Zakaj je toliko samohranilk?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
samohranilka sámohranílka -e [lk in u̯k] ž (ȃ-ȋ) mati, ki mora sama skrbeti za otroka, otroke: biti samohranilka / mati samohranilka

ne pa zgolj žrtev posilstva ali party drog
bonk.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
no samohranilka je pač "posplošen" pojem... recimo od 888 mati je prava samohranilka. oče ga ni hotel priznat torej tudi ni plačeval preživnine nič in je dokler ni spoznala "očeta" bila samohranilka.

drugo pa je ko ženska potegne 200€preživnine itd... ali pa ima oče par dni otroke par dni pa mati... tam je bolj "ločena družina"

pač v teh časih noben ne zan nič potrpet...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Če pozorno prebereš si napisal enako kot jaz. Uradno oče otroka ni poznan, ker ni podapisanega očetovstva.
Torej samonhranilka je tista, kateri oče ni poznan ali priznan ali preminul, je tako bolje.
Kjer so očetje znani, priznani, podpisani, so družine ločene (uradno), gre pa za enostarševske družine in ne mati samohranilke
rolleyes-1.gif


In samohranilk ni tako veliko kot je pa enostarševskih družin, to je bil moj point, in tudi zakaj. Ker jih pač večina normalno živi skupaj, niso poročeni, en od njiju napiše za stalni naslov svojega domačega/preteklega in sta uradno zelo hitro enostarševka družina, čeprav vsi lepo srečno živijo skupaj. Koliko se to že kaj kontrolira pa ne vem. Vem pa kok je tega v praksi.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
ksz

Poznam eno, je mela najprej enga otroka. Končala zvezo, dobila drugega otroka z drugim moškim, ter ga nato obtožila posilstva in se ga znebila.
bonk.gif
Zadeva se rešuje na sodišču, ona pa lepo prejema denar.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Namreč samohranilka je kolikor vem tista katera dejansko ne pozna očeta svojega otroka

Tu si pa napisal neumnost, prava samohranilka je tista katera ima nezakonskega otroka, recimo tak otrok sem jaz, fotr me ni hotel priznati, ampak nekaj pri tem je zelo dobro, dobil sem ODLIČNEGA očima, je PRVA LIGA, prav tako so matere samohranilke tiste katere so ločene, še kaj ni jasno?

In kako si sprejel to, da si rojen v grehu, da je mama sexala preden se je poročila itd, glede na tvojo versko blaznost?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik leibstandarte pravi:
Obstaja ogromno razlogov zakaj so mlade punce same z otrokom. Vem za eno punco, dela v naši firmi, staro ~26-27 let z dvema mulcema. Prvega je imela pri 21-ih. Očeta otrok je pustila, ker je ves čas visel v gostilni. Potem je hodila s sodelavcem a jo je pustil zaradi prigovarjanja staršev, ker ima bejba pač otroke od prej. Sedaj sicer ima tipa ampak bomo videli koliko časa bo trajalo. Fant je star toliko kot ona. čas bo pokazal ali je dovolj zrel.

Ji je ime na U?
grims-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Čisto lepo, nikoli nisem imel težav, problem so bili le taki troti kot si ti. Ne pri verouku niti v Cerkvi nisem imel zaradi tega nikoli težav, sem pa imel pri komunističnih prasicah!
Kaj ko bi se pogledal v špegu bi takoj videl da si ti podoben ......!
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Namreč samohranilka je kolikor vem tista katera dejansko ne pozna očeta svojega otroka

Tu si pa napisal neumnost, prava samohranilka je tista katera ima nezakonskega otroka, recimo tak otrok sem jaz, fotr me ni hotel priznati, ampak nekaj pri tem je zelo dobro, dobil sem ODLIČNEGA očima, je PRVA LIGA, prav tako so matere samohranilke tiste katere so ločene, še kaj ni jasno?

In kako si sprejel to, da si rojen v grehu, da je mama sexala preden se je poročila itd, glede na tvojo versko blaznost?
Je že vedel, kaj bo ratalo iz njega
evil.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Tudi za tebe raste palica, ampak takrat bo prepozno! Toda še vedno ne moreš spremeniti mnenja, da si navaden kvazi liberalni luzer
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
In misliš, da kaj dam na mnenje patetičnega verskega fanatika
confused-1.gif

P.S. Palic pa prosim čimveč, jih nucam za podkurit
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Torej, zakaj so v Sloveniji take količine samohranilk??? Situacij, ko je bilo tako ugodnejše finančno za pare, menda z novimi predpisi ni več, takih ženske je pa še vedno ogromno...

So moški tako neodgovorni v stilu nategni - pobegni ali pa so ženske tako zelo nesposobne oceniti, kdo je primeren partner in kdo ne? Ali pa je kaj tretjega, recimo ženska se pretvarja, da je kul, potem se pa izkaže, da je ljubosumna, posesivna, nemogoča, tečna in ukazovalna zoprnjača in normalen pa tudi nenormalen moški s tako grozildno nea more zdržati?
confused-1.gif

Po moje je razlog v dekatolibanizaciji Slovenije in zakonska zveza oz. razmerje ni več sveto, tako da lahko ženska vsak hip spoka in gre.

V nasprotnem bi trpela v "sveti" zakonski zvezi, ded bi jo hoblal ali letal okoli.

p.s.
kaj zaj si iz misic na milfe prešaltal?
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Namreč samohranilka je kolikor vem tista katera dejansko ne pozna očeta svojega otroka

Tu si pa napisal neumnost, prava samohranilka je tista katera ima nezakonskega otroka, recimo tak otrok sem jaz, fotr me ni hotel priznati , ampak nekaj pri tem je zelo dobro, dobil sem ODLIČNEGA očima, je PRVA LIGA, prav tako so matere samohranilke tiste katere so ločene, še kaj ni jasno?

ker je vedel, da si od župnika
evil.gif


Drugače pa imaš prav.

Pojem samohranilke pri nas ni "dodelan" in bi moral veljati le za tiste ženske, katerim je mož ali partner umrl ali je neznan.

Pri nas pa se ta izraz uporablja tudi razpadle družine ali zveze. Pa ne vem če nisem pred časom že o tem pisal. V tem primeru pa ne gre za samohranilke, tako da te evidence niso točne, izraz pa se uporablja nepravilno.