propad moškega spola?

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Ženska se je krizi prilagodila, moški se izgublja
Očitno je, da se na področju spolnih vlog dogajajo dramatične spremembe. Anton Komat v novi knjigi Simbiotski človek opisuje: »V sodobnem ‘moškem’ polu družbe vse bolj prevladujejo brezciljna apatija, brezvoljna vodljivost, nezainteresiranost, krotka pridnost, nekritična ubogljivost, vse manj je zdrave agresivnosti in aktivnega zanimanja za ženski spol, mladi moški se vse bolj feminizirajo v modnih trendih in fizični podobi. Po drugi strani se zdi, da ženske čedalje bolj ‘vdirajo’ v vse pore družbenega življenja, so vse bolj emancipirane in agresivne, vse več jih je samohranilk in vse več jih pogosto menja partnerje.« Lahko vzroke umika moških na celi fronti iščemo zunaj socioloških okvirov? Je mogoče, da izgubljajo stik z možatostjo zaradi delovanja pesticidov? Znano je, da sta se v štiridesetih letih število semenčic in količina testosterona pri sodobnih moških zmanjšala za polovico. Kaj spremenjena človekova duševnost in patološka endokrinologija v povezavi s sintetičnimi kemikalijami, ki imajo značaj hormonskih motilcev, pomenita za prihodnost civilizacije?

Spol je biološko in predvsem psihološko, šele posledično kulturno dejstvo.« Tako mag. Roman Vodeb, teoretski psihoanalitik. »Anatomija spolnih organov deklico kot ‘ne-celo’ (torej ‘že-kastrirano’) spontano, skozi míslenje anatomije spolnih organov, pahne v znameniti ženski narcizem oziroma v ujetost v moški pogled. Če se s svojim konstitutivnim ‘genitalnim hendikepom’ kot deklica ne sprijazni, se mu ne more upreti drugače, kot da se – če je življenjska situacija primerna – zgleduje po moških in postane falično tekmovalna. Deček v ojdipalni kastracijski bojazni nima druge izbire, kot da se proti očetu, ki je tudi njegov ideal, bojuje. Njegova tekmovalnost in bojevitost sta psihoanalitično gledano – vezani na koncept kastracije. Dekličina falična tekmovalnost, ki se zahteva od moderne ženske, pa temelji na zgledovanju po moških, ki izvira iz infantilnega oziroma ojdipalnega zavidanja penisa. Kultura ženski tekmovalnost in emancipiranost dobesedno vsiljuje.«

BITI TIPIČNI MOŠKI JE LUKSUZ

Da o tipični ženski in moškem odloča kultura, poudarjajo vse sodobnejše družboslovne analize. »Študija Why can't a man be more like a woman, objavljena letos v Journal of Personality and Social Psychology, na podlagi analize vzorca 17.637 odraslih moških 55 narodnosti opozarja, da so v razvitih zahodnih družbah razlike med moškimi in ženskami bistveno bolj poudarjene kot v tradicionalnih kulturah. To je v nasprotju z razlago, da imamo sodobni moški in ženske enake življenjske in delovne razmere ter zato postajamo karakterno enaki, medtem ko v tradicionalnih kulturah še vedno obstaja stroga delitev vlog. Raziskovalci to pojasnjujejo s tem, da je biti ‘tipični’ moški pravzaprav luksuz,« pravi dr. Metka Kuhar, raziskovalka s fakultete za družbene vede. »V tradicionalnih kulturah je bistveno golo preživetje, zato morajo moški potlačiti tiste prirojene karakterne značilnosti, ki ne pripomorejo k preživetju (denimo močna agresivnost), in razviti bolj 'ženske' značilnosti, kot so prilagodljivost, vestnost in zanesljivost.«

MOŠKI SO ŽENSKE 21. STOLETJA

Je problematiziranje vloge sodobnega moškega pretirano in pojem pravega moškega še ni zrel za resno razpravo? »Nikakor,« meni Metka Kuhar. »Definicija možatosti se je v štiridesetih letih spremenila.« Stavek, da so moški ženske 21. stoletja, je izrekel menedžer podjetja Boss Models, sociologi so skrb moških za videz imenovali z besedo feminizacija. »Naraščanje moške obremenjenosti s telesno podobo v sodobnosti, ko vloga moških v družbi ni več jasno definirana, lahko razložimo kot potrebo po nedvoumnem razkazovanju možatosti skozi videz.«

Moški pa niso čedalje bolj na spolzkih tleh le glede svoje samopodobe, temveč tudi identitete. »Z napredkom znanosti in delom žensk izginjajo tri ključna področja razlikovanja med spoloma: vojskovanje, preskrba družine, spočetje otrok,« opisuje Metka Kuhar. Ženske aktivno vlogo prevzemajo tudi, ko sta v igri izbiranje in zapeljevanje. Po mnenju Metke Kuhar zaradi novih zahtev, s katerimi se sodobni moški srečujejo – od njih se ne pričakuje le popolno telo, temveč občutljivost, čedalje večji so pritiski, da morajo zadovoljiti partnerko, predvsem seksualno – ni več enostavno biti moški.

TAVANJE PO IDENTITETAH

»Teza, ki sem jo nekje ujel, se glasi, da se moški v velikih krizah ne znajdejo tako kot ženska. In sodobni svet je dejansko ena sama velika kriza. Ženska se je prilagodila, postala je moškinja – moški pa se je izgubil. Drugače rečeno: postal je feminilnost (poženščenje). Kot tak ni všeč ne ženskam ne samemu sebi. Zato tava po identitetnih idealih,« piše Roman Vodeb.

»Moški strah je nezaveden. Na zavestni ravni se njegov nezavedni strah obrača v svoje nasprotje – to je v pretirano in nemalokrat lažno samozavest. Moški se na videz vede, kot da je vsemu kos, kot da mu je jasno, kaj sodobna ženska zahteva od njega – v resnici pa so moški iz generacije v generacijo bolj zmedeni, preplašeni in vse bolj krotki. Krotke jih delajo tudi življenjske situacije, ko ne vedo, ali bodo jutri zaslužili temeljni falični atribut, ki ga danes simbolno lahko dajejo ženski – denar. Moški se v tej družbeni situaciji kratko malo težko znajdejo – hkrati pa si svoje zagate ne priznajo. Prežeti so z lažno samozavestjo, v njihovem nezavednem pa je nemalokrat velika zmeda. Onstran te kronične, če že ne kar arhetipske moške (slovenske) zmedenosti tičita seveda dečkov odnos z materjo in odnos njegove matere do svojega moža, dečkovega očeta. Povprečni slovenski oče največkrat namreč ni prav dobra identifikacijska popotnica za svojega sina. Svojevrstno je zmedena tudi očetova hči – mislim na povprečno slovensko žensko. Če je deklica rasla ob ‘ne-dovolj-dobrem’ liku očeta in nergavi materi, ki je očetu nenehno na neki način ‘pila kri’, se seveda kot ženska v svojem odnosu z možem oz. partnerjem ne znajde. Nezavedno je pomirjena le, če je njen mož (partner) ‘dovolj slab’ – tak, kot je bil njen infantilno ljubljeni oče.«

SIMBOLNI RED

Po besedah sogovornika je kruti kapitalizem z diktatom denarja opravil svoje. »Nezavedni simbolni procesi so postali zmedeni in nekompatibilni med spoloma. Falos je simbol moškega spolnega organa – faličen je npr. tudi denar. Simbolni red je lahko med spoloma zelo kompatibilen, če lahko moški daje ženski (dobrine, varnost, denar …) – ženska pa (kompatibilno) sprejema. Danes pa sodobna emancipirana ženska že vse ima. Le kaj ji moški sploh lahko še daje – razen ‘organa’, ki njej na telesu manjka (in sperme za oploditev)? Sodobna ženska v resnici ne potrebuje moža, temveč donatorja sperme za svoje sinove, ki bodo obsojeni na ‘zbeganost’, ker ne bodo imeli ideala v svojem očetu, in za hčere, ki bodo, ko bodo odrasle, iskale svoje ‘copataste’ ideale. O ‘pravem moškem’ počasi ne bo ne duha ne sluha.«

KEMIČNA KASTRACIJA

Ali so družbena dogajanja in čedalje večja nekompatibilnost med spoloma dejansko posledica emancipacije žensk ali pač ženske niso izgubile, torej spremenile, identitete, temveč le vstopile v izpraznjen družbeni prostor. Če je to res, je nekaj narobe s sodobnimi moškimi. Kaj jim jo je torej zagodlo? Ekolog Anton Komat meni, da je odgovor pri roki, izjemno verodostojen in empirično dokazljiv. Tisto, kar manjka sodobnim mladim moškim, je testosteron, spolni hormon, ki moškega v popolnosti družbeno definira.

»Na prvi pogled imata dve popolnoma različni resnici, o feminizaciji zahodne kulture in o učinkih okoljskih estrogenov, jasno prepoznavni skupni imenovalec,« povzema Anton Komat v knjigi Simbiotski človek. »Danes je stroka prepoznala vsaj 51 sintetičnih kemikalij, ki delujejo kot hormonski motilci. No, da ne boste mislili, da smo s prepovedjo uporabe DDT in PCB izločili te kemikalije iz okolja. Poleg tega, da bodo še vrsto let prisotne v živih organizmih in v okolju, naj dodam, da imamo danes v Sloveniji v prosti prodaji in neomejeni uporabi pet pesticidov, ki so prepoznani kot hormonski motilci prve skupine, torej najbolj nevarni po kvalifikaciji EU. To so fungicidi: tiram, cineb in vinklozolin ter herbicidi: linuron in alaklor. Pred kratkim prepovedani atrazin je še vedno velik problem, saj ostanki v podtalnici marsikje v Sloveniji ob določenem času presegajo 20-kratne dopustne vrednosti po standardih EU.«

ŽABCI SO ŽABE

Raziskovalec Tyrone Hayes je s skupino kolegov z Univerze Kalifornija proučeval vpliv atrazina na razvoj žab vrste Xenopus leavis. Ugotovitve so bile presenetljive. »Že pri koncentraciji 0,1 ppb – povedano razumljiveje je to toliko kot zrnce mivke v olimpijskem bazenu – so se samcem poleg testisov razvili še ovariji. Nastala so dvospolna žabja bitja, in to natančno pri mejni koncentraciji, ki je še dopustna za človeško populacijo,« razlaga Anton Komat. »Pri koncentraciji več kot 1 ppb je bolj dramatično: samcem se sploh ni razvil (ali pa se je, vendar je bil nepopoln) grlni organ, zvočni mehur za okrepitev kvakanja, s katerim privabljajo samice. Dokončno so se poslovili od moškosti, ko so jih prestavili v vodo s koncentracijo atrazina 25 ppb, pri kateri je njihov testosteron strmoglavil na minimum in so jih preplavili estrogeni hormoni. Žabci so postali žabe.«

Vzrok za preplah? Nedvomno. Hormonski sistem, ki določa razvoj in bodoči videz samca ali samice, je pri vseh vretenčarjih, tudi pri človeku, identičen. Razlika je samo v hitrosti, ki jo odreja dinamika izmenjave generacij – pri človeku je to približno tri generacije na sto let.

MRTVA HRANA

Kemični sovražnik ne preži samo v škropilnicah kemičnih gnojil, ampak tudi v hrani. »Odrasli moški še vedno pojedo največ mesa in mesnih izdelkov, tako da so v prehranjevalni verigi žrtve tehnoloških postopkov v živinoreji in mesnopredelovalni industriji. Meso nanje dozdevno deluje kot poživilo, a dolgoročno obremenjuje organizem s presnovnimi ostanki, pesticidi, hormoni, težkimi kovinami, antibiotiki ter drugimi presnovno nerazgradljivimi in neizločljivimi kemikalijami, kar slabi njihovo spolno moč. Izgublja pa se tudi seksualna želja. Osnovni problem sta kemično in s sevanjem onesnaženo okolje ter onesnažena, industrijsko predelana in biološko mrtva prehrana večine moških. Večinoma uživajo preveč živalskih beljakovin z mesom, mesnimi izdelki in siri ter popijejo preveč alkoholnih in umetno slajenih gaziranih pijač ter kave pa tudi jedi iz mikrovalovke, kar je vse dokaj hitra pot k zmanjšanju libida in plodnosti,« razlaga Polona Kovič, ki se intenzivno ukvarja z zdravo prehrano.

NAPAD NA PLODNOST

Tarča delovanja hormonskih motilcev je nevroendokrini sistem, natančneje biološki informacijski splet, ki regulira najvitalnejše procese razvoja in življenja organizmov. »Moški spol je izpostavljen hormonskim motilcem prek matere v fetalnem obdobju in v času do prenehanja dojenja, pozneje pa neposredno iz okolja. Bistvenega pomena so t. i. sertolijeve celice, ki imajo osrednjo vlogo pri razvoju testisov in poznejši maskulinizaciji. Pri tem je bistvenega pomena povečanje števila sartolijevih celic, ki ga regulira gonadotropni hormon hipofize FSH. Drugi gonadotropni hormon hipofize LH sproža razvoj leydigovih celic, ki sintetizirajo testosteron,« opisuje Anton Komat.

Mešanica pesticidov in nitratov ima izjemen hormonsko disruptivni učinek z blokiranjem hormonskih receptorjev v celicah spolnih žlez. »Že najmanjše količine ksenoestrogenov z zmanjšanjem števila sertolijevih celic dolgoročno povzročajo oligospermijo (sterilnost), z zmanjšanjem števila leydigovih celic pa zmanjšano produkcijo testosterona,« razloži sogovornik. »V zadnjih štiridesetih letih se je število semenčic pri zahodnih moških zmanjšalo kar za polovico. Moška neplodnost se je zaradi tega povečala kar za štirikrat, s štirih odstotkov leta 1965 na več kot deset odstotkov leta 1982, danes je 16-odstotna. Čedalje bolj se znižuje tudi starost neplodnih moških. Zdaj jih otrok ni sposobna imeti že približno četrtina.«

KEMIČNI UDAR NA LIBIDO

Če oligospermija pomeni uničenje reproduktivne funkcije človeške vrste, pa ima padec testosterona, ki je v moški populaciji prav tako 50-odstoten, dramatične posledice za sodobno civilizacijo. Tako je zaokrožena populacijska slika estrogene poplave in blokade androgenih potencialov moškega spola. »Končna posledica je feminizacija moških oziroma njihovo postopno kastriranje,« pravi Anton Komat.

»Če sodobni medicini še nekako uspe pokrpati naraščajoče prirojene napake in oligospermijo z umetno oploditvijo, pa tega ne zmore več popraviti pri padcu testosterona. Količina tega definira presežek libida, ki gre v kulturno in civilizacijsko reprodukcijo, ki da vzgon mentalni energiji in ustvarjalnosti, novim idejam in odgovornemu delu. Ker pa se je količina zmanjšala za polovico, imamo danes anomijo, razpad vrednosti in dezintegracijo družbe, razrvanost medčloveških odnosov, namesto reševanja problemov njihovo pometanje pod preprogo, popolno resignacijo in vulgarno ritualizacijo, amoralnost poslovnežev in nenačelnost politikov, brezglavo potrošništvo in uničevanje okolja, brezciljni hedonizem in pomanjkanje solidarnosti. Večina tradicionalnih ‘moških’ vrednosti je v razsulu. Sesuvanje testosteronske potence zaradi ksenoestrogenov?«

Je družbena škoda nepopravljiva? Je prihodnost preživetja človeka že zapravljena? Ali zlo rušilnega delovanja hormonskih motilcev sploh koga zanima?

vir: Delo/Ona
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
mogoče pa je to sam naravni odgovor na prenaseljenost planeta
grin1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Eh, pusti ti citate iz rumenega tiska. To kar si prilepil je dejansko res in se mnogi moški tega že zavedamo, pa vendar dajmo to podkrepit s svojimi primeri.

V torek sem naredil en tek na Pohorje. Do trikotne jase brez problema šibam mimo turistov, proti Lukeju malo upočasnim zaradi strmine a vseeno v svojem tempu naprej. Pred prelomnico prehitim še sopihajočega strica s palčkami. Kakšno minuto za tem, tik pod prelomnico zaslišim za sabo korake, ki me dohitevajo in tisti nadležni zvok pohodnih palic tip,tip,tip... Si mislil, da se je stricu stožilo in bi me rad prehitel pa sem še malo pospešil. Ni šlo... koraki so bili vse bližji in kočno prehiteva... a ne stric, ženska!!!

Pa kakšna? Noge sama kita, nič celulita, rit čvrsta kot kamen, po moje če bi jo udaril po riti bi si zlomil roko. Ena tistih, ki bi jo nesel domov in bi jo cel teden samo gledal potem pa bi ji delal vse. Oblečena v "vroče hlačke", zgoraj samo top, za pasom pa steklenička ledenega čaja. Za razliko od mene, ko sem imel okrog pasa pas z geli in top tekaško opremo.

Jasno, da se mi je stožilo. Pospešim koliko sem pač mogel a ga je žgala naprej v enakem tempu kot jaz. Pa sva se dajala do prelomnice. Itak je pogruntala, da jo lovim, še nasmejala se mi je tako... kuh...po žensko. K sreči se za prelomnico pri Lukeju proga zravna. Toliko, da sem jo prehitel na tistih nekaj metrih. Se zaženeva v breg, nekaj časa dobivam prednost nakar me začne dohajat. Na polovici poti do zadnje prelomnice ugotovim, da me dohaja in da ne bom zmogel. Moški ego mi ne da mira zato sem začel teči cik, cak od enega roba do drugega, da sem si prihranil strmino. Ona pa naravnost v breg. Da bi bila tragedija še večja me je dohajala.

Zadnjo prelomnico sem sicer premagal prvi a se deklina tik pred robom ustavi. Me pogleda se obrne in oddivja v dolino. Si morate mislit? Do vrha je bilo še zgolj 500 metrov, položnih, idealnih za finišno borbo. A se je utavila, me pogledala, se nasmejala in šla navzdol.

Vprašanje kaj bi bilo če bi "tekmovala" do vrha? Verjetno ne bi zdržal njenega tempa, ali pač. Dejstvo je, da je bila deklina lepa, hodila je tako hitro, kot sem jaz tekel in konec, koncev očitno tudi pametna. Zakaj bi se preganjala s takim bumbarjem kot sem jaz? Rajši je obrnila in gasa v dolino. Za tri metre razlike sem sicer bitko do zadnje prelomnice dobil a nikoli ne bom izvedel kaj bi bilo do vrha. Fizično zmagovalec, moralno poraženec. Moški ego me je dajal še celo noč, spati ne... a hej kapo dol. Dobro si me je privoščila.

Nauk zgodbe? Lepa, hitra, športna in pametna. Nekatere ženske ne le da so emancipacijo že dosegle, ampak so jo tudi presegle. Moški bomo morali še bolj intenzivno "trenirati", da vsaj ohranimo sedanje stanje! Dajmo dedci stopimo skupaj, ne dajmo se "pocopatiti".
cheer.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Mislim, da poseduješ neverjetne sposobnosti, da si iz njenega nasmeška razbral, da je pametna.
zmaga.gif


Glede topica pa: to je retorično vprašanje.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
članek sem zato dal na alter, ker se mi zdi nad običajnim nivojem rumenega tiska.
Mislim, da ga je vredno prebrati.
Zdi se mi da povzema, kar se vidi v današnji družbi vsak dan bolj.
IMHO enopolna (popolnoma feminizirana) družba ne more obstajati, ampak ji sledi propad.
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Apokalipsa zdaj!
cheer.gif


Se strinjam, da so razmerja v svetu povsem mimo naravnih zakonov. Menim, da je človek genetski mutant, ki bo s svojim abstraktnim mišljenjem (ki ni bil načrtovan) zasnoval samouničenje. Mogoče zveni paranoično in fatalistično, a to je že druga zgodba.
Kar se pa tiče moških, pa sem že parkrat podala svoje mnenje. Menim, da človeštvo ne more dolgo obstajati na podlagi poudarjanja materialnih vrednot in zunanjega kalupa, če to apliciramo na vsakdanjost, moški svet ne more bazirati na emocionalnih invalidih in karieristih, kot tudi ne na kompletnih podrejencih in feminizirancih. Spet karikiram, a čez kakšno desetletje bodo mogoče tudi takšni ekstremi prej pravilo kot izjema.
Po drugi strani, ženski svet prevzema nase vse odgovornosti, ki jih v prejšnjih desetletjih ni nosil. Po vseh logičnih sklepanjih, vsak sistem ob obremenjenosti propade. V tem primeru se gre za sistem igranja vlog. Kar vprašajte se, koliko in katere vloge igra povprečna ženska, ki je zaposlena in ima družino. Če jo seveda ima, ker hoče parirati moškemu karieristu.

Dosti bo za danes.
pozdrav.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

a se da komu narest povzetek črev, ker prvi post je čist predolg da bi ga brala
grin1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Nisem hotel to povedati. Pametno je bilo to, da se ni šla do vrha preganjat z enim šovinističnim, egocentričnim perfekcionistom, ki si je vbil v glavo, da bo "tekmo" dobil. Jasno v kolikor je storila to s tem razlogom, da mi povzroči moralnega mačka.
wink-1.gif


In z veseljem ugotavljam, da si ti ena izmed tistih, ki jih bomo "pravi dedci držali dol". Glede na to, da po stopnji dojemanja ne dosegaš emancipirane ženske oziroma povprečnega moškega, je še upanje, da te zatremo v kali!
evil.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
"veš da sem tut sam spamer, ampak lahko bi upoštevala v katerem forumu si in take fore s povzetki kr zase šparaj in se raje zadrži takih komentarjev."

evil.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Apokalipsa zdaj!
cheer.gif


Se strinjam, da so razmerja v svetu povsem mimo naravnih zakonov. Menim, da je človek genetski mutant, ki bo s svojim abstraktnim mišljenjem (ki ni bil načrtovan) zasnoval samouničenje. Mogoče zveni paranoično in fatalistično, a to je že druga zgodba.
Kar se pa tiče moških, pa sem že parkrat podala svoje mnenje. Menim, da človeštvo ne more dolgo obstajati na podlagi poudarjanja materialnih vrednot in zunanjega kalupa, če to apliciramo na vsakdanjost, moški svet ne more bazirati na emocionalnih invalidih in karieristih, kot tudi ne na kompletnih podrejencih in feminizirancih. Spet karikiram, a čez kakšno desetletje bodo mogoče tudi takšni ekstremi prej pravilo kot izjema.
Po drugi strani, ženski svet prevzema nase vse odgovornosti, ki jih v prejšnjih desetletjih ni nosil. Po vseh logičnih sklepanjih, vsak sistem ob obremenjenosti propade. V tem primeru se gre za sistem igranja vlog. Kar vprašajte se, koliko in katere vloge igra povprečna ženska, ki je zaposlena in ima družino. Če jo seveda ima, ker hoče parirati moškemu karieristu.

Dosti bo za danes.
pozdrav.gif

Vse dogajanje gre v nekem nihanju ali izmenjevanju. Lažje je napadat kot ohranit vodilno mesto (tud pri tako kompleksni zadevi kot je odnos moški-ženska v družbi).

Celega članka pa nisem bral, ker verjetno ni nič novega. Verjetno ugotavljanje kako se stvari spreminjajo.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Replika:

Razmerja v svetu nimajo nobene zveze z emancipirano žensko. Samouničenje je neizogibno ter je zgolj vprašanje časa in ne paranoje in fatalizma. Res je druga zgodba, mešaš hruške in jabolka.

Moška trda roka in prazgodovinski karakter ne temelji na materialnih vrednotah ampak na kromosomu. Svet mora bazirati na karieristih! Karieristih s pra-genskim zapisom. Vsi ostali tipi moškega, ki jih navajš so posledica življenja v napačnem okolju.

Prevzem novih odgovornosti ženskega sveta je bil vaša želja. Če vam sedaj ni všeč to po čemer ste hrepenele, ste še pravi čas ugotovile, da se zemlja vrti zaradi moških. Odstopite in se vrnite za štedilnik!

Ob preobremenjenosti vsak sistem ne razpade. Ta sistem, ki ga navajaš ti ne bo razpadel zaradi razmerja moški/ženska. Razpad je lahko različen.

Sprašujem se koliko in katere vloge igra povprečna ženska, ki je zaposlena in ima družino?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Nisem pisala tebi in nisem mislila tvojega posta
smirk-1.gif


btw...moje besede prepusti meni, sam pa ustvarjaj svoje
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
šovinističnim, egocentričnim perfekcionistom

To je to.
grin1.gif
Pri tvoji zgodbici je pa smešno to, da ker te je ženska osupnila s svojim videzom, si ji pridodal še nevemkakšne ostale kvalitete. Še sam si napisal, da je bila pametna, v kolikor (!) se je šla s tabo nategovat zaradi tvojega moralnega mačka. Res skrajno egocentrično.
Kar se pa tiče tečaja, pa ima malo previsoko ceno in se ga ne mislim udeležit. A vseeno hvala za skrb glede moje dobrobiti v prihodnje.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
been smokin shit? in potem men govorite da sovražim ženske, a to kar si ti napisala je pa opisovanje ubogih žensk, kako majo revce preveč dela (čeprov ste same to hotle) in moških prascov k jih zanima samo denar in kariera
stupid-1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Ni res, ni vse črno-belo. Odnos moški-ženska je večno nedokončana zgodba, moja debata v tej temi pa zaključena.