Alergija na cvetni prah

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Nikoli nisem imel težav z alergijo na cvetni prah, trave ali kaj podobnega, vendar pa me od danes nekaj matra na polno. Robci, vodene oči, itd. Ali kakšna čudna zadeva te dni cveti?
confused-1.gif
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Nikoli nisem imel težav z alergijo na cvetni prah, trave ali kaj podobnega, vendar pa me od danes nekaj matra na polno. Robci, vodene oči, itd. Ali kakšna čudna zadeva te dni cveti?
confused-1.gif

verjetno si postal alergik. Jaz tudi nikdar nisem imel probleme s cvetnim prahom, dokler ene pomladi nisem skoraj popizdil od kihanja, solznih oči. Sem šel na testiranje pa kar skoraj zadnja stopnja alergije na mačji rep, neka vrsta trave..
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Na srečo sem imel težavo le tisti celotni dan še, potem pa zopet mir, tako, da sklepam, da sta bili 2 uri sprehoda med polji malo preveč tisti dan
confused-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Na srečo sem imel težavo le tisti celotni dan še, potem pa zopet mir, tako, da sklepam, da sta bili 2 uri sprehoda med polji malo preveč tisti dan
confused-1.gif

To se meni dogaja zadnji dve leti...prej sem bil nonstop smrkav, sedaj pa le še kak dan ali dva na leto....izgleda, da je izvenelo pri meni
cheer.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Hah, sem ravno hotel napisati, mene že 10 dni hebe, isto kot lansko leto.....
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nima nihče težav z ambrozijo?
smile-1.gif

Že dober teden na polno. Siljenja na bruhanje letos na srečo še ni bilo. Dežja pa od nikoder, da bi malo spral. Je pa bilo en dan premora, in sicer v nedeljo, ko smo bili v Volčjem potoku. Verjetno tam in v okolici ni ambrozije. Jemljem redno flonidan, ampak nič ne pomaga. Je pa edino zdravilo, ki mi pomaga pri blažji obliki alergije.
V letih 2000 do 2005 sem redno hodil na hiposenzibilizacijo za "korove", ampak ni nič pomagalo. Posebej za ambrozijo takrat še ni bilo. Sedaj menda že je. Mislite, da bi kaj pomagalo, če bi hodil na hiposenzibilizacijo samo za ambrozijo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Ne vem če kaj kaže na dež...

Jaz sem ugotovil, da se zvečer raje ne lufta, potem je mir čez noč, drugače pa jeba ko grem na WC
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Po skoraj mesecu dni imam dovolj, grem danes po nek sprej za nos, da bom lahko vsaj spal
smile-1.gif
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Pri meni se je postopoma končno umirilo. Vsak večer redno jemljem Flonidan in pršilo za nos Avamys, po dva vpiha v vsako nosnico. Sedaj pa res ne vem, če je padla koncentracija cvetnega prahu ambrozije, ali pa pomaga kura z zdravili.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
V nižinah Slovenije poteka glavna sezona pojavljanja cvetnega prahu ambrozije, prvi vrh sezone je za nami. Za konec tedna pričakujemo le občasno visoke obremenitve zraka z ambrozijo, v Primorju bodo obremenitve nižje.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Sam neki mora bit letos, ker mam full manj problemov kot lani, pa nič ne jemljem od zdravil....sploh zadn teden se je umiril....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Pri meni pa veliko huje, verjetno odvisno kako se je lani uspelo lokalno zatreti ambrozijo, ali pa se je celo razširila...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pri meni pa veliko huje, verjetno odvisno kako se je lani uspelo lokalno zatreti ambrozijo, ali pa se je celo razširila...

Pomojem imas ti ene druge probleme, ker letos sem tudi sam skoraj popolnoma ok z izjemo dveh tednov spomladi. Pa zivim med polji in gozdovi kjer je tega sranja na pretek. Opazam, da se povecini vsi, ki vas matra tole malo prevec fiksate s kapljicami in tabletami s kortikosteroidi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Tega ne uporabljam že leta, nobenih "zdravil", še lekadola ne.

No sem pa včeraj pred spanjem vzel "eno dozo" pršila za otroke, tako da sem se vsaj malo bolj naspal
smile-1.gif
ni steroid, je pa sintetična zadeva, ampak fak it, po nekaj tednih slabega spanja, tudi to pusti posledice.