Zakaj se mularija pobija?

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik kontrakarambolmatica pravi:
KSZ:
Da vidimo komentarje na ta HAD-ov dogodek iz pred parih mesecev,me res zanima

moj komentar...
had je ravnal narobe!!!

jaz sem ob enaki zadevi, odvijajoči se na cesti ljubljana-litija takoj poklical na 113 in jim prijavil domnevnega pijanca.
povedal sem jim avto in registrsko avta, za katerim sem zgrožen vozil, saj so se mu nasproti vozeči z vožnjo po bankinah komaj umikali.
vse se je skupaj odvilo na razdalji cca 12km.

kakorkoli že, klic na 113 je bil opravljen na dolskem.
pri senožetih, ca 8km naprej sem srečal patruljo, ki je kontrolirala promet na nasprotnem pasu, zapeljal do njih in jim "zatožil" voznika, ter povedal, da sem klical tudi na 113. so na makadamu tako speljali, da so mi celo eno pikico na vratih povzročili... (p.s.: ne, nisem jih tožil... no big deal!)
jaz sem zapeljal za njimi, ter jih zaradi firbca in želje po akciji skušal dohiteti, vendar mi ni uspelo. jebiga, zgleda da modra utripajoča luč pomaga bolj kot konji
wink-1.gif


no, malo naprej od kresnic vidim nasproti vozečo policijsko astro, ki se sredi ceste obrne na ročno in odpelje v moji smeri. to so bili očitno litijski policisti, katerih so obvestili operaterji z 113.

potem sem imel srečo. v spodnjem hotiču so tisti policisti iz senožet že imeli ustavljeno z moje strani prijavljeno vozilo, poleg njih je bila tudi naročnozavoroobrnjenaastra, in ravno ko sem počasi peljal mimo sem videl kako je policist odprl vrata, iz avta pa je dobesedno padel voznik, z zares odsotnim pogledom... takim pogledom, ki ga ne pozabiš, ko ga enkrat vidiš...
voznik je bil star okoli 50 let, vozil pa je golfa II.

mi je mogoče bilo žal, da sem nekemu, ki se po vozilu sodeč itak težje prebija skozi življenje povzročil še dodatne stroške in odvzem vozniške?? NE, NITI MALO NE, NIKOLI!!!!

tudi had bi ga moral prijaviti... naj nosi posledice svojih dejanj, in ena od teh je tudi ponovno opravljanje vozniške!

mi pa ob tem pride na misel naslednja ideja...
nekaterim strošek in čas opravljanja novega dovoljenja ne pomeni veliko. mogoče bi nekaterim veliko prizadetost povzročilo to, da bi se njihovo sliko in podatke objavilo v recimo kakem časopisu in zraven pripisalo, da je ta in ta alkoholiziran ali drugače "onesposobljen" ogrožal promet in da je dokazano neodgovoren!!!

toliko...

l.p.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem imel podoben primer...

Za njim vozim cca. 3min na veliki razdalji, mimo se ne upam, nasproti vozeči so bili pa konkretno ogroženi! Pridemo ven iz naselja (Škofja Loka) tip še kar naprej in tako po ene 3-5min primem tel. in vtipkam 113, nato tip skoraj zleti iz ceste v levo, navije desno in se zaleti v desni breg/škarpo.

Odtrgalo mu je sprednje desno kolo, nekam metrov se je še peljal pol je pa ustavil na enem izvozu, Policije nisem potem klical ampak se sekiram za nazaj.
cry12bpy.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pravilno si reagiral, tudi jaz jih vedno obvestim....kolikor vem, fantje ukrepajo!
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.265
113
Iskajoč brata
Sam osebno mislim da nisem dinamik, pa tudi kolegi so mi to potrdili. Pa se vseeno ne držim CPP čisto popravilih. Skozi naselja obvezno 50, maksimalno 55. Seveda se ta hitrost tudi zniža, v primeru otrok,...
Izven naselja pa vozim večinoma okoli 90km/h. Niha +/- 10 km/h. Zaenkat še nisem plačal kazni; kot je rekel Malecky, pozornost in predvidevanje po poznanih cestah.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Tako vozi večina, mislim, da s tako vožnjo ni popolnoma nič narobe...
wink-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Žal se je fant precenil....še dobro, da ni v koga priletel....ta dinamika....
confused-1.gif
 

BikZaRazplod

Zelenc'
24. dec 2007
22
0
1
Pohorje
A ni zanimivo: Če bi vzel sredi mesta v roke kalašnikov ni začel streljat naokrog, pri čemer na srečo ne bi zadel nikogar, zadnja krogla pa bi se odbila in me ubila, bi prav vsak bil mnenja, da sem si zaslužil in hvala bogu, da me je krogla ubila itd. Mislim, da ne bi bilo ravno "vse lepo o mrtvih"...

Če se nek divjak ubije z avtom, pa so vedno debate in kritike tistih, ki pravijo, da si je zaslužil umret.

Jaz osebno ne vidim prav nobene razlike med tema dvema primeroma...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Razlika vsekakor je, oseba, ki s svojo brutalno vožnjo zleti s ceste in pred izletom zadane vozilo in se kljub temu ne umiri...jah [censored] ga, bolje,da se je pospravil samo on, kot, da bi ubil še koga drugega...