Wi-Fi signal

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
http://www.mimovrste.com/artikel/2490023525/brezzicna-usb-mrezna-kartica-tp-link-tl-wn722n že to ti zna znatno povečati domet
smile-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.815
80
48
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ma zanimivo je, da je router v isti etaži, 5 m stran (po azimutu hehe). Je pa res, da sta vmes 2 steni. Malo hecno bi bilo vmes postavljat še en router
smile-1.gif
Vem, da je najboljša opcija s kablom a nekako mi ni do vrtanja..

Potem je res ta USB wifi v qurcu. Pri meni npr. na telefonu ali laptopu najde wifi signale, ki so stran tudi od 50 do 100 metrov, v sosednjih bajtah...
Podaljšek USB kabla se splača preizkusiti, tako kot je nekdo napisal... dodatni router pa pač ojača vmesni signal, tam kjer se zgublja. Sem že videl tako postavitev zaradi podobnega primera, in je delovalo čisto OK.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
@ scorpion&Frenckie

Ah fanta, ne ga srat, če mu že z USB ključkom špila. Kartica ima po mojih izkušnjah boljši domet zaradi večje moči in večje antene. Če drugo ne, bo zagotovila ravno tisto konstantnost, da povezava ne bo padala.

Opcijsko, lahko prestaviš še kanal na AP-ju na nek prazen kanal, kot je opisano v tej temi.

LP
Torus

Pozabljaš, da bo PCI kartica v računalniku, ta pa nekje pod mizo in s tem tudi na slabšem s signalom.
Vedi, da so nekateri USB WiFi adapterji celo boljši (ALFA z zamenljivo anteno) od PCI kartic.
Pa še možnos iskanja optimalnega signala z USB podaljškom.
Praktično sem že oboje preizkusil in ne pišem kar v tri dni.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
@Janch, morda bi šlo tudi brez dokupov, če je sedaj na meji. Ker je na WRT54GL namontiran DD-WRT, lahko da imaš še nekaj rezerve. Iz izkušenj vem, da je na WRT54GL najboljši domet na 1. kanalu, če ni na mestu računalnika hčerke, "zasvinjan". To lahko preveriš s tem programom.
Če greva po korakih:
Preveriš, če je 1. kanal relativno prost, sicer izbereš prosti kanal, najbližji prvemu
V DD-WRT nastavitvah nastavi TX-POWER na 251 MW (za DD-WRT je to maximum, pa ne skrbi, to ni nikakršen "overclock")
Če imaš možnost, daj router čimbolj vstran od zidov in tal, isto tudi USB antenco računalnika.

Čez nekaj časa pa ti pokažem, s čim se da rešiti, če se izkaže, da ne bo napredka. Samo da najdem.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Sem imel tole "v praksi". Tako z navadno in to radarsko anteno. Signal dejansko izboljša, če je na meji. Pri kolegici na prenosniku nikakor ni deloval internet. Pač je bil in je izginil... torej prekinjalo je. No, s tem se je stvar uredila in ji deluje na višjih hitrostih. Če se prav spomnim, je zmoglo po tem stabilnih 10 Mbit/s
 
Nazadnje urejeno:

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
580
38
28
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
@ scorpion&Frenckie

Ah fanta, ne ga srat, če mu že z USB ključkom špila. Kartica ima po mojih izkušnjah boljši domet zaradi večje moči in večje antene. Če drugo ne, bo zagotovila ravno tisto konstantnost, da povezava ne bo padala.

Opcijsko, lahko prestaviš še kanal na AP-ju na nek prazen kanal, kot je opisano v tej temi.

LP
Torus

Pozabljaš, da bo PCI kartica v računalniku, ta pa nekje pod mizo in s tem tudi na slabšem s signalom.
Vedi, da so nekateri USB WiFi adapterji celo boljši (ALFA z zamenljivo anteno) od PCI kartic.
Pa še možnos iskanja optimalnega signala z USB podaljškom.
Praktično sem že oboje preizkusil in ne pišem kar v tri dni.

Poglej, kak WiFi dongle ima on....ALFA je zopet druga liga, še vedno pa ni ne-vem kaj...vem, ker imam tukaj na polici 2 zdraven z različnimi antenami.

@ na nekoga, ki je svetoval povečati moč AP-ja..
To lahko poskusiš, vendar ti svetujem, da v tem primeru spremeniš standard na "B only" zaradi napak pri modulaciji.


LP
Torus
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Nekaj takega bi potreboval za Android HDMI stick. WIFI signal pogosto izgublja, tako da bi ga moral zvezati preko "usb etherneta".
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Alfe imajo v večini primerov Ralink čip, kar je dobro, ker podpira N-tip. A je problem v slabši občutljivosti. Tukaj je RTL8187L superioren. @Janch pa ima tako ali tako G-tip routerja.

Tudi sam imam povečan TX-power, zardi česa sem imel v začetku B-only. A izkaže se, da kljub temu bolje deluje na G ali Mixed
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Pa še moja večkrat preizkušena rešitev:
Vzameš najcenejši TP link ruter za dobrih 13 €, daš gor dd-wrt ali gargoyle (bolj stabilen), postaviš v repeater način in si zmagal. Vsi namenski repeaterji so precenjeni.
Še vedno pa je edina prava stvar kabel, kjer se le da.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@Janch, morda bi šlo tudi brez dokupov, če je sedaj na meji. Ker je na WRT54GL namontiran DD-WRT, lahko da imaš še nekaj rezerve. Iz izkušenj vem, da je na WRT54GL najboljši domet na 1. kanalu, če ni na mestu računalnika hčerke, "zasvinjan". To lahko preveriš s tem programom.
Če greva po korakih:
Preveriš, če je 1. kanal relativno prost, sicer izbereš prosti kanal, najbližji prvemu
V DD-WRT nastavitvah nastavi TX-POWER na 251 MW (za DD-WRT je to maximum, pa ne skrbi, to ni nikakršen "overclock")
Če imaš možnost, daj router čimbolj vstran od zidov in tal, isto tudi USB antenco računalnika.

Čez nekaj časa pa ti pokažem, s čim se da rešiti, če se izkaže, da ne bo napredka. Samo da najdem.

Hvala vsem za predloge, še vedno kolebam..Bajkman, router je že na 251 mW in tudi na prvem kanalu, kar mi je priporočal ta program..tako imam že od vsega začetka po tvoji zaslugi, ko si mi že pred časom pomagal pri inštalaciji DD-WRT firmwera. Razmišljam pa ali je res možno, da samemu routerju ne "paše" trenutna lokacija, namreč fiksiran je na stopnicah, ki imajo kovinsko konstrukcijo, ter hkrati v neposredni bližini modema (eno zraven drugega)..Res mi je nekako smešno, da s tem (svoje čase) zelo opevanim routerjem ne pokrijem niti 1/3 stanovanja, ki je za povrhu vsega še v eni etaži. Ko sem poleti zunaj pred bajto lahko samo vidim wi-fi signal, ki je na skromni eni črtici in ko imaš družinske kolege na pikniku in hočeš poleg čevapov udarit še kakšen čefurski mix iz youtuba, ti moralo ubije štekanje in prekinjanje povezave
rolleyes-1.gif
(ok vem, da so sosedi veseli ampak to ni point).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ma zanimivo je, da je router v isti etaži, 5 m stran (po azimutu hehe). Je pa res, da sta vmes 2 steni. Malo hecno bi bilo vmes postavljat še en router
smile-1.gif
Vem, da je najboljša opcija s kablom a nekako mi ni do vrtanja..

Ne rabiš vrtat za kabl.

Kupi adapter za net preko elektrike pa si zmagal. Ima tudi wifi not...

Simpl, poceni, ekstremno učinkovito.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vedno vprašaj nekoga, ki je imel enak problem
evil.gif


V kleti imam kabl internet mode in ruter, ki pa ne vleče po celi hiši, da se ubiješ, kupil sem najjačega za 180 eur nekje, N protokol itd...

V mansardo je zadeva komaj vlekla, padal ven signal, dodatna antena... marš

Nato pa slučajno zagledam v Avstriji (par let nazaj že) adapter za net preko električnega omrežja... nabavim (80 eur je bil tedaj Devolo).

V kleti vtaknem en adapter v ruter in elektriko, v mansardi drugega v vtičnico in zadeva dela brez nastavitev...

Če bi takrat kupil verzijo wifi, ki je ni bilo, bi imeč še wifi signal.

Tako pa sem kupil še en router, da lahko pičim brezžične naprave, sedaj je cela bajta v nulo pokrita.

p.s.
Problem je lahko samo, če nimaš vtičnic na isti glavni fazi po bajti...