Mnenje nekega moskega

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
467716-post_slo.gif

Prvo poslanstvo nekoga, ki živi v zvezi, je biti partner (mož, žena). Vse ostale vloge so postranske in niso nujne. Za vzgojo se da dobiti pomoč, moje delo v službi zna rešiti verjetno nekaj mio ljudi na svetu. Tako v teoriji. Ko praksa preveč odstopa od teorije, nastanejo problemi. Ko ne funkcionira odnos mož - žena, ne funkcionira niti starš - otrok, pa če preštudiramo vso literaturo o vzgoji tega sveta.

Prvo poslanstvo je še vedno biti starš, ker to ostaneš tudi če prenehaš bit partner.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kam pa pašejo copate?
Če bereš teme na forumu, dedci doma pečejo kruh potice, da o nakupu zaves in podobnega ne pišem.
Mamice pa nimajo časa spečt ene torte za otroka ? In potem se čudimo kam gre ta svet kjer se otroci vzgajajo v šoli ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:Prvo poslanstvo je še vedno biti starš, ker to ostaneš tudi če prenehaš bit partner.
Tu se ne strinjam. V normalnem življenju se najprej odločiš za nekoga, da mu boš partner, potem pridejo otroci, potem otroci odidejo, partner ostaja. In tega se moraš zavedati od začetka in misliti na to tudi tisti dve desetletji, ko so otroci v tvoji oskrbi. Sicer si res dalj časa starš kot partner.
Spustimo situacije, če se je otrok kar "zgodil" in si zraven "vzel" partnerja, ali otrok ni nikoli odrasel, ali je partner prehitro zapustil ta svet.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Nič ni narobe če dec kuha, ali natančneje peče čevape, stejke, hobotnice na terasi... Nič ni narobe s tem. Narobe postane, ko peče kekse...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Če je žena doma in ima čas ampak je dec copata je.
Sem bila zadnjič na obsiku pri mladi družinici, pogledat sončka.
Mamica sedela za mizo oči letal od malo k otroku malo v kuhinjo potem pripravil še mizo.
uf-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Nič ni narobe če dec kuha, ali natančneje peče čevape, stejke, hobotnice na terasi... Nič ni narobe s tem. Narobe postane, ko peče kekse...

Kuhanje je tud peka keksov. In kaj točno je s tem narobe?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:Mamica sedela za mizo oči letal od malo k otroku malo v kuhinjo potem pripravil še mizo.
Ne vem, kaj vas tako strašno skrbi, kako živijo drugi doma. Če ne propagira svojega načina življenja kot edino pravega in je njima všeč, potem je to OK.
Če je nekaj tednov po porodu, pa je kar prav, da mamica počiva kolikor le more in da ji bližnji ta počitek omogočijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Če je žena doma in ima čas ampak je dec copata je.
Sem bila zadnjič na obsiku pri mladi družinici, pogledat sončka.
Mamica sedela za mizo oči letal od malo k otroku malo v kuhinjo potem pripravil še mizo.
uf-1.gif

Tvoj dec potem zna samo jajca na uč spečt in čevape. Svašta. Če je dec copata se vid na sto kilometrov in to, da zna kuhat in tud kuha ni pokazatelj tega. Seveda se nekatere babnice potem čutijo ogrožene, ker je to neko področje, kjer one kraljujejo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Nič ni narobe če dec kuha, ali natančneje peče čevape, stejke, hobotnice na terasi... Nič ni narobe s tem. Narobe postane, ko peče kekse...

Kuhanje je tud peka keksov. In kaj točno je s tem narobe?

Vse, če le to ni poklic! Kuharji in peki izzvzeti.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Če je žena doma in ima čas ampak je dec copata je.
Sem bila zadnjič na obsiku pri mladi družinici, pogledat sončka.
Mamica sedela za mizo oči letal od malo k otroku malo v kuhinjo potem pripravil še mizo.
uf-1.gif

Tvoj dec potem zna samo jajca na uč spečt in čevape . Svašta. Če je dec copata se vid na sto kilometrov in to, da zna kuhat in tud kuha ni pokazatelj tega. Seveda se nekatere babnice potem čutijo ogrožene, ker je to neko področje, kjer one kraljujejo.
mogoče je pa zato njen še vedno z njo, ker brez nje bi bil lačen
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:Mamica sedela za mizo oči letal od malo k otroku malo v kuhinjo potem pripravil še mizo.
Ne vem, kaj vas tako strašno skrbi, kako živijo drugi doma. Če ne propagira svojega načina življenja kot edino pravega in je njima všeč, potem je to OK.
Če je nekaj tednov po porodu, pa je kar prav, da mamica počiva kolikor le more in da ji bližnji ta počitek omogočijo.

Pazi ona je superžena. Brez nje se dec še usrat ne zna.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe s tem, da dec kuha? Ta del me res zanima.

Nič ni narobe če dec kuha, ali natančneje peče čevape, stejke, hobotnice na terasi... Nič ni narobe s tem. Narobe postane, ko peče kekse...

Kuhanje je tud peka keksov. In kaj točno je s tem narobe?

Vse, če le to ni poklic! Kuharji in peki izzvzeti.

Pa dej, naštej par stvari od vse, ker to me res zanima.
write.gif
Ker če ne znaš kuhat v kuhinji, tud zuni na terasi bolj bogo zgleda.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Glej... vsem je jasno da dedci znamo skuhat, da brez problema preživimo, v primeru če ostanemo samski. Ampak dokler smo v zakonu, potem maj baba župo kuha, jaz pa bom med tem kosil travo, pral avto, skratka mučkal ostale dedje stvari. Če misliš drugače, potem človeška evolucija gre v napačno smer. Oziroma je pod vprašajem poženščena evropska kultura. Da ne začnem debato, v katerih kulturah temu ni tako in kako so sposobni invazisjko zavzemat naš teritorij..

P.s. Žal mi je če si se našel v tej zgodbi. Narava si že pred miljardo let začrtla eno pot, če pa tebe ni v njej pač sorry.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Nekaj, kar ne počneš, enostavno ne znaš. Če ne kuhaš nekajkrat na mesec, potem bolj bogo kuhaš, razen v teoriji. Če ženska parkrat na leto ne pokosi trave, potem v resnici trave ne zna pokositi, lahko pa je manekenka, ki stoji ob kosilnici. Če je dovolj lepa. Če ne greš kdaj pa kdaj na sestanek in govorilne ure v šolo, potem ne veš, kaj se z otroci tam dogaja.
Nekateri članki trdijo, da je v muslimanski kulturi doma ženska bog in batina. Sicer muslimanska vera vključuje mnogo narodov, več kot deset velikih ločin in je nemogoče posploševati.
Napačno je že ime foruma. Kdor misli, da obstaja "bitka med spoloma", bo dokaj nesrečno živel celo življenje. Možno pa je sodelovanje in skupno uživanje med spoloma.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glej... vsem je jasno da dedci znamo skuhat, da brez problema preživimo, v primeru če ostanemo samski. Ampak dokler smo v zakonu, potem maj baba župo kuha, jaz pa bom med tem kosil travo, pral avto, skratka mučkal ostale dedje stvari. Če misliš drugače, potem človeška evolucija gre v napačno smer. Oziroma je pod vprašajem poženščena evropska kultura. Da ne začnem debato, v katerih kulturah temu ni tako in kako so sposobni invazisjko zavzemat naš teritorij..

P.s. Žal mi je če si se našel v tej zgodbi. Narava si že pred miljardo let začrtla eno pot, če pa tebe ni v njej pač sorry.

priden.gif
Ti se kar tolaži in podobne vzorce nesposobnežev prenesi na svoje mulce. Taprav dedec pa zapelje avto v pralnico in porabi čas za to, da si privošči pivo. Kar se pa tiče dedjih kultur, ki jih omenjaš, tam je pač ženska brez pravic in verjetno si za svojo ne želiš tega sistema, čeprav ji je mesto za šporhetom. Tačas ko boš pa ti blazno ponosen na svojo košnjo trave, bom pa jest še vedno kuhal in se smejal bedakom tvoje sorte, ki mislijo, da je kuhanje samo roštilj. Al pa ko ti ena takih žensk z rešpektom da kosilo na mizo, ker je enkrat pri tebi jedla vrhunsko, to je pa priceless.
O vlogi moškega in ženske v družini in vzgoji in poženščeni evropski kulturi pa lohk debatirava, samo s huhanjem pa pač to nima veze.
 
Nazadnje urejeno:

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
u bistvu je hotla povedat, da je tale kolega vse delal medtem k je "boga zmatrana" mamica sončka (dvomm da pol ure po porodu) sedela križemrok in najbrž še kej jamrala po fejsbukiju kako je sama za vse - namest da bi ga zganla svojo pičko in usaj beštek dala na mizo. a zastopš ti razliko?
grims-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
sandro je čojek skrajnosti.

Hočeš rečt ena od unih k gleda na uro in reče jst sm mela tamalga 22min...sedaj ga mej pa še ti za 22min
smile-1.gif