Alergija na cvetni prah

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Čakaj malo, kaj se nisi šel testirat za alergija, da bi točno vedel, kaj te jebe in bi se lahko pripravil malo vnaprej?

Ne, zdravnica mi je 3 leta predpisovala zdravila ni me pa nikoli poslala na teste. Ko sem prosil za napotnico za teste, sem se moral naročiti pri osebni zdravnici najprej, prvi termin možen pa je bil čez 20 dni ( https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2402990/an/0/page/0#2402990 )

Sem si zrihtal jutri pregled pri privatniku znancu... Kdo ima čas čakat...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
Menjaj zdravnico, mene je sama poslala na teste, ko sem enkrat jamral da sem "spet prehlajen" pa je rekla da to njej videt bolj kot alergija in da naj grem.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Menjaj zdravnico, mene je sama poslala na teste, ko sem enkrat jamral da sem "spet prehlajen" pa je rekla da to njej videt bolj kot alergija in da naj grem.

Imam že izbranega drugega zdravnika.
zmaga.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Midva z bratom sva tudi alergična na cvetni prah - in to zelo.
Claritin nama nič ni pomagal. Pomagal mi pa je Flixonase, ki se ga dobi v lekarni brez recepta. Ko sem povedal še bratu, ga je tudi on kupil in sva zdaj tako, kot da ne bi imela nobene alergije na cvetni prah.

Flixonase je prišilo, ki si ga 1x na dan špricneš 2x v vsako nosnico - recimo zjutraj in si ok za cel dan.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Mislim, da zdravniki jemljejo te alergije premalo resno. Gledam mojo doma, ki je tudi močno alergična na cvetni prah in prav trpi. Ven skoraj ne sme, kiha, smrka, rdeče oči, ma dejansko je človek neuporaben, zadeva pa traja in traja.

Dobila je že nekaj zdravil pa vse skupaj nič ne pomaga. Za nosni sprej pravite, da bolje, da ne...ne vem kaj je huje, steroidi v nos vsak dan in, da vsaj za silo funkcioniraš ali alergija na polno celo pomlad in poletje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
No...vsekakor če pač človek ne more nič drugega, potem pač steroidi.

Ampak mogoče se lahko v začetku prične kje drugje, s preventivo. Recimo narediti več za zdravje, se migat, pazit na prehrano, ipd.

Večina ljudi je pač prelenih za kaj takega in raje vzame "čudežno tableto", potem pa bentijo nad zdravniki kako nesposobni so, ipd.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Še noben zdravnik ji ni omenil, da lahko reši hudo alergijo na cvetni prah z miganjem ali prehrano? Prehranjuje se precej zdravo, razen, če je napačne sestavine, ampak kaj ima to veze z dokazano alergijo na cvetni prah? Miganje? Sedaj ko je sezona jo pobere v 10 minutah, tako, da to na odprtem odpade. Ampak spet, kaj ima to veze z alergijo na cvetni prah pa ravno ne razumem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
Tudi noben zdravnik ne bo omenil, da je holesterol nateg farmacije, ipd...zdravniki pač imajo svoje smernice, niso holistiki.

Gre se za jačanje celotnega organizama. Šibak organizem bo prej zašel v težave in "napačno" deloval, kar alergija dejansko je.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Prišel od dohtarja. Začetek alegijske astme, testirat na kaj sem alergičen me ni mogel, ker še vpliva na teste medrol, ki sem ga dobil prejšnji teden... Dobil sem pa dve novi zadevi, ki sta top: Avamys in Aureius
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Res ne razumem vas alergikov. Cela leta raje trpite in žrete steroide, namesto da bi reskirali par deset evrov in stopili do dobrega homeopata, ki zna alergije preverjeno ozdraviti. Če se pa bojite, da je to čira-čara, je pa vaš problem in trpite dalje.
wink-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kar verjemi in upaj, da te bodo do smrti pozdravili.
wink-1.gif
Glede homeopata pa, ne stane toliko, da ne bi poskusil, če bi imel tovrstne probleme.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Meni je vedno tako zanimivo, da za vsak problem, ki ga imaš, se najdejo ljudje, ki sveto trdijo kako neka druga veja "znanosti" 100%, brez težav, na izi pozdravi zadevo. Ne, da bi rekel, mogoče bo pa kaj pomagalo...NE, vedno se najdejo ljudje, ki trdijo 100% in imajo ostale za neumne, ker tega ne preizkusijo.
Ko pa se lotiš spraševat podrobnosti, celo sprobaš zadevo in ugotoviš, da....NE pomaga čisto nič, pa poniknejo.

Kolega je imel podobno z ženo. Uradna medicina je diagnosticirala astmo, predpisala zdravila, itd. Potem se je našla sestra, ki jo je prepričala, da uradna medicina nima pojma in da njen homeopat reši to tik tak. Žena začne hodit tja, plačuje, jemlje tista homeopatska zdravila...NIČ bolje. Nato začne jemati, kar je predpisala uradna medicina. Ko jo vprašam čez par mesecev kako je kaj, mi sveto trdi, da je homeopatija zakon, saj ji ful pomaga pri astmi...jemlje pa homeopatska zdravila skupaj z zdravili uradne medicine
bonk.gif
Le kaj je tisto kar pomaga....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
O zdravljenju alergij uradna medicina nima pojma, kar alergiki najbolje vedo sami. Edino, kar znajo, je da te nafilajo s kortikosteroidi, ki itak zabrišejo simptome večine bolezni, imajo pa toliko stranskih učinkov, da boli glava. Homeopati pa alergije evidentno znajo pozdraviti. Pišem pa samo o alergijah in ne morebiti o zlomih. Nikogar ne prepričujem, ker je vsak svojega zdravja kovač. Če je nekdo prepričan, da puščanje krvi pozdravi vse bolezni, kar je bila še ne tako davno dogma uradne medicine, ga pač ne bom prepričeval o nasprotnem.
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
V celoti te obdela, ponavadi se začne s spremembo prehrane, da odstraniš "ključne" vire alergenov, ipd.

Ni to nek bavbab, podobno je kot kakšna sladkorna recimo, uradna medicina te šopa z inzulinom, a rešitev je dokaj enostavna.