Mnenje nekega moskega

Rosenthal

Pripravnik
11. okt 2007
511
11
18
To je vcasih po mailu potovalo
smile-1.gif


V zadnjih časih je postalo moderno, da se ženske razvajajo. Da si vzamejo čas zase, kot rečejo. Obiskujejo kozmetičarke, frizerke, pijejo martinije in v trgovinah z oblekami grupno zapravljajo ogromno denarja. Potem se jim zdi blazno fino, ko se s kar je mogoče velikimi vrečami z napisi Chanel, Esprit ipd. napotijo čez celo mesto ali - kar je med ljubljanskimi babnicami še bolj in - prek City Parka. To ne bi bilo moteče, če te iste dame podobnih užitkov ne bi odrekale moškim. Tipo se doma zavali v kavč, odpre pivo in hoče v miru pogledat dirko formule ena, ženska pa podivja, da je to neumnost, ugasni, ne prenašam Ališiča (le kdo pa ga). Podobno je, če fant kupi kakšno novo neumnost v smislu zabavne elektronike, doma jih pa sliši, kaj mu je treba kupovat te bedarije. Bog ne daj, da bi v gatah ležal na kavču, ker je to ogabno in neolikano, med tem ko si sme ženska s smrdečim lakom barvat nohte kar sredi dnevne sobe.

V časih feminizacije čez vse meje dobrega okusa so torej moške sprostilne navade okarakterizirane kot poneumljajoče ali ogabne nebodijihtreba, razvajanje sodobnih 24 ur dnevno zaposlenih žensk pa je nekaj nujnega, saj jih samo to ohranja pri življenju. Moški pravzaprav ne potrebujemo veliko; na sekretu mir, sicer pa družbo dobrih prijateljev in kozarec piva. Dama nas ima najbrž res za neumne, če za čisto preveč denarja kupimo nov mp3 player, toda, ko ga čez tri mesece potrebuje sama, je vsa sladka in prijazna.

S čim vse pa nategnejo sodobno žensko? Seznam bi bil predolg, začnemo pa lahko s kozmetiko. Sestra si je zadnjič že pred deseto zjutraj drugič navlažila roke in to kar sredi kavarne. Sicer ima menda suho kožo. Vse kreme še zdaleč niso enako dobre za vsako žensko, oz. vsaki ustreza določen tip žavbe, ki ga je mogoče najti samo s stalnim preizkušanjem, kar vključuje nakup kreme, dvodnevno uporabo in v končni fazi ugotovitev, da se pojavljajo mozolji. Sledi na ponoven neuspeh obsojen poizkus z naslednjo kremo. Zanimivo pri vsem tem je, da osebno ne potrebujem ničesar, pa imam kar solidno gladko kožo. Po kolesarjenju v mrazu sem se sicer občasno namazal po obrazu, a sem se tega vedno sramoval. Naslednja zanimivost je obstoj žensk, ki tovrstnih krem ne uporabljajo, njihova koža pa ni nič grša.

Višek kozmetične nategunske industrije so wellness centri (kako nobel se sliši, kajne) s ponudbo čokoladnih kopeli, masaž s toplimi kamni in nege telesa z grozdjem in grozdnimi produkti. Mimogrede jo ožamejo za 50 evrov in več. Dober približek wellness centrov je kar domača kopel z raznimi smrdečimi svečami, paličicami, kopelnimi solmi, romantično glasbo in celim protokolom umivanja las, pilinga, manikure, pedikure in maziljenja različnih delov telesa ...

Povprečen moški ima nenormalne težave, če hoče zvečer ven. Kajpada, njegova družba prijateljev je neprimerna – "ne dovolim, da se družiš temi idioti, ko prideš domov, si drugačen". Domov da se bo vrnil pijan, pa še druge ženske se bodo obešale po njem. Ko pa gre fina dama ven s svojimi prijateljicami, je vse v redu, ona pač potrebuje čas zase. Napedena se v nulo, da kar kliče po pozornosti (potem se ji zdi neznansko zabavno zapeljevat natakarja), njene praviloma ledig zafrustrirane prijateljice pa jo celo noč prepričujejo, da naj pusti tistega kretena.

Ženska gleda Seks v mestu in najhuje je, da se z junakinjami serije tudi identificira. Pri tem jih mora tip pustit pri miru, ker je to itak "edina nadaljevanka, ki jo gledajo", kar je žal res, jo pa spremljajo še skoraj vse ostale nadaljevanke. Ko hoče on gledat fuzbal, pa ves čas teži, se stiska in misli, da je neznansko smešno, če mu nepričakovano zamenja program.

Za vse razvade pravimo, da so škodljive, npr. prekomerno pitje alkohola, kajenje, nažiranje, gledanje televizije ... Le ženske razvade so nekaj pozitivnega, pa ne samo to, nanje so celo ponosne! Zaradi teh razvad se menda počutijo bolj ženske.


Glavni generatorji teh idej so ženske revije s članki v smislu "Enkrat tedensko si privoščite cel dan samo zase in vaše male razvade". Kljub temu, da se imajo za pametne, ženske ne pogruntajo, da je vsa ta periodika v službi kozmetične in modne industrije in da so v bistvu nategnjene na celi črti. Mislijo, da si z razvajanjem izboljšujejo kvaliteto življenja, v resnici pa nevede tekmujejo ena z drugo, kar jim bivanjski problem seveda le otežuje. V tekmo lahko vstopajo le z investiranjem v kozmetiko in najmodernejše škornje, vse to v funkciji zapeljevanja moških. Je že res, da lepoto opazimo prej kot pamet, res pa je tudi, da povprečnega moškega bolj kot vlažnost kože obraza zanima vlažnost kakšnega drugega predela ženskega telesa.

Konec koncev torej pridemo do ugotovitve, da je vso to šmarjenje in tako imenovano razvajanje brezpredmetno. Ženska mi je najbolj všeč zjutraj, ko se zbudi, pa se je vseeno ne ustrašim. Ljuba so mi dekleta, ki se razvajajo z izleti v okoliške gore, všeč so mi tiste, ki rade volje razveseljujejo z najboljšimi ocvrtimi jajci. Taka dekleta bodo vedno našle pravega, ker pošten moški to še vedno najbolj ceni. Napedenane prasičke na drugi strani pa bodo vedno nesrečne, saj privlačijo izključno enkratne podiralce, ki se gibljejo na relaciji fitnes – Global – postelja.

A se torej splača?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ne vem zakaj se ta tip sekira, naj si najde eno hribolazko po svojem okusu, pa je fertik.

Tako ni pa nič boljši od tistih opravljivih neumnih bab.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pa v bistvu je isti kot baba,
pitje pira s kolegi in pecanje kelnarc = srkanje martinijev in pecanje natakarjev
zapravljanje za tehniko = zapravljanje za nohte
gledanje nekih formulc ki delajo kroge = sex v mestu

sodeč po tem njegovem izlivu, ma tud mesečno menstro
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Kje pa piše, da se moraš ukvarjat s tako... naj gre s kolegi na pir, živi svoj lajf in pusti da babe harajo kakor jim paše... verjetno je pa eden izmed unih, ki iščejo dušo dvojčico in je čist nesrečen, ker babe niso take kot si je predstavljal...
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Pa v bistvu je isti kot baba,
pitje pira s kolegi in pecanje kelnarc = srkanje martinijev in pecanje natakarjev
zapravljanje za tehniko = zapravljanje za nohte
gledanje nekih formulc ki delajo kroge = sex v mestu

sodeč po tem njegovem izlivu, ma tud mesečno menstro

Pa ubistvu nisi dojel bistva... Problem ki ga je hotel izpostavit je da tip nima problema kaj baba pocne dokler ne zacne njemu utrujat...

Seinfeld je 1x točno to rekel.... Ženske ne zanima kje sem in kaj počnem, dokler ne opazi da pri tem uživam...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kzs
ker je bož'č in sem nasploh len... a mi naredi gdo obnovo da bom lahko sodeloval v temi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ksz
Delo ji je treba dat. Če ima babnica dovolj dela, je mir pri bajti. Če začne jamrat da ga je preveč - ji naložiš še dodatno
grims-1.gif
.
Prime, stoprocentno.
grin1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
ksz
Delo ji je treba dat. Če ima babnica dovolj dela, je mir pri bajti. Če začne jamrat da ga je preveč - ji naložiš še dodatno
grims-1.gif
.
Prime, stoprocentno.
grin1.gif
Tega se naj dec drži in ne bo problemov. Lahko imaš pa več takih sam za jajca praznit.
Itak ne rabiš vedet kako ji je ime niti kdaj ima RD
evil.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
ja ja, čim ma baba preveč cajta so pizdarije. če ma ob tem še rada žlahtno kaplco bol kot ti pa je cajt za brco v rit
grin1.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
KSZ

Glih sem si privoščila kopel z vrtnicami pa nohte sem si nalakirala. Zdej sam še ne vem katero oblekco čem za danes zvečer oblečt, hhmmmm to je najhuj stojiš pred omaro, pomerjaš, pol ugotoviš da nimaš nič za oblečt...bemtiš nujno moram v šoping...

cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh, dobre babe ni nikol preveč.
smirk-1.gif

Pa če je dovolj dobra, tudi nevem koliko cot ne potrebuje
evil.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
KSZ

Glih sem si privoščila kopel z vrtnicami pa nohte sem si nalakirala. Zdej sam še ne vem katero oblekco čem za danes zvečer oblečt, hhmmmm to je najhuj stojiš pred omaro, pomerjaš, pol ugotoviš da nimaš nič za oblečt...bemtiš nujno moram v šoping...

cheer.gif

In pol se čudiš, zakaj srečuješ same idiote in si posledično še vedno samska
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kaj bi torej ona morala početi preden je šla ven, da bi dobila pametnega tipa?
smile-1.gif