WI FI signal?

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Uporabljam router asus rt-n66u. Zadeva je res super, ampak me jezi wifi signal.

Na sliki sem narisal stene stanovanja. Vse notranje, razen označene z rumeno (ta je nosilna-betonska). so tanke. Rdečo označena so vrata (vrata v spalnico in vrata od vgradne omare), modro označeno je router, vprašaj pa soba kjer je signal slab. Ne vem zakaj? Čudi me, ker zunaj stanovanja, torej zunaj betonskih sten signal dela čisto solidno, pa tudi pri vhodu v bloku mi lovi gsm moj signal (to pomeni sedem nadstropij nižje).

Ima kdo idejo?

 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Beton zelo oslabi signal. Je zanič signal po celotni sobi, tudi v 'zgornjem' delu sobe? Potem tudi kovina, recimo kovinska vrata, kaj aluminijastega (lahko je celo samo folija pa omeji signal).

Potem pa razne stvari, ki motijo signal, kot je brezžični telefon, mikrovalovka...
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Hecno je, da je (če pogledaš sliko) desno od routerja, čez betonsko steno hodnik in nato dvigalo, pa tja vleče boljše kot v spalnico. Vrata v spalnico so "kartonska", edino vrata vgradne omare (daljša rdeča črta) so iz iverke z alu ogrodnjem.

Razmišljam, da bi kupil kabel in eno anteno od treh dal tam ko so vrata vgradne omare in na višino dveh in pol metrov.

Bi to kaj pomagalo?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Za router je najbolje, da je čim višje (oz. nad vsemi ovirami) in na sredi sobe. Si probal kaj spremenit položaj anten? Obrnit router proti sobi (zdaj verjetno gleda stran)?

Antena bi pomagala če kabel nebi bil predolg.

Moti lahko tudi kak drug router na istem kanalu, kot ga imaš sam. Kdo je na katerem kanalu lahko preveriš s programom inSSIDer - preveri tako v sobi kot pri routerju.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Jaz sem enkrat eno sobo gledal in ko sem videl router zraven postle me je minilo vse.

Kaj je možno, da je sevanje škodljivo ali kako? So kaka priporočila na tem področju?

Sem pa tudi opazu, da ga ima šef na delovni mizi, pa mu nisem nič rekel glede sevanja
evil.gif
 
22. jul 2007
12.803
1.316
113
123
Tako kot je south rekel, lahko da se ti kanali prekrivajo z sosedovim in moti tvoj signal, če imaš kakšno android napravo naloži klik in boš videl pri čem si.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jaz sem enkrat eno sobo gledal in ko sem videl router zraven postle me je minilo vse.

Kaj je možno, da je sevanje škodljivo ali kako? So kaka priporočila na tem področju?

Sem pa tudi opazu, da ga ima šef na delovni mizi, pa mu nisem nič rekel glede sevanja
evil.gif
Žica v steni tudi seva
evil.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Vleče iz sedmega nadstropja, čez dvorišče, čez cesto in na drugo stran parkinga, v spalnico pa slabo...jao
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Imel enak problem, rešil sem ga tako da sem kupil še en router in ga uporabil kot repeater.