Wi-Fi signal

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Uspelo.

Kot se vidi, je še eno omrežje na isti frekvencoi kot tvoje.

Na ruterju prestavi na kanal ena, kjer ni drugih.

Sicer ni garancije, da bo zdaj vse super, ampak malo bolje bi moralo biti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
V isti hiši živi tudi nečakinja s svojim fantom in imata svoj priključek na net.
Kako pa se prestavi ruter na kanal 1?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Nastavitve ruterja, pod WLAN, "Channel Nr." , trenutno je ali 6 ali AUTO. Prestaviš na "1" in klikneš Save/Apply/OK ali kaj ima pač za gumba.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Kje vse to najdem? WLAN? Upam, da če bom kaj spreminjal, da ne zjebem tega kar imam sedaj?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V internetnem brskalniku vpiši naslov 192.168.1.1, nakar te bo vpraš za username in password. Če passworda nisi spreminjal, se glasi admin. Prideš v nastavitve. Tam najdi wlan in nastavi ustrezen kanal.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Sem naredil kot ste napisali in zdi se mi da je signal nekoliko boljši. Ima pa seda drug problem. Na sinovem Tab-u skoraj ves čas vodoraven zaslon. Samo ko ga vklopim se postavi navpično, in po nekaj trenutkih gre v vodoraven položaj in tdu če napravo obrnem pokonci, zaslon ostaja vodoravno. Kako lahko zadevo uredim, da se bo zaslon obračal glede na postavitev?

Praktično, takoj ko zaslon odklenem, gre v vodoraven položaj!
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Sem že našel in popravil! Lažni alarm!
redface-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Vem da nima, ampak da nisem še ene teme odpiral, sem napisal tukaj. Vseeno, zadevo se rešil.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potrebujem nasvet. Hči ima v svoji sobi PC, ki je v omrežje povezan z Belkin USB wi-fi anteno, kot je na tej sliki:



ker je ta PC očitno malo predaleč od routerja, ima slabo povezavo, jo prekinja...skratka ni OK. razmišljam, da bi nabavil raje PCI wi-fi anteno, ampak ne vem, če bom s tem kaj izboljšal situacijo. Zanima me torej ali lahko pričakujem boljši wi-fi signal recimo s tako antenco:

54m_Wireless_PCI_Modem_Wifi_Pci_Card.jpg


ali kaj takega:



router je linksys wrt54gl z DD-WRT firmwerom.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
580
38
28
Velika verjetnost je, da bo signal kar konkretno boljši. Koliko natančno pa je težko govorit
smile-1.gif


LP
Torus
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.815
80
48
Kakšna je pa razdalja med routerjem in PC-jem?

Možno je, da je res tale USB wifi ključek bolj švoh in ga moti vse, kar je na poti med routerjem in njim. Če imaš kakšen laptop, poskusi ključek priključiti nanj (vgrajen wifi v laptopu izklopi), potem pa se z njim premikaj po stanovanju / bajti in čekiraj signal.

Take razširitvene kartice ne vem, kako se obnesejo. Včasih sem jo imel, a nikoli uporabil.

Najbolj sigurna varianta pa je, da greš v trgovino, pa ti odrežejo toliko metrov kabla, kolikor ga potrebuješ in stisnejo priključke. Lahko pa postaviš tudi kakšen vmesni router.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Raje nabavi nekaj takega iz tega linka :
http://shop.wlan-sat.com/stroj...;category_id=77
Poglej si še drugo :
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/wlan-oprema/klient-adapterji

Z podaljšanim USB kablom boš lažje našel optimalni signal ( običajno do 3m dela super).
Če se pojavi potreba za boljšo anteno, jo lahko tudi zamenjaš - lahko uporabiš koax nekaj m.
Tak adapter lahko brez problema uporabiš na PC ali prenosniku.
Ravno s tem sem delal linke med sosednjimi hišami (uporabil home-made antene).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ma zanimivo je, da je router v isti etaži, 5 m stran (po azimutu hehe). Je pa res, da sta vmes 2 steni. Malo hecno bi bilo vmes postavljat še en router
smile-1.gif
Vem, da je najboljša opcija s kablom a nekako mi ni do vrtanja..
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
580
38
28
@ scorpion&Frenckie

Ah fanta, ne ga srat, če mu že z USB ključkom špila. Kartica ima po mojih izkušnjah boljši domet zaradi večje moči in večje antene. Če drugo ne, bo zagotovila ravno tisto konstantnost, da povezava ne bo padala.

Opcijsko, lahko prestaviš še kanal na AP-ju na nek prazen kanal, kot je opisano v tej temi.

LP
Torus
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Če ti USB adapter podpira N standard, razmisli o zamenjavi routerja, domet je na N boljši od G, mogoče boš s tem že rešil zadeve, tisti drugi PCI adapter s slike je itak N standard, če imaš G router verjetno napredek ne bo tako občuten, kot če bi imel tudi N router.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
tamala rabi ravno toliko, da lahko gleda youtube, ta PC itak nima druge funkcije. Ta moj trenutni Belkin USB "skoraj" zadostuje, ampak kot rečeno, signal precej niha, kar zelo vpliva na streamanje..Mogoče ga tudi moti nečakov router, ki je en štuk višje, vendar sem že spreminjal kanale na svojem, pa nekako nisem dosegel nobene vidne izboljšave.