Ojačanje Wi-FI signala

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Tako kot že v naslovu bi rad pojačal WI-fi signal. Že nekaj časa se mi doma valja wrt54gl in le tega bi uporabil kot dostopno točko ali kako jaz vem točno kako se reče. V glavnem , nanj sem se povezal (prek Wan) porta, mu nastavil 192.168.1.2 (modem ima nastavljen 192.168.1.1 in je nastavljen kot modem in router) izklopil dhcp in ga poizkusil nastavit. Zdaj tale router ima tovarniški firmware, se bojim da bi to lahko bil del problema, ampak...
V glavnem mislil sem ga priklopit na en izmed lan vhodov in s tem pojačat wi-fi (torej da bi v bistvu samo pojačal wi fi modema. Nekaj se zastopim, ampak pri takih zadevah sem bolj kot ne velik laik.

V glavnem če ima kdo idejo kako bi moral nastavit, ali bi šlo samo s tem tovarniškim FW ali bi moral nalagat kakšen tomato ali ddwrt (raje ne, ker ne vem točne verzije routerja (imam ga že ene 10-12 let vsaj)...

Malce dolg, precej nerazumljiv verjetno ampak strokovnjaki verjamem da veste kje imam problem...

Že vnaprej hvala za nasvete

EDIT:

verzija routerja je 1.1
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
DD-WRT

Naloži FW za tvoj Linksys in si nastavi. Jst sem s tem ruterčkom sprejemal javni WiFi in ga posredoval dalje pod svojim SSID in geslom. Stvar igranja okoli nastavitev...

Veliko veselja pri igranju...
smile-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Sej lahko bi nabavil ojačevalec, ampak...
Sej vem, tolk € zagonim mimgrede samo, signal imam po celi hiši, modem je v nadstropju in v pritličju je signal bolj šibak zato sem razmišljal o pojačanju. Tudi več ali manj imam rešeno s kablom ampak spet za "biti komot" je bolje wireless.
smile-1.gif
Ker pa se mi ta router doma valja bi vsekakor poizusil z njim.
Verjetno se bomo kaj poigravali v prihodnosti, hvala obema za nasvet.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Kakšne so pa praktične izkušnje s temi wifi ojačevalci v rangu 20€?
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
No ddrwt sem naložil, ampak nekje sem zafrknil. Vidim novo wi-fi omrežje (sem upal da bo le starega ojačalo), ga priklopil na lan vhod, mu nastavil 192.168.1.2, pod "zemljevidom omrežja" ga vidim kot stikalo, nanj se pa ne morem povezat.
A bi moral spremenit tudi masko podomrežja? Modem ima nastavljeno 255.255.255.0.
Router sem nastavil kot repetitor, zato mi ni prav jasno.

Če ima kdo še kakšen nasvet bi mi prišel prav.