Hyundai i30 ? Mnenja/izkusnje

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Zdravo,
Sestra se zanima oz ji je vsec i30, letnik od 2017 dalje km okoli 100k. Kaksne izkusnje iz prve roke oz vsaka info dobrodosla. Kaki so motorji 1.4 t-gdi (tole je ene dva nasla) da sta ji ok in v bidgetu oz ostali motorji , so znane kake hibe oz karkoli ( naceloma kolkor sam vem je tankaj vozi in tudi servisi ok- zdaj kolk se pa motim pa)
Avto bo mela naceloma vsaj ene 5-6 let, km dela cca do12k letno

hvala za pomoc
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Zdravo,
Sestra se zanima oz ji je vsec i30, letnik od 2017 dalje km okoli 100k. Kaksne izkusnje iz prve roke oz vsaka info dobrodosla. Kaki so motorji 1.4 t-gdi (tole je ene dva nasla) da sta ji ok in v bidgetu oz ostali motorji , so znane kake hibe oz karkoli ( naceloma kolkor sam vem je tankaj vozi in tudi servisi ok- zdaj kolk se pa motim pa)
Avto bo mela naceloma vsaj ene 5-6 let, km dela cca do12k letno

hvala za pomoc
Imam i30 SW 2015...je 100KM. Z avtom nobenih problemov. 125k prevoženih. Letos menjal akumulator, ploščice še prve. avomatske klime nisem nič dofilaval dela kot prvi dan. Nasploh se avtu leta nič ne poznajo le na alu fetnah je začel odstopati lak..pač poškodba, sol...
Za vsakodnevno vožnjo mi je čisto ok edino za dopuste pa avtocesta pa premalo moči. Olja ne kuri nič oz 5mm na palčki med servisom. Ga ne vozim več na uradnega čeprav ni bil drag..olje 25€ filter cca 10€...delo 20€ vsake toliko časa še zračni filter.
Čakam FL da menjam pa že dve leti zamujajo :mad: Kona mi je pa premajhen prtljažnik
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Starša imata takega:

Se mi zdi, da kar skriva te konje... Pri 24.000 km je začel cukat, menjali so eno vžigalno tuljavo, zdaj je menda ok. Všeč mi je, da avto sam dodaja "medgas" pri prestavljanjih. Notranjost je cheap ampak kaj več za ta denar itak ne moreš pričakovati (lani je stal 21.900).
Debilno je, da vedno štarta v eco mode in z vklopljenim lane assist, tako da je najprej malo pritiskanja knofov preden se odpelješ.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Zakaj bi izklapljal lane assist? Mogoče je čas, da se voznik nauči voziti po sredini voznega pasu in se odvadi sekanja ovinkov. Tudi na stara leta to gre.
Ko je moja žena začela voziti hyundaja z lane assist, se je kar naprej drl. Sedaj se ne več. Njen je sicer avtomatik in tam si program menjalnika zapomni (eco, comfort ali sport). Mislim, da nima še ene "eco" nastavitve samo za motor. Ni sicer I30, ampak verjetno velja za vse modele, ki jih tlačijo na trge v Evropi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Marxon

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Načeloma zakon predvideva, da se vozi po sredini voznega pasu. Ampak saj vemo, vsi zakoni po vrsti so brez veze, če meni ustreza drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Marxon

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Imam i30 SW 2015...je 100KM. Z avtom nobenih problemov. 125k prevoženih. Letos menjal akumulator, ploščice še prve. avomatske klime nisem nič dofilaval dela kot prvi dan. Nasploh se avtu leta nič ne poznajo le na alu fetnah je začel odstopati lak..pač poškodba, sol...
Za vsakodnevno vožnjo mi je čisto ok edino za dopuste pa avtocesta pa premalo moči. Olja ne kuri nič oz 5mm na palčki med servisom. Ga ne vozim več na uradnega čeprav ni bil drag..olje 25€ filter cca 10€...delo 20€ vsake toliko časa še zračni filter.
Čakam FL da menjam pa že dve leti zamujajo :mad: Kona mi je pa premajhen prtljažnik
A na vratih zgoraj si pogledal, če ti že rjavi?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Zakaj bi izklapljal lane assist? Mogoče je čas, da se voznik nauči voziti po sredini voznega pasu in se odvadi sekanja ovinkov. Tudi na stara leta to gre.
Ko je moja žena začela voziti hyundaja z lane assist, se je kar naprej drl. Sedaj se ne več. Njen je sicer avtomatik in tam si program menjalnika zapomni (eco, comfort ali sport). Mislim, da nima še ene "eco" nastavitve samo za motor. Ni sicer I30, ampak verjetno velja za vse modele, ki jih tlačijo na trge v Evropi.
V službo smo se peljali po bližnjici. Lokalna cesta. Ozka s sredinsko črto. Ko avto pride nasproti, moraš po bankini. Asistent se stalno drl, tako ga moraš imeti izklopljenga. Na srečo, izklopljen tudi ostane. Tako ni treba, ko v avionu pred poletom, aktivirati petnajst stikal.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
To je ena cesta od N cest. Občasno pridem v situacijo, da line assist izklopim. Ampak ga tudi takoj vklopim nazaj, ko je odsek mimo. Res pa je, da je potem v prometu potrebno uporabljati smerokaze. Verjamem, da je to za marsikoga minus.
Ljudje si v avtu kupijo neko opremo, potem pa je ne uporabljajo. Prav zanimivo je, koliko ljudi ne poveže svojega telefona z vozilom in potem drži telefon na uhu.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Off: ne vem kje se vi vozite, jst se vozim 90% po cestah ki nimajo niti sredinske črte, tako da izklop line assista je nujen

On: ti t-gdi so bencinarji z filtrom trdih delcev. Samo kot opomba se še bolj bašejo kot dizli in so problemi s filtri na kratki vožnjah in jajcanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in corsol

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Zakaj bi izklapljal lane assist? Mogoče je čas, da se voznik nauči voziti po sredini voznega pasu in se odvadi sekanja ovinkov. Tudi na stara leta to gre.
Ko je moja žena začela voziti hyundaja z lane assist, se je kar naprej drl. Sedaj se ne več. Njen je sicer avtomatik in tam si program menjalnika zapomni (eco, comfort ali sport). Mislim, da nima še ene "eco" nastavitve samo za motor. Ni sicer I30, ampak verjetno velja za vse modele, ki jih tlačijo na trge v Evropi.
Ker se ne vozimo vsi po lepih večpasovnicah. Pri nas je cesta po širitvi dobila lepo črto na vsaki strani ceste. Če voziš po njej, je ravno prav, da se brez težav srečaš tudi s kakšnim širšim vozilom. LA je pa prepričan, da črti označujeta vozni pas in te hoče postavit nekam na sredo ...
 
  • Ljubezen
Reactions: Pepe

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Čakam FL da menjam pa že dve leti zamujajo
Lahko, da se boš načakal. Neke informacije so, da ne bo več niti FL, niti novega i30 in da bodo model ukinili ter se osredotočili na SUVe.

Drugače pa si lastim i30 karavan, kupljen nov lani. Trenutno 24k prevoženih. Avto mi je kul, udoben, prostoren. Moti me edino preveliko vmešavanje computerja v dodajanje oz. prilagajanje gasa pri prestavljanju. Sem bolj old skul in mi pač gre na živce. Tako da če bi kupoval še enkrat, bi verjetno vzel kar avtomatika. Cena 1. servisa na 15k (menjava olja, oljnega filtra in filtra kabine) pri pooblaščencu 217€, čisto za informacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek