Zakaj je toliko samskih žensk?

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.461
113
1666038581933.png


Torej tudi schrek grda ima lahko srečo.... da ga bo pa obdržala pa ni šanse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JNou

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.565
691
113
Vsake toliko časa je kakšen post v skupinah od slovencev v tujini. Kako, bi zvedela kje dela moj mož v nemčiji etc....

Če je uradno nezaposlen, je temu primerna preživnina. Verjetno zaradi tega...



Pri preživnini pride do klasičnega paradoksa.
Sodna praksa je, da naj se otroku ne bi zmanjšalo ugodje, kot ga je imel pred ločitvijo.
Kar razen redkih izjem seveda ni možno, saj se skupni stroški obeh staršev povečajo. Dve stanovanji namesto enega ipd....

Starš, ki dobi varstvo in skrb se v večini primerov zelo trudi, da bi dobil čim večjo preživnino, saj, da je finančna plat zelo pomembna za otroka.
Ja, če je temo tako, potem pa je nekaj narobe, če se pri sodbah navaja. Je bolj čustveno navezan na... :evil:

še enkrat:
otroci trpijo!
starši si merijo kdo ima daljšega
odvetniki štejejo cekine
sodniki (bolj pravilno sodnice) imajo zagotovljeno državno službo

in svet se vrti naprej...



PS: Pijančke na cesti se pošilja v prevzgojo. A da bi za starše še enkrat nisem slišal.



offtopic smo
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Kamele0N
5. apr 2015
1.346
697
113
Kako je pa v situaciji, da sta dva ločena, en plačuje preživnino drugemu, nato pa sta oba v novih zvezah, se nadaljuje preživnina?

Ali še huje, kako je, če en plačuje drugemu, in ta sčasoma živi v skupnem gospodinjstvu z novim partnerjem, novim zakoncem? Plačuje prvi še vedno naprej ali kako?

Pa a se npr v preživnino šteje vse, kar starš plačuje otroku, ali šteje samo znesek na računu, nima veze koliko plačujoči daje poleg preživnine?

Sprašujem za prijatelja:D:D
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Seveda. Ni vazno s kom in kako je ta, ki zivi z otrokom. Oce je oca (in mati je mati) ne glede na to. Prezivnina se placuje naprej.

Prezicnina je uradno dolocena ali na CSD ali na sodiscu. In tak znesek je potrebno nakazat, ni ovinkarjenja "ja sem mu kupil play station".
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.346
697
113
Pa to je krneki. Otrok je torej samo orodje, da se partnerja drkata.

Denar pa sveta vladar. Žalost ta naš sistem.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Kaj je kr neki? Zdaj ce si jaz najdem novega partnerja (otrok pri meni), je torej moja odresena vsega za tega otroka? Zakaj? Konec koncev je otrok moja in njena odgovornost in odlocitev, ne pa novih bodocih partnerjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.220
3.121
113
5. apr 2015
1.346
697
113
Ksz..

Ja a ni bistvo preživnine, da starš, pri katerem so otroci več časa, ni prikrajšan česa? Ali kako?

Ali se preživnina gleda na zaslužek tudi? Torej jaz zaslužim 2k, ona zasluzi 1k, ona vseeno meni plačuje preživnino, ker otroci živijo pri meni 80% časa na mesec?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kako je pa v situaciji, da sta dva ločena, en plačuje preživnino drugemu, nato pa sta oba v novih zvezah, se nadaljuje preživnina?

Ali še huje, kako je, če en plačuje drugemu, in ta sčasoma živi v skupnem gospodinjstvu z novim partnerjem, novim zakoncem? Plačuje prvi še vedno naprej ali kako?

Pa a se npr v preživnino šteje vse, kar starš plačuje otroku, ali šteje samo znesek na računu, nima veze koliko plačujoči daje poleg preživnine?

Sprašujem za prijatelja:D:D
Mislim, da je tukaj bistvo, ali je preživnina za otroka ali za partnerja. Če je za otroka, moraš seveda plačevati še naprej, ker je obveza do otroka, ne do partnerja. V primeru, ko je preživnina za partnerja pa bi upal, da s tem preneha obveza...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BornSkeptic

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.231
113
Kolikor vem dejansko preneha ZA PARTNERJA. Za otroka pa ne.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Ksz..

Ja a ni bistvo preživnine, da starš, pri katerem so otroci več časa, ni prikrajšan česa? Ali kako?

Ali se preživnina gleda na zaslužek tudi? Torej jaz zaslužim 2k, ona zasluzi 1k, ona vseeno meni plačuje preživnino, ker otroci živijo pri meni 80% časa na mesec?

Se enkrat. Novi partnerji NISO DOLZNI PREZIVLJATI TVOJEGA OTROKA. Ali so? Pa se potem razides s partnerjem, kaj pa potem? Opet vlaganje tozb na sodisce in nekaj letno carinjenje tam?

In seveda se gleda dohodek. In seveda placujes, tudi ce ma ona 3k neto, ti pa minimalca. Bos placeval. Ker je otrok tvoja odgovornost. Se pocutim bedaka, da moram take stvari razlagat :)
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.220
3.121
113
Se enkrat. Novi partnerji NISO DOLZNI PREZIVLJATI TVOJEGA OTROKA. Ali so? Pa se potem razides s partnerjem, kaj pa potem? Opet vlaganje tozb na sodisce in nekaj letno carinjenje tam?

In seveda se gleda dohodek. In seveda placujes, tudi ce ma ona 3k neto, ti pa minimalca. Bos placeval. Ker je otrok tvoja odgovornost. Se pocutim bedaka, da moram take stvari razlagat :)
Začni več in bolje delat, da boš presegel minimalca in celo pariral (! hec)
Še vedno vzameš pol premoženja, ki je kupljeno npr. v razmerju 1:4.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.221
5.599
113
Se čudi, zakaj je single


Draga gospodična, pust je samo 1x na leto.

Before
6102616b98d29e86408d2894dc49b7bc.jpeg


Andrea-Ivanova-before-injecting-her-lips-Image-Jam-Press.jpg



After
f53b928b3a04dd834e62f41034ee41fa.jpeg