Ženske različno cenjene?

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Se podpišem. Odličen komentar
smile-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Jah veš med gospodinjskimi opravili in delom na vrtu je še vedno čas za razmišljanje.
Doma imam pospravljeno do praga pa preko tudi, le malce sme razmišljala na katero struno je treba zaigrati, da
moški nekateri bolj drugi manj cenijo svoje ženske.
grin1.gif

Zato sem poprosila za nasvet bolj moški spol, a kot vidiš je bil odziv bolj slab, večina ste se oglašale ženske.
In od omenjenih parov, je samo ena ženska zaposlena, ostale so doma in "molzejo" svoje moške.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Mah ja, ne verjamem, da je vse tako, kot se zdi na prvi pogled. Če bi bilo opazovanje ljudi (sosedov, kolegov, znancev in vseh ostalih, ki se nas ne tičejo) tako natančno kot misliš, da je, potem na svetu ne bi bilo pedofilov, množičnih posiljevalcev in razne podobne nesnage. Ampak začuda takrat lahko vsi sosedje in kolegi povedo, kako je bil Jože fajn dečko, kako so se lepo imeli na pikniku z otroci in da sploh niso sumili, da je njihova mala petletna Anja po pikniku držala v roki en čevap preveč, ki ni bil od svinjine ampak od svinjskega Jožeta.
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ne vtikam nosu kamor ni treba, a kolege s katerimi se družim presneto dobro poznam, sicer ne bi bili moji kolegi, ker se z neznanci ne družim, še manj se z njimi pogovarjam o kakšnih osebnih zadevah.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

. No, jaz nimam, sicer pa nisva popolna, tako da vsega spet ne moreva pospravit.
grims-1.gif






mene najbolj ***** ko pride kaka 'koklja' k meni in pol gleda v vsaki ek če je kaj pajčevine, če so tla čista če je na policah prah....mislim.halllloooo
uf-1.gif




se takrat začnem spraševat, ali je prišla k meni kot človeku na kafe ali pa je prišla samo vohljat po stanovanju, da bo pol drugim lahko govorila kako imam v stanovanju (ne)pospravljeno.

jaz sem pač človek, ki mi prioriteta v lajfu ni metla pa krpa (čeprav mam stanovanje kolko tolko čisto)...in se mi zdi smotano, ko nekateri ne počnejo drugo kot glancajo svoja okna pa ribajo svoje pode, pol pa ne veš ali bi stopo v hišo, in ali se sploh lahko vsedeš na snežno beli kavč.
 
Nazadnje urejeno:

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
pomoje je pa vse odvisno od tega, kako se odnos v samem začetku zastavi. Če ženska že na samem začetku zveze vse počne - od kuhanja, pomivanja, pospravljanja do likanja ipd, bo tako tudi vnaprej. Če pa se določena pravila oz. navade že na začetku vzpostavijo, je tako tudi vnaprej. Seveda je pa to odvisno od samozavesti in samopodobe ženske oz. moškega. Če bo ženska (oz. moški) popolnoma pohlevna, bo delala tako, kot bo možu pasalo, pa ni važno, če tudi sama prinaša denarce v blagajno. Enako velja za moškega-če se bo pustil izkoriščati, je to čisto njegova krivda (ok, saj tudi od ženske ni 'fer', da popolnoma izkorišča moškega). Partnerja naj bi bila v zvezi enakovredna. Kako bosta ovrednotila to enakovrednost, je pa stvar posameznega para.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
@mojamura: Tisto je bilo v bistvu mišljeno kot prispodoba, se pa tudi s tvojim mišljenjem strinjam. Na srečo pa poznam zelo malo ljudi, ki tako težijo, take so ponavadi tašče. Najboljše so tiste, ki imajo doma vse v razsulu, pri drugih pa si ne morejo pomagati, da ne bi posesali, pomili... Ah ja, brez veze se sekirat, metlo in sesalec v roke pa naj pospravlja, če jo moti.
grin1.gif


@ PNG: Pa smo spet pri parketu + se strinjam.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Tako kot si posteljes tako spis, jebat ga. Je ze res, da so/smo vsi sladki, koliko tega "cukra" pa ostane na posamezniku skozi leta pa je verjetno odvisno od milijon dejavnikov, od partnerja in njegovega obnasanja, do situiranosti, vzgoje, zivljenjskih situacij etc. Je pa treba znat tudi spakirat kufre, ko ne gre vec in ne iskat zgolj zavetja, pa kakrsnokoli ze to je.

Ljudje, vsaj vecina, je pa blesavih ze po defaultu in potem se eni sprasujejo od kje ljudske modrosti v smislu, bolj ko jih tepes rajsi te imajo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:

Ne
ne-ne-1.gif




Smipel - človek vedno hrepeni po tistem, česar ne more imeti. Ženska, ki nosi svojemu vse na pladnju v skladu s to logiko ni cenjena. Ker se pač ponuja, ponuja se pa samo cenena roba.



Seveda se strinjam tudi z logiko polaganja parketa. Če ga položiš napačno, je kasneje hudič in pol s popravljanjem. Da se, ampak je težko, ker te ljudje ne jemljejo resno.



BTW: Ni vse tako kot izgleda. Veliko že, a marsikaj je tudi lepo skrito za zidovi.



O ljudeh, ki pridejo ocenjevat kvaliteto pomitih tal - taki pri meni takoj odje.bejo. Zanimivo je, kako te ljudje (tudi starejši) hitro začno jemati resno, ko jim daš vedeti, da s tabo pa ne bodo pometali (da nisi naivna smrklja). Saj ni treba biti grob, dovolj je odločnost in to, da nisi kar naprej, po dolgem in počez, kjer je treba in kjer ne, ponižno prijazen, po logiki "da se starejše vedno spoštuje". To drži samo do neke starosti, ko si bolj ali manj otrok. Kot odrasla oseba se pa starejše spoštuje čisto do iste mere kot kogar koli drugega, ki je starejši od dveh let - ko si to zaslužijo. Pa nimam ravno ne vem kako visokih meril za to spoštovanje (na prvo žogo sem vedno do vseh vljudna), ampak kakšne stare "fine" gospe so včasih res nemogoče in drugače, kot da jim na silo pokažeš njihovo mesto, sploh ne gre. Pa nekatere so tudi v nulo pametne s svojim posiljevanjem, da je "treba fižol tako in tako posadit in da bodo to že same pri tebi naredile, ker one najbolje vedo". Pa ene, ki vse, kar jim ponudiš, ocenijo kot "premalo slano", "preveč sladko", "čisto umetno", "malo staro".... Skratka, veselica. In če ne usekaš s pestjo po mizi, se takih psihičnih pijavk - ki pol stvari, ki jih spluvajo, sploh nikoli niso delale - nikoli ne rešiš.



Mal sem se skašlala...
smile-1.gif




Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

...Na srečo pa poznam zelo malo ljudi, ki tako težijo, take so ponavadi tašče. ...




In starejše sosede, kjer so se otroci že davno odselili (velikokrat pa mamo/taščo tudi poslali nekam), pa se nimajo kam dat s svojim pametovanjem.





PS: Priznam pa, da nimam srca, da bi starejši gospej, ki na blagajni sveto zatrjuje, da je bila v napol prazni trgovini sigurno oropana, povedala, da je mogoče pa problem v njeni pozabljivosti....
 
Nazadnje urejeno:

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

O ljudeh, ki pridejo ocenjevat kvaliteto pomitih tal - taki pri meni takoj odje.bejo. Zanimivo je, kako te ljudje (tudi starejši) hitro začno jemati resno, ko jim daš vedeti, da s tabo pa ne bodo pometali (da nisi naivna smrklja). Saj ni treba biti grob, dovolj je odločnost in to, da nisi kar naprej, po dolgem in počez, kjer je treba in kjer ne, ponižno prijazen, po logiki "da se starejše vedno spoštuje". To drži samo do neke starosti, ko si bolj ali manj otrok. Kot odrasla oseba se pa starejše spoštuje čisto do iste mere kot kogar koli drugega, ki je starejši od dveh let - ko si to zaslužijo. Pa nimam ravno ne vem kako visokih meril za to spoštovanje (na prvo žogo sem vedno do vseh vljudna), ampak kakšne stare "fine" gospe so včasih res nemogoče in drugače, kot da jim na silo pokažeš njihovo mesto, sploh ne gre. Pa nekatere so tudi v nulo pametne s svojim posiljevanjem, da je "treba fižol tako in tako posadit in da bodo to že same pri tebi naredile, ker one najbolje vedo". Pa ene, ki vse, kar jim ponudiš, ocenijo kot "premalo slano", "preveč sladko", "čisto umetno", "malo staro".... Skratka, veselica. In če ne usekaš s pestjo po mizi, se takih psihičnih pijavk - ki pol stvari, ki jih spluvajo, sploh nikoli niso delale - nikoli ne rešiš.

Mal sem se skašlala...
smile-1.gif

s tem pa se strinjam, najbolj pa še razpištoli, ko mi kaka starejša teta pametuje glede mojih otrok, kako se je treba z njimi učiti in kako jih oblačiti, pa kako je ona mela to vse v nulo poštimano, pa take in drugačne cvetke...ggggggggrrrrrrrrr
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Smipel - človek vedno hrepeni po tistem, česar ne more imeti. Ženska, ki nosi svojemu vse na pladnju v skladu s to logiko ni cenjena. Ker se pač ponuja, ponuja se pa samo cenena roba.


S to izjavo se ravno ne strinjam, kajti jaz svojo ljubezen do bližnjih izkazujem tudi tako, da jim po svojih močeh postrežem,
kajti nikoli ne vem kdaj bom jaz potrebovala pomoč, da mi nekdo vse prinese na pladnju.

To temo sem odprla zato, ker vidim, da tiste ženske , ki poleg službe, če jo seveda sploh imajo, popolnoma nič ne naredijo za svojo familijo. Vedno so zadirčne na moža in otroke, verjetno jim zato vse naredijo samo, da je mir pri hiši.
No jaz bi take ženske poslala na prisilno delo, ker bi jim morda le 1% tega ostalo v glavi, če imaš družino, da je treba sem pa tja kdaj tud pomit tla, posesat, oprat perilo in se igrat z otroki, ne pa samo čakat, da pride moški domov, da vse naredi namesto nje.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Obstajajo ženske, ki so tako močnega karakterja, da so lahko samo v razmerju s copato. Deci so se namreč v zadnjih 50ih letih kar lepo pocopatili (glej Ruglja zakaj
roza.gif




Zame parterstvo ni to "da jim na vso moč postrežeš". Jaz vse, česar se lotim, delam 100% - tudi v kontejner nesem reči 100%. Svojega dela ne vidim kot postrežbo, ampak kot katero koli izmed del - delava pa oba. On pa npr. meni nariše kakšno tabelico, ali v word prepiše kakšno formulco, ker se meni s tem ne da zajebavat (res nimam živcev, da bi se hecala s tem, kakšno kombinacijo ukazov narediti, da bodo delale "tilde"). Torej vzajemni odnos.



Govorila sem v primerih, kjer ženska streže, dec pa ima to za samo po sebi umevno, ker je on gospodar. Vsaj tako sem jaz razumela iz tvojega primera. Za take primere pa velja, da gre za ceneno robo in temu primerno je obravnavana. Meni to ne sede, vem pa da sede veliko ženskam - življenje, ki vedno sledi nekim bolj ali manj pametnim ukazom, je namreč veliko lažje kot pa vedno znova sprejemati neke odločitve in zanje prevzemati odgovornost. To je že vojska pogruntala...
grin1.gif




Pa še enkrat opozorilo - če se ženska dere na moža na vrtu in ga obrača, kam mora dati kakšen krompir, to še ne pomeni, da doma nič ne posesa. Jih poznam kar nekaj, ki so živi zmaji, pa vseeno doma kar precej delajo.



Pazljivo, babi! Svoje ugibanje prodajaš za sveto resnico. Pa z njimi nisi 24/7, da bi dejansko vedela, kaj se dogaja, ko tebe ni poleg.
 
Nazadnje urejeno:

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ne nisem z njimi 24/7, samo napisala sem tisto, kar so moški pač pojamrali, pa kolikor sem videla na lastne oči in slišala na lastna ušesa. Pri omenjenih osebah so vsi isto videli in povedali, njihovi moški ( beri mož, oz. partner), tašče, mame, sosedov ne bom omenjala, ker ti res ne vedo vsega, oni vedo samo to kar slučajno ujamejo , ko na ušesa vlečejo.
Pa še neki, a lahko zagotovo trdiš, da prideš k meni na obisk 5x letno, pa bom imela slučajno ravno teh 5x vse zanemarjeno po hiši, umazane otroke, okna taka da se skozi ne vidi, pa še sedela bom vseh 5x, ko boš pri meni, ko prilepljena na stol in ukazovala partnerju naj gre u trgovino po kavo, hči naj pristavi vodo ....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Jaz se ogibam preveč svetovati, kako naj ljudje živijo. In presojati, ali je določen partnerski odnos dober ali slab.

Sploh pa velja, da se "bik zelo težko sam bode" (super stavek, ki je bil napisan v pismih bralcev v eni izmed zadnjih številk One) - pri tem "bodenju" sta vedno dve strani.



Ker - kolikor jaz vidim - ima vsak precej razlogov, zakaj živi v točno takem razmerju (dominantna žena, copatast mož, mačo in pohlevna gospodinja, itd.). Po mojem mnenju to sicer ni zdravo (ne v smer "moža streči" ne v smer "mož streže mene), ampak kaj pa vem, zakaj so se našli ravno takšni pari.



Si mogoče pomislila, da te vsi ti moški "zlorabljajo" za to, da se malo odkašljajo, potem pa hajd nazaj k ženički?

Kašljanje vsak rabi, pa to še ne pomeni, da se bomo ločili, pustili službo,...
 
Nazadnje urejeno:

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ne vem a jaz čudno pišem, ali vi čudno berete (he he).
Ne mislim nikomur vsiljevat svojega mnenja, ker za to nimam niti volje niti veselja.
Napisala sem zgolj in samo svoja opažanja zato, da je kaj napisanega na forumu pa tudi zato, ker sva se o tem
pogovarjala z mojim partnerjem pa sem hotela prebrati še vaša mnenja.
To je vse, nič vtikanj, nikogar ne mislim spreobračati samo razmišljanje glede na opaženo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni bilo mišljeno, da se boš vtikala.

Bolj je bilo mišljeno v opozorilo, da reči niso tako enostavne in preproste.

Zato jaz običajno nobenih sklepov ne delam.



Pa ti dam primer - imam sodelavca, ki je eden največji kurbirjev, kar jih lahko najdeš pod soncem. Še ko je imel nosečo ženo, ki je mimogrede prava lepotica, je flirtal, mežikal,... vsemu pod soncem, kar nosi kiklo. To dela tako očitno, da o tem vedo celo tisti, ki jih take reči res nikoli niso zanimale - ko to dela v pričo tebe, se je zelo težko narediti tako slepega, da ne bi videl, kaj se dogaja. Torej je očitno, da to ve tudi njegova žena. Zakaj to tolerira, ve samo ona. Jaz sigurno ne bi, ampak ona pa to dela. Že ve, kje je zanjo plus v tem razmerju.



Pa drug primer - sodelavka je z enim drugim sodelavcem skočila čez plot. Spet so o tem vsi vse vedeli. Doma dva otroka, za katera skrbi in gospodinji mož (to sodelavka sama razlaga, pa tudi sicer to vemo). Seveda je izvedel, kaj se je zgodilo (vedno se najdejo dobre duše, ki to nosijo okoli). Kaj sta se doma pogovarjala, ne vem, ampak ostala sta skupaj. Dečko je sicer fant na mestu - jaz bi sigurno spokala iz tega razmerja, on je pa ostal, kljub temu, da vsi vedo, da je rogonosec in da je žena precej frfotajoča. Zakaj je ostal in se ji še naprej pokorava, spet ve samo on. BTW - dečko je eden bolj uplivnejših poslovodij v enem izmed večjih slovenskih podjetij.



Jaz se tu ustavim. Če je njim v redu, je tudi meni - mi je sicer čudno, ampak OK, sami so se tako odločili. Oni veliko bolje vedo od mene, zakaj.
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Saj kuhanje ni vse, taka ženska je na "drugem" področju odlična in to največ pomeni...