Razširitev WIFI signala

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
Imam naslednjo situacijo, ki mi ne deluje - kaj delam narobe ?

v pritličju imam router (TP-LINK 1043nd z dd-wrt - 192.168.1.1) priklopljen na modem in na njem WIFI, ki pa v dva dela hiše ne seže ok...ker sem hotel "ojačati" signal sem dal na podstreho starejši Linksys 54GL - tudi z dd-wrt (192.168.1.2), ga povezal z LAN portom prvega routerja in na drugem izklopil DHCP ter dal enak SSID in geslo (da bo vedno preklapljal na bolj močan signal iste WIFI mreže).
Signal na problematičnem delu je na PC-u enak in če gledam loge je konektan na prvega, je pa ta router postavljen skoraj nad sobama kjer "manjka" signal in je strop iz Knaufa in sem pričakoval da bo "pobral" močnejši signal od tega drugega routerja.
Sem kaj narobe zvezal ali tako pač je ?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Kako imaš obrnjeni anteni na wrt54gl ?
dd-wrt za wrt54gl je 5 let stara zadeva, daj gor raje
Koda:
http://tomato.groov.pl/download/K24/build5x-124-EN/tomato-ND-1.28.5x-124-VPN.trx

V wifi nastavitvah (advanced, wireless) nastavi country: singapure, Transmit power do max 40 mW.


Če zadoytuje 1mbit preko wifi , potem v basic, network, wireless network mode nastavi wrt54gl na "B only".
Bo nesel signal dlje kot na g.
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
Ytbnd

anteni sta obrnjeni navzgor

z dd-wrt ni druge ? ne bi sedaj dajal gor še drug software

tnx
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
S preklopi "roaming" signala je vedno problem ker ta del ne pokriva nobena specifikacija in se klienti obnašajo zelo različno. Če ne misliš prenašat PCja naokoli in menjat APje med delovanjem dodeli novemu APju drug SSID in se prikjuči striktno nanj, tudi za debug problema naredi tako pa boš videl ali je problem samo v slabem pokrivanju novega APja ali pa je problem v switchanju.

Glede usmeritve antene, klasičen dipol bo pod in nad anteno imel mrtev kot in bo signal zelo slab. Tako da je postavitev dirketno pod navzgor obrnjeno anteno najslabša možna, premakni anteno vodoravno ali pa AP na kakšno drugo lokacijo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz...
V hiši mi signal ne doseže vseh delov, bi pa nujno rabil. Torej, imam telemachov Cisco router/modem vse v enem. Ali lahko na drug konec hiše postavim npr. router TP-Link TL-WR704, ga priklopim na elektriko in brezžično povežem s prvim routerjem?
sprasujem se.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
ni povsem profesionalno ker so rešitve tudi za hiše, je pa res da ni poceni.Ampak treba pretehtati med učinkovitostjo in ceno, tudi mene je sistem PRECEJ STAL, vendar je odličen,
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Bom razmislil o tem, če mi kdo pove, da moja rešitev ni možna.

Rešitev je verjetno možna, samo povej kateri model imaš, 704 ne obstaja, kolikor gledam.