Wi-Fi signal

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik retro pravi:
menim da rabiš bolj to:

http://www.conrad.si/Univerzal...n&pi=986354

to je to
priden.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Snecer poznam to zadevo, sem tudi razmišljal o njej..ampak ne boš verjel - ko sem preurejal ta del bajte, sem imel takega specialca za štromarja, da sam za sabo ni znal odpravljat napak, ki so se vrstile ena za drugo..potem ga je še razmontiralo iz lojtre in se je cel polomil, tako da ga je zamenjal drug štormar, ki se je 2 dni samo čohal po glavi, da je ugotovil, kako je mojster pred njim vezal skupaj v omarico. Zaključek je ta, da je trenutno vse narobe zvezano - brez repa in glave, tako da dvomim, da bi ta opcija pri takem setupu delovala. Spomladi gremo s štromom jovo na novo, če bom preživel do takrat
smile-1.gif


edit: aha, tale zadeva iz retrovega linka ne gre po električnem omrežju...ta bi bla boljša varianta v mojem primeru ja.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Do mene v mansardo pride internet preko dveh omaric z varovalkami...

Važno je, da imaš na isti fazi hišo, da ni en štok na svoji, in drug na drugi.

Če imaš en električni priključek za hišo ni panike, če imaš trofazni tok, tista napeljava je itak za štedilnik in še kaj.

Naj še kak električar iz foruma razloži
smile-1.gif


Tak da to špila, čeprav niso vtičnice na isto varovalko... važno je da so na isto glavno fazi, da so skratka povezane z izvorom elektrike, ki jih napaja...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
In kuk daleč pravzaprav lahko greš na to varianto ? Ker pač imam trofazni štrom v bajti in delavnici tako da ni problem glede faz....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@Janch, morda bi šlo tudi brez dokupov, če je sedaj na meji. Ker je na WRT54GL namontiran DD-WRT, lahko da imaš še nekaj rezerve. Iz izkušenj vem, da je na WRT54GL najboljši domet na 1. kanalu, če ni na mestu računalnika hčerke, "zasvinjan". To lahko preveriš s tem programom.
Če greva po korakih:
Preveriš, če je 1. kanal relativno prost, sicer izbereš prosti kanal, najbližji prvemu
V DD-WRT nastavitvah nastavi TX-POWER na 251 MW (za DD-WRT je to maximum, pa ne skrbi, to ni nikakršen "overclock")
Če imaš možnost, daj router čimbolj vstran od zidov in tal, isto tudi USB antenco računalnika.

Čez nekaj časa pa ti pokažem, s čim se da rešiti, če se izkaže, da ne bo napredka. Samo da najdem.

Hvala vsem za predloge, še vedno kolebam..Bajkman, router je že na 251 mW in tudi na prvem kanalu, kar mi je priporočal ta program..tako imam že od vsega začetka po tvoji zaslugi, ko si mi že pred časom pomagal pri inštalaciji DD-WRT firmwera. Razmišljam pa ali je res možno, da samemu routerju ne "paše" trenutna lokacija, namreč fiksiran je na stopnicah, ki imajo kovinsko konstrukcijo, ter hkrati v neposredni bližini modema (eno zraven drugega)..Res mi je nekako smešno, da s tem (svoje čase) zelo opevanim routerjem ne pokrijem niti 1/3 stanovanja, ki je za povrhu vsega še v eni etaži. Ko sem poleti zunaj pred bajto lahko samo vidim wi-fi signal, ki je na skromni eni črtici in ko imaš družinske kolege na pikniku in hočeš poleg čevapov udarit še kakšen čefurski mix iz youtuba, ti moralo ubije štekanje in prekinjanje povezave
rolleyes-1.gif
(ok vem, da so sosedi veseli ampak to ni point).

To, da ne pokriješ ene etaže, je zelo nenavadno. Z dvema takima routerjema sem v bloku dveh diagonalnih stanovanj ločenih še z dvema nadstropjema, naredil link, kateri prepušča 17 Mbit/s.
Doma mi pokriva celotno hišo v treh nadstropjih, vsako nadstropje ima cca 120 kvadratov. Ali imaš kovinske stene ali pa je kaj narobe z routerjem. Glede na do sedaj videno je tole res izreden primer.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne vem točno, okoli 200m po žicah

S temi stvarmi preko elektrike nimam izkušenje, je pa seveda jasno, da morajo biti na isti fazi. Drugi problem pa je hitrost. Sam se za to varjanto nisem nikoli odločil, ker sem pred časom bral, da je hitrost precej omejena. @Snecer, če si slučajno meril hitrost, bi bil vesel tvojih ugotovitev.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@Bajkman
Jaz to uporabljam že vrsto let. Sem v hiši in moram povedati, da mi čisto povsod vleče ni važno v katerem nadstropju sem. Vleče mi tudi v garaži, ki je kake 20m stran od rutarja in prve kocke Devolo (200Mb). Imam pa tudi kocko od Canyon-a in deluje ravno tako. Povezava mi vleče DL 45Mb.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
WIFI je občutljiv na vmesne ovire. Jaz sem meril signal od Thomson WIFI modema, ker je signal stalno padal na stacionarnem računalniku, Vmes so tri stene. Naložil sem WIFI analizer in ugotovil da anteni dela senco ohišje računalnika in vmes postavljen radiator.
Odklopil fiksno anteno s kartice in dal drugo ki ima meter kabla in stojalo. Signal je bil najmočnejši na točno določenem mestu na mizi, zraven monitorja. Manjši premik štiri prste stran je zmanjšal signal na polovico. Ko bi noge dvignil in postavil na mizo zaradi lepšega sedenja, je signal oslabel za eno črtico.
Torej, veliko preizkušanja te čaka.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne vem točno, okoli 200m po žicah

S temi stvarmi preko elektrike nimam izkušenje, je pa seveda jasno, da morajo biti na isti fazi. Drugi problem pa je hitrost. Sam se za to varjanto nisem nikoli odločil, ker sem pred časom bral, da je hitrost precej omejena. @Snecer, če si slučajno meril hitrost, bi bil vesel tvojih ugotovitev.

3327779690.png


Linijo pa imam mislim, da 25/2, teoretično seveda.

Skratka vrhunsko dela net, brez zatikanja, igranje enako. Dejansko kot da si na žici.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Potem pa to deluje bolje kot sem si mislil. Bral sem veliko kritik, ki so vplivale na napačno ustvarjeno sliko.

Hvala za informacije!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je ziher, domam nimam najnovejše elkektrike, 3 nadstropja premaga signal in kot vidis brezhibna linija
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Dones sem to povedal enemu kater ima računalniško trgovino....dejstvo je da je sam slišal o tem ...je šel v raziskovanje in pr men bomo probali in sicer iz bajte v delavnico...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tole pri @Snecerju je več kot zadovoljivo. Bi verjel, da je še rezerve. @cvinga, upam da daš na isto fazo, če imaš v delavnici trofazni štrom.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
trofazni štrom je tud v bajti....tisto fazo bomo že najdl...
je pa res zanimiva varianta tole če bo seveda res delovalo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V kleti pride v hišo kablski internet, ki je vtaknjen v pravi router iz tega routerja pa kabl še v en računalnik.
Nadalje pa iz routerja gre kabl v vtičnico, ki potuje do prve omarice z uro in nadaljuje do druge etažne omarice z avtomatskimi varovalkami in pride do mansarde. V vsaki vtičnici je internet
smile-1.gif
ker so vse te na isti fazi. In potem imam v mansardi iz vtičnice kabl napeljan še v en router, ki deluje kot switch in evo rezultata.

Super ping in brzina glede na izvorno.

Južni del hiše pa ima vtičnice na drugi fazi, tak so pač to delali včasih in tam seveda ni interneta, oziroma bi moral v kleti vtakniti v drugo vtičnico.

Če imaš v delavnici trofazni tok potem je na eni fazi 100% internet
smile-1.gif
seveda pa ta adapter ni za trofazne vtičnice ... si boš moral predelat vtičnico, da 2 fazi ne vežeš...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Kuk si dal denarja za vse skup? itak da ga ne bom dal na 3 fazno vtičnco...hehe...