XC40

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Uf fantje, kle govorimo o 50+ jurjih. Vsaj 85% slovencov za tak avto nima in nikoli ne bo imelo. Večina jih da tolk za avte v lajfu. To je cena 2 sobnega stanovanja v manjšem mestu ali luštn enosobni apartma na morju. Kdor pa tolk nakleple za avto gre pa rajš na propelerje, zvezde in olimpijske kroge. Pa magari brez opreme. Povprečni voznik v slo kej več kot klimo, tempomat in rikvec senzorje ne potrebuje.
Pri prvi trditvi (85%) bi se še nekako strinjal s tabo, naprej pa ne več. Zgodbe o oguljenih avtih v SLO že dolgo ni več, tudi v najnižjih razredih se kupuje lepo opremljene avte. Tistih oguljenih se, kjer sploh, prda le za vzorec. Tisto o tem, kaj povprečen SLO voznik potrebuje, je pa sploh brca v temo. Povprečen SLO voznik je nesposoben in nujno potrebuje še kup asistenčnih sistemov. Če ne v njegovo dobro, pa vsaj v dobro drugih ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
rad bi videl kolko a4, ali bmw 3 je full loaded prodano fizičnim osebam. Novih seveda. Uvoz rabljenih ne šteje. In Ja clioti so fuli loaded 14k. Nad 30k se neha z tem izbiranjem opreme.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Ne se hecat.

Daleč nad 30k pa ko pozabiš na renoje se šele zares začne izbiranje opreme. Pa ne govorimo o zadnjih brisalcih, zavesicah za kolesi in zadnjih šipah na elektriko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Da še jaz pristavim svoj piskrček :) sem tudi jaz gledal V60 in imajo tile na "Volvo centru" 2016 letnike v večini okrog 22k EUR. Kako so tile 2,0 motorji s 120KM in avtomatikom ali pa 1,6 s 150KM.
Če primerjam z BMW ali pa Mercedes se mi zdi, da dobim bistveno več avtomobila po približno enaki ceni.

120 km je premalo za tak avto.
sicer pa majo dobre popuste, ker je zunaj nov model. so pa vsi bolj tako-tako opremljeni..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Clio full loaded je Clio IFS (I feel Slovenia) in tak pride nekih 18k. Ima pa praktično vse, tudi kovinsko barvo.
Da Audi A4 ali pa BMW serije 3 tako opremiš si hitro na 50, 60k. A6 in BMW serije 5 pa na 80k in več.
Zato pa se ne kupujejo opremljeni avti. Hebat ga, navzven je še zmeraj forma modela, se ne vidi da je olupljen do konca v notranjosti...
Čist za intermezzo... Sem se imel priložnost voziti v A5, kao super deal. Saj zunaj je izgledal, znotraj pa... najosnovnejša multimedija brez navigacije, samo serijski asistenčni sistemi, osnovna klimatizacija, vzvratno ogledalo na preklop...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Si pač naletel na čudaka. Večina A4, MB C & co, ki jih kupijo fizične osebe, je kulturno opremljenih. Ne bom napisal fully loaded, vsekakor pa s kupom doplačilne opreme.
Zanimivo je tudi, da je znajo biti pogosto službeni avti bolj oskubljeni, zaradi omejitev pri ceni ...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Večina prej omenjenih je z bling bling opremo, da je sosed fouš, 20 colske felge in podobno, high tech oprema ter asistenčni sistemi se pa v resnici končajo pri navadnem tempomatu. Žal.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To je točno to kar je napisal OGO pa tudi sam sem to že povedal... serijska oprema, doplačilna varnostna hi-tech oprema... bolj je ni.
Volvo je že 2012 v V60 imel vse danes standarndne sisteme na voljo, nekaj kot serija, nekaj kot doplačilo. Od EABS, BLIS, lane assist, radarski tempomat, sistem za vzdrževanje varnostne razdalje... ampak to je pod črto naneslo 5 čukov in spodoben Volvo V60 Ocean Race D3 avtomatik z vso varnostno opremo, navigacijo, bixenonom, zadnjo kamero, prednjimi park senzorji je prišel krepkih 45 tisočakov takrat.
Doplačila za tako opremo so se obdržala skozi celotno prejšnjo generacijo. Zato pa so avti zgolj sence pojma Volvo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Si pač naletel na čudaka. Večina A4, MB C & co, ki jih kupijo fizične osebe, je kulturno opremljenih. Ne bom napisal fully loaded, vsekakor pa s kupom doplačilne opreme.
Zanimivo je tudi, da je znajo biti pogosto službeni avti bolj oskubljeni, zaradi omejitev pri ceni ...

Hja,gledam za kulturno mečko C za sebe, pa je tudi v Nemčiji ponudba kulturno opremljenih bolj žalostna (osnovna zahteva avtomatik + distronic). S tako zahtevo se ponudba ZELO oklesti. Res pa gledam letnik 2017 in naprej in so verjetno samo službeni in testni.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Hja,gledam za kulturno mečko C za sebe, pa je tudi v Nemčiji ponudba kulturno opremljenih bolj žalostna (osnovna zahteva avtomatik + distronic). S tako zahtevo se ponudba ZELO oklesti. Res pa gledam letnik 2017 in naprej in so verjetno samo službeni in testni.

Hm, že v Slo imaš veliko izbiro 2017+ C klase z avtomatikom (skoraj vsi) in distronicom, tako, da ne bi o ponudbi v Nemčiji, ki je še veliko večja...Ne smeš iskat distronica v alinejah, saj to skoraj nikjer ne piše. Važno je, da ima avto polno zvezdo. Po tem veš, da je notri Distronic sistem.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Ko smo ravno pri uglajenosti dizlov.

A še kdo pogreša D5? Iz časov ko je 5 še pomenilo število cilindrov?