XC40

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Ja, v Koleosu se mi je zdel opazno tišji. Še vedno ne dovolj tih, ampak tišji kot v xtrailu pa brez težav.
Kltiviran pa ne glih, kar lepo trese tudi v Koleosu. No ja, kultiviranih štirivaljnih dizlov praktično ni ...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
VAG ima pomoje najtišje 4 valjne dizle. Je bil pri hiši Leon xperience 2.0tdi 150km pa se ga praktično ni slišalo nič v primerjavi z novo 320d, kateri je prava ropotulja.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
pa dejmo se o volvotu.. zadnjic sem imel nadomestnega MB B200 dizla in je bil napram volvotovem D4 v V60 (4 cilindri) kot traktor.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Če ti kaj koristi, pripeljal sem se na test z novim A6 limuzino, prehod iz mojega A6 na tega Espaca je bil zame katastrofa kar se tiče celotne izkušnje in predvsem udobja. Vseeno sem pričakoval to pregovorno Francosko udobje od njihovega "cenovno" paradnega konja. Espace je bil Initiale Paris, nabasan z vso opremo. Res da je imel gori 19 colska (neudobna) platišča, isto kot moj A6 ampak vožnja je bil v primerjavi z A6 res neudobna. In ja, vem, težko primerjaš limuzino in enoprostorca ampak vseeno. Francozi bi naj bili že v štartu zelo mehki (mehkejši) sploh pa pričakuješ udobje od avtomobila takšnega ranga. Nevem, tega Espaca sem vedno občudoval (vsaj vizualno od zunaj), me pa je celotna zgodba razočarala. Pa še glede agregata, dost prešvohen za 2 tonski avto. In to je top ponudba kar se tiče agregata, katastrofa. Mislim pa da ima bencinc preko 200 konjev? Treba bi bi bilo tisto preizkusit...

Hvala. Ja, tudi meni je všečen, pa leto stari so poceni. Najbrž z razlogom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.594
113
kot je sjtv1 napisal, neropotajočih 4 valjnih traktorjev ni, zato je ta debata wtf, ker ropotuljice so vsi, razlike so v niansah.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
VAG ima pomoje najtišje 4 valjne dizle. Je bil pri hiši Leon xperience 2.0tdi 150km pa se ga praktično ni slišalo nič v primerjavi z novo 320d, kateri je prava ropotulja.
Poslušal sem novo BMW petico, 520d, peljal se sicer z njo nisem, je pa od zunaj ko jo je človek zagnal pravi traktor proti mojemu 2.0 TDI. Res grdo brunda, sem bil negativno presenečen glede na to da gre za avtomobil čist zadnje generacije. Sem imel nekje v podzavesti da so ti BMWjevi dizli tihi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
kot je sjtv1 napisal, neropotajočih 4 valjnih traktorjev ni, zato je ta debata wtf, ker ropotuljice so vsi, razlike so v niansah.

Vozil že nekaj dizlov do sedaj. Najglasnejši so se mi zdeli VAG dizli, je pa vse odvisno od ranga avta in izolacije in ne mogoče toliko od samega motorja.
Sedaj vozim MB dizel, ki ima nek drugačen čuden zvok. Ni tisti klasični dizel zvok, ampak nekakšno drugačno koračno ropotanje, skratka čudno dokler se ne navadiš. To govorim o stanju na mestu. Med vožnjo mislim, da ni nekih razlik.
Še "najboljši" oz. najmanj dizel zvok spuščajo 6/8 valjni dizli, 4 valjni so več ali manj tam tam, sploh če gledamo zadnje generacije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Hvala. Ja, tudi meni je všečen, pa leto stari so poceni. Najbrž z razlogom.
Ni kaj, sicer pa kaj ti naj rečem? Idi in vidi, morda pa te navduši. Res da moja primerjava ni najbolj realna. Če nasplošno voziš oz. se boš tja pripeljal z avtomobilom nižjega ranga pa ti bo raketa... Imaš free testne vožnje, so zelo prijazni, mene je sicer po 10min minilo in sem hotel iti nazaj na AH pa je prodajalec vztrajal da imama 45min 1 uro in da naj še grem malo poskusit izven mesta tako da sem kar bil izven naselja, naselje, mesto, razen na avtocesti nisem bil ker so avtomobil ravno nekaj dni nazaj registrirali in je bil brez vinjete tako da bi tudi bilo zanimivo videti kako se stvar obnaša pri 130 140 150, sploh kar se tiče zatesnjenosti in hrupa.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Za takšne, ki se jim avta ne da vozit, oz. jim to ni neko veselje, je espace prav super zadeva. Ni vse v audiju a6 in bmw 5. Ne da cenovno najdražji espace sili kam dlje od srednje žalostne serije 3 ali audita a4.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Za takšne, ki se jim avta ne da vozit, oz. jim to ni neko veselje, je espace prav super zadeva. Ni vse v audiju a6 in bmw 5. Ne da cenovno najdražji espace sili kam dlje od srednje žalostne serije 3 ali audita a4.
Ni poanta v tem ali se ti da vozit ali se ti ne da, pač govorim o tem da od avtomobila, ki: 1) se približa ali preseže 50k € in kjer 2) ne plačaš toliko "branda" kot ga npr. pri Audi, BMW in Mercedes pač pričakuješ nekaj več in ne zgolj to da se "kar ok" oz. "čist ok" pelje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Za 50 jurjev (ne da ga lahko dejansko kupiš za tak denar, ampak ok) je espace ogromno avta, če je to tisto, kar hočeš. Toliko recimo stane kolikor toliko spodoben mercedes a.

Meni se hebe kakšno povratno povednost ima volan, kako vleče pri 160 na uro, kako se drži ceste, koliko krogov ima na haubi itd. Bisteno je, da si jaz pri svojih 95 - 110 na uro po avtobanu veselo požvižgavam v spokojni tišini brez pretiranega rukanja in da je deca zadaj srečna. Espace je točno to in ne izgleda kot audi. Audi je seveda marsikaj in še več, ampak ni vsem za to mar.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Jeb*at ga, če hočeš da avtomobil služi svojemu namenu in ti je vseeno kako vleče pri 160 in bo deca od zadaj prav tako srečna pač kupiš to za 20 komadov =>

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13139432&display=Citroen C4 Grand Picasso Feel PureTech 1...

Pri 50ih komadih pa si že pač malo izbirčen in te že "lahko in upravičeno" marsikaj moti.

Picaso je vozilo za prevoz krompirja od točke A do točke B za popolnoma nezahtevne. Jaz govorim o spokojnosti :) Med kombiji je to pogojno edino espace. Ne razni šarani in podobna kombi krama, ki stane toliko kot espace.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Uf fantje, kle govorimo o 50+ jurjih. Vsaj 85% slovencov za tak avto nima in nikoli ne bo imelo. Večina jih da tolk za avte v lajfu. To je cena 2 sobnega stanovanja v manjšem mestu ali luštn enosobni apartma na morju. Kdor pa tolk nakleple za avto gre pa rajš na propelerje, zvezde in olimpijske kroge. Pa magari brez opreme. Povprečni voznik v slo kej več kot klimo, tempomat in rikvec senzorje ne potrebuje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Pa saj tak Espace se ne kupuje nov, se počaka nekaj sezon da cena strmoglavi in kupiš potem. So mi že testnega z nekaj 100km ponujali z leeeepim skontom, pač nekaj mesecev bi moral počakati.... Drugače pa ja hermann, dost bolje deluje ta Espace kot Sharan ampak zopet je treba vedeti da je po generaciji Sharan vsaj za 1 generacijo zadaj za Espacom. Vprašanje kakšen bo nov Sharan, ko bo in če bo VW vložil v razvoj.

2019 bi naj prišla 3. generacija Sharana. In če bo res kaj takšnega od znotraj, bo malo poscal Espaca =>

http://trekaletuan.com/wp-content/u...n-2019-volkswagen-sharan-review-and-specs.jpg
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Da še jaz pristavim svoj piskrček :) sem tudi jaz gledal V60 in imajo tile na "Volvo centru" 2016 letnike v večini okrog 22k EUR. Kako so tile 2,0 motorji s 120KM in avtomatikom ali pa 1,6 s 150KM.
Če primerjam z BMW ali pa Mercedes se mi zdi, da dobim bistveno več avtomobila po približno enaki ceni.