Alergija na cvetni prah

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Ne govor, jz tud dihat nism mogu. Sem dal že skor psa od hiše (sosednja tema), ker sm njega krivil.
Se je pa prejšen teden, ker je parkrat deževalo, stvar umirila in sem sedaj vredu
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Hm, očitno vseeno ni ambrozija oz sploh ni alergija.

Možno, da imam kaj fizično zjebane nosne prekate oz je en ožji/manjši od drugega (ne vem kak se temu reče, sem pa enkrat nekaj bral o tem), ker se mi pogosto zgodi, ko spim na enem boku, se mi nosnica konkretno zadela, potem pa, ko se vstanem, je v roku nekaj minut čisto OK. Pa če si dam tisti trak za lažje dihanje gor, je kar razlika, samo s tistim na nosu nemrem spat
wink-1.gif


Rešitev je, AFAIK, zgolj operacija, tako da bo treba razmislit kaj v tej smeri, čeprav zna bit kar jeba to
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Kaj je možno, da je še kak hudič v luftu, ker nekaj kiham zadnje dni? Mogoče zaradi zelo lepega vremena ambrozija spet cveti?

ali pa sem pač malce prehlajen?
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Je, ja. Že dober mesec nazaj na Šmarni sem bil zaradi leske čisto fertik...
uf-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.280
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem imel en močan val dober mesec nazaj, enega pa od tega vikenda naprej.

Bil celo soboto od jutra do večera zunaj, šmrkal, si skor izpraskal oči ven...pristal v noči na nedeljo na urgenci, ker sem mel probleme z dihanjem (prvič doslej), pa claritini niso pomagali. Dobil medrol, še 2 claritina, neke inhalacije pa ventolin za domov. Drugo noč spet problemi...upam, da bo danes kaj boljše.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Ja, izgleda, da je leska out, sedaj pa breza začenja cvetet. Vikend je bila prava štala.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zadnji dve leti brez problemov, letos stala! Ve kdo za kaj boljšega kot claritine? Sem se zbudil kot smith v hitchu.
 

hyper

Pripravnik
10. sep 2007
57
0
6
LJ
ja, letos je zame noro od petka, 1. aprila dalje, počutje kot bi bil močno prehlajen, boli glava, zabiti sinusi, srbeče oči ...
namesto claritina imaš še aerius, ampak meni ne pomaga noben od teh antihistaminikov ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Letos je verjetno zaradi vremena vse naenkrat usekalo ven. In plava po zraku pravi đus miks od cvetnega prahu. Pa še dežja ni nobenega, da bi zadevo spravil na tla...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Moji hcerki najbolje pomaga lentrica. Tudi ni nic zaspana ali karkoli podobnega. Od claritina je bila pa vedno zaspana, podocnjaki, utrujenost.... Pa kasljala in smrkala. Zdaj odkar jemlje lentrico je cele dneve zunaj edino oci ima potem vse rdece
smile-1.gif

No jemlje lentrica+flixotide 1x zvecer. Ni znakov alergije. Pred tem nekaj let jemala claritine pa oatale lentrica se najbolje obnese.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz. Mene je začelo napadat cca 10-14 dni nazaj. Razni claritini mi ne pomagajo spljoh, imam že par let na recept Cezera tabletke, pa mislim da sem, sploh glede na to kako je zunaj vreme, kar dober
smile-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Zadnjič je bila oddaja o tem, tudi sam sem alergik. Zdravnica je naštela tri zdravila, si nisem zapomnil in je rekla, da so veliko boljša od claritina...so pa vsa na recept. Torej, k zdravniku in iskat zdravila na recept...
wink-1.gif


Na srečo imam sam zadnja leta veliko manjše probleme kot prej....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Čakaj malo, kaj se nisi šel testirat za alergija, da bi točno vedel, kaj te jebe in bi se lahko pripravil malo vnaprej?