Zakaj je toliko samohranilk?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.345
113
v lokalni ostariji
no no snecer ni lepo da tok zajebavaš 8888. take zadeve niso lahke in samo pazi da ne bo tvoj otrok kdaj pri samohranilki. tako ali drugače. ali pa odraščal v enostarševski družini.

še huje pa da ne bo tvoj podtaknjenec...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se mu opravičujem, če sem ga užalil, čeprav ne verjamem, ker je to javno izpostavil. Glede na njegove prispevke pa se morda niti nisem zmotil.

Bi pa bilo zanimivo podebatirati te pojme, ker ti si zdaj izpostavil enostarševsko družino in samohranilko.

To dvoje pri nas ni ločeno, je isto, kot sem že zgoraj napisal.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dejstvo, da prav noben zakonski predpis ne vsebuje definicije samohranilke, je v odsotnosti pravne definicije, v vsakem posameznem primeru potrebno presojati pojem glede na cilj in namen zakona oziroma predpisov. Obstoj papirnate zaveze očeta, da bo preživnino plačeval še ne daje podlage za zaključek, da mati sama ne hrani otroka.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.345
113
v lokalni ostariji
in to dvoje bi moralo biti ločeno. pač mati samohranilka (katera NE dobiva preživnine) je v veliko slabšem stanju kot mati ki dobiva preživnino (pa čeprav 50€!).

ampak pri nas pa v en kotel zmečemo vse...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
ni tako da se visina prezivnine odsteje od dodatkov? se pravi na pamet na voljo je 300€ dodatkov. tista brez prezivnine jih dobi 300€, tista z prezivnino pa 300€ - visina prezivnine?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Nimaš se kaj opravičevati, jaz vedno povem resnico, btw, me nimaš več na ignor
sprasujem se.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU




[/QUOTE]
Pojem samohranilke pri nas ni "dodelan" in bi moral veljati le za tiste ženske, katerim je mož ali partner umrl ali je neznan.

Pri nas pa se ta izraz uporablja tudi razpadle družine ali zveze. Pa ne vem če nisem pred časom že o tem pisal. V tem primeru pa ne gre za samohranilke, tako da te evidence niso točne, izraz pa se uporablja nepravilno.

[/QUOTE]


Za tadruge je pravilen izraz MILF.
cheer.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Ksz

Danes jih je zato veliko ker je otrok postal modni dodatek, in bi vsaka rada pozirala in bila naj naj med frendicami... Pustijo se da jih napumpajo itk taki s katerim ze itak vejo da nimajo prihodnosti in potem ko otrok ven pade ali pa se prej se te en in te drug skurbata okol in je to to recept za propadlo vezo....

Da ne govorimo o tem da se vrlobistre peechke hvalijo kako one vse vejo, kako so one resne in imajo resne veze pri 19tih letih, pri 20tih pljune vn otroka in konca sama...

Drgac pa itk tisto tipicno ko ljubusumje preraste vse meje
smile-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz....

dajmo malo brzdat žalitve ... 8888 in patriot pa še kak zraven... zmenite se po PM-jih.

Je šlo nekaj postov v kanto, vmes tudi eden, ki je ok. Lepim spodaj.

Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
In samohranilk ni tako veliko kot je pa enostarševskih družin, to je bil moj point, in tudi zakaj. Ker jih pač večina normalno živi skupaj, niso poročeni, en od njiju napiše za stalni naslov svojega domačega/preteklega in sta uradno zelo hitro enostarševka družina, čeprav vsi lepo srečno živijo skupaj. Koliko se to že kaj kontrolira pa ne vem. Vem pa kok je tega v praksi.

Koliko je, ali koliko je bilo?

Ker zdaj moraš imeti dve priči, da res ne živiš skupaj. Če te dobijo, moraš vrniti denar in veliko jih je, ki kar naenkrat živijo skupaj.