tabla z omejitvijo 40 km/h ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Evo našel (no deloma) - sem namreč malo pobrkal. V Zakonu o cestah ne določeno, da na državni ali občinski cesti, hitrost izven naselja ne sme biti manjša od 50 km/h, “razen če to zahtevajo utemeljeni razlogi za varnost ceste in prometa na nje”.
Sicer spet klasika naše zakonodaje - vse predpisano, a nič določeno.
Kot, da je bilo težko dopisati: “razlog omejitve pod 50, mora biti označen z ustreznim znakom za nevarnost”.
Ker računati, da bi kdo “razsojal” z zdravim razumom, je v naši kokoški popolnoma utopično.

Pa še enkrat - ne pravim, da je dotični primer tistih 40 km/h neprimernih. Je že nekak časa minilo od kar sem se nazadnje tam okoli vozikal.

Aja - pa na taki novi znak nabiti tisti “svetilno” tablo, ki se prižge, ko si prehiter, seveda stane. Je bolje radar - se za varnost na naših cestah.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Pustite tiste na uvozih/izvozih - dokler res ne bodo merili ...

Imajo nameč svoj namen - tisti radiji so ponavadi precej “nerodni” - in je lahko kak kamion hitro prehiter in potem na boku.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Imajo nameč svoj namen - tisti radiji so ponavadi precej “nerodni” - in je lahko kak kamion hitro prehiter in potem na boku.
In sedaj bomo omejitev na nekem odseku uvedli zaradi vozil, ki jih vozijo profesionalni vozniki in ki morajo vedeti, kaj njihovo vozilo omogoča? Čudno, da po kakih hribih ne zletijo vsi s cest, ker je pogosto kar splošna omejitev 90, ovinki pa taki, da ga mogoče samo really dirkači zvozijo s to hitrostjo.
Omejitev mora veljati za normalno stanje na cesti in povprečno vozilo. Ob slabih razmerah bi morali voziti manj kot je omejitev, če bi bile te reči normalno postavljene.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pustite tiste na uvozih/izvozih - dokler res ne bodo merili ...

Imajo nameč svoj namen - tisti radiji so ponavadi precej “nerodni” - in je lahko kak kamion hitro prehiter in potem na boku.


Saj, ce je omejitev postavljena, to ne pomeni, da je treba tudi toliko peljat... Ce si kamionar, pac moras vedeti, s kaksno hitrostjo lahko zvozis ovinek ... Sicer pa ce je tako, lahko dodajo, da to pac velja za tovorna vozila... ali pa enostavno samo tablo, ki oznacuje oster ovinek ...

In tudi na izvozih merijo... recimo na izvozu Brnik, ce pripeljes iz gorenjske smeri, dostikrat stojijo ravno tam na ovinku pred podvozom ... in merijo hitrost in kontrolirajo vinjete ...

Voglje%2C_Kranj-20181218-134051.jpg
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.465
113
Saj na izvozih in uvozih z avtocest imaš tudi iz 130km/H znak na 40km/h. Čudno, da še niso pogruntali te tržne niše za radar. Na izvozih in uvozih, kjer se dnevno vozim, gremo vsi po vrsti običajno 70-90km/h brez problema, če pretiravaš zvoziš komot s 120km/h.

Recimo pri odcepu Lesce se parkirajo v krožišču in te ciljajo ko pripelješ z AC
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Temu bi težko rekel sredi njiv, pa "ravnica" je tudi precej kratka. Je par sto metrov? Pa bajte so na levi strani, če me spominne vara. Res pa je tam 40 km/h lahko samo za jebanje naroda ...

Ti bi v Ponovi vasi potem poginil :evil:, sploh od Vrhboršta proti strnjeni vasi. To pa je dejansko sredi polja, omejitev pa za naselje. Pustimo tisti 90 stopinjski ovinek, to je malenkost za alter drifterje .... :valjamse:

Bajte so precej daleč stran. Tam v Ponovi vasi je omejitzev že skos in je niso postavli čez noč.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Drži in drži. Ampak moteče je pa vseeno, ko se dobesedno med polji in po prazni cesti voziš 50. Človek se vpraša zakaj je naselje ob glavni cesti dolgo 5 km, od tega je dejanskega naselja pol kilometra. Ampak pustmo malenkosti ...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kako bi reagirali vi?

Torej situacija, včeraj se peljemo po avtocesti ne prehitro ne prepočasi cca 130 km/h prometa ni bilo pretiranega tu in tam kak tovornjak. Za nami začne voznik v vozilu blendat, in prižge vse štiri smerokaze. prva misel je bila, da nas ustavlja policija, nato, da je nekaj narobe z našim vozilom, zato upočasnimo. Ko nas vozilo prehiti, vidimo da ni policija ampak navadni civilni avto (nižjega cenovnega razreda slovenskih registrskih oznak), ki začne pred nami zavirat vendar ne ustavi ampak počasi(za avtocesto) pelje naprej. Seveda nismo vedeli kako in kaj ustavit nimaš kje, ker je ta naša avtocesta brez odstavnega pasu, doli z avtoceste pa tudi ne moreš vsakih par metrov. Ko smo se odločili, da ga prehitimo je vozilo pred nami prav tako pospešilo se pustilo prehiteti ponovno blendalo kot zmešano upočasnimo oni prehiti in upočasni zavira pelje počasi in tako naprej cca 10-15 km. Celo blokiral nam je izvoz na katerem smo želeli zapustiti avtocesto....

Do zdaj sem bil prepričan, da je kaj takega mogoče samo v filmu. Majster me je mogoče malo spominjal na Apachi-ja, ko je le ta vzel pravico v svoje roke ......