Alergija na cvetni prah

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ni to nek bavbab, podobno je kot kakšna sladkorna recimo, uradna medicina te šopa z inzulinom, a rešitev je dokaj enostavna.
No prosim za recept, kako nehati jemati inzulin pri sladkorni tipa 1
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ni to nek bavbab, podobno je kot kakšna sladkorna recimo, uradna medicina te šopa z inzulinom, a rešitev je dokaj enostavna.

No prosim za recept, kako nehati jemati inzulin pri sladkorni tipa 1

Jaz dobesedno poznam primer, Ko je človek šel stran iz 3h tablem na samo 1 samo s prehrano.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Seveda izpostavi tip1 sladkorno, katero ima le 0.5% populacije.

Mislil sem tip2, jasno.

Drugače pa se tudi tip1 lahko kontrolira in izboljša kvaliteto življenja z veliko manj inzulina, ob primerni prehrani -> ketonski.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:Kako zdravis alergijo homeopatsko?
K sreči nimam izkušenj s tem. Ampak alergija je že sama po sebi "homeopatski" pojav. Zelo malo neke snovi povzroči neko reakcijo, čeprav snov sama po sebi pri večini primerkov sploh ni problematična niti v velikih količinah. V nekaterih primerih torej klinično dokazano obstaja odziv telesa na zelo malo količino snovi. To imenujejo alergija. Zdravljenje po podobnem principu se imenuje homeopatija oziroma po merilih uradne medicine šarlatizem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Zdravljenje po podobnem principu se imenuje homeopatija oziroma po merilih uradne medicine šarlatizem.
Kako pa naj se drugače imenuje stvar, ki ne prestane slepih testov in je enakovredna placebu
confused-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Moja žena se zdravi po uradni medicini za neko bolezen. Jasno je, da ozdravljena ne bo (torej "kronična"). Jasno je celo, da tudi kemična sredstva, ki jih dobi sploh ne lajšajo težav te bolezni in o tem se v ZDA na široko piše in tam je uradna medicina to že priznala in poskuša z drugimi sredstvi.
Torej kako se imenuje stvar v uradni medicini, ki dokazano ne zdravi in dokazano ne lajša težav?

P. S.: Ti prišepnem - profit.
P. S1.: Ali verjameš, da bi McDonaldsova raziskava dokazala, da je njihova prehrana mogoče škodljiva, oziroma, da je pri Burger King za odtenek bolj zdrava?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Pepe se strinham s tabo glede uradne medicine. Ampak tudi homeopati mi ne garantirajo drugega kot prazen zep. Je tako?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Zaenkrat ne vem, koliko računajo. Kar pa so mi drugi povedali, ki so jim rešili kako težavo, neki hudi zneski pri njih niso. Niso kot zlatarji, pardon zobarji.
Vseh problemov na svetu ne reši nihče! Zastonj pa prav tako ni nič. Težko pa si predstavljam, da bi mi nekdo pobral toliko kot mi pobere uradna slovenska medicina, od nje pa sem leta 2014 dobil 8 € vredno storitev, leta 2015 pa 15 €.
Pa ni ravno, da ne bi nič rabil, ampak sem nekatere stvari urejal samoplačniško, ker uradni naklofen ni rešitev, temveč vir naslednjega problema. Uradna medicina v Sloveniji te samoplačniške variante zdravljenja ne priznava (v Nemčiji denimo jih - ni pa homeopatija) in na meni funkcionira. Je pa tuji zdravnik, ki me je zdravil, imel tudi predavanja za naše uradne medicince v Sloveniji.
Če bi nadaljeval, bi še bolj odpadel iz teme in zašel na področje politike.
Vsekakor je zame kot laika alergija v nekaterih primerih videti kot homeopatija. Zelo malo snovi v telesu povzroči reakcijo. Torej je princip homeopatije za nekatere težave lahko možna rešitev. Če bi alergijo imel, bi vsekakor poskusil v tej smeri.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Zdravljenje po podobnem principu se imenuje homeopatija oziroma po merilih uradne medicine šarlatizem.
Kako pa naj se drugače imenuje stvar, ki ne prestane slepih testov in je enakovredna placebu
confused-1.gif

Kako boš delal slepe teste, če je diagnostika in zdravljenje individualno prilagojena? Ti pa še kar, v primeru alergij, verjemi v filanje s kortikosteroidi, s katerimi niso še nikogar ozdravili.

Primer homeopatske diagnostike
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Zdravljenje po podobnem principu se imenuje homeopatija oziroma po merilih uradne medicine šarlatizem.
Kako pa naj se drugače imenuje stvar, ki ne prestane slepih testov in je enakovredna placebu
confused-1.gif

Kako boš delal slepe teste, če je diagnostika in zdravljenje individualno prilagojena?
Zanimivo, tako kot pri dohtarjih
smirk-1.gif

In ja, komot se dela slepe teste.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pajade. V tistih sedmih minutah, kolikor ima dohtar časa zate, ti bo res individualno prilagodil diagnostiko in zdravljenje.
hysterical-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
Japajde. Po pol ure nakladanja ti bo alternativc dal vodo ali cukrčke kot vsakemu
hysterical-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nihče ti ne brani, da ostaneš pri puščanju krvi, drugim pa pusti prosto izbiro, saj, kot sem že zapisal, vsak je svojega zdravja kovač.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
Malo si se zmotil. Na ravni puščanja krvi je homeopatija. V bistvu naredi še manj kot to
evil.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moja dobra znanka, zdravnica, celo magistra znanosti, je svoja dva otroka zaradi pomladanskih alergij peljala k homeopatu, ker jima sama ni znala pomagati. Uspeh zdravljenja je bil popoln in drži že kar nekaj let. Seveda boš ti spet bluzil o nekih placebih ali spontanih ozdravitvah. Prav čudno, da so se zgodile šele tedaj, ko jih je dobil v roke homeopat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
To, da otroške alergije večinoma izzvenijo, pač ni nobeno bluzenje. Vsekakor pa je bluzenje, da je vodica ali cukrček karkoli več kot placebo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Tudi med odraslimi pridejo in minejo alergije...brez zdravljenja ali homeopatov
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
To, da otroške alergije večinoma izzvenijo, pač ni nobeno bluzenje. Vsekakor pa je bluzenje, da je vodica ali cukrček karkoli več kot placebo

Izzvenijo točno tisti dan, ko jih dobi v roke homeopat.
aplauz.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
No take pravljice lahko prodajaš komu drugemu
smirk-1.gif

Je pa statistično verjetno, da nekaj pacjentom alergije prenehajo ob ali kmalu po obisku homeopata/cerkve/izganjalca hudiča/dirke z gokardom/... Taki potem radi na široko razglašajo, da homeopat/cerkev/izganjalec/gokard/... pomaga. Ostala množica, ki jim to ni "pomagalo" pa je lepo tiho in dalje išče rešitev.