Wi-Fi signal

I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, ni treba, saj tale verzija omogoča več računalnikov na kabl in ima tudi wifi.

Moj pa nima wifija, zato sem kupil router...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Mu jutr tole pokažem...nj nabavi in montira...če bo skurjen oziroma ne bo delovalo bo pa njegova krivda. Probal te fore še ni.
Hvala še enkrat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Spet bote brez elektrike
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tistega z drugega linka vzameš pa imaš v delavnici še wifi signal iz elektrike.

Bo delalo s tvojim routerjem, saj ima 4lan vhode, za električni adapter pa rabiš enega fraj...

Zgleda, da se bo mazač zraven spravil
smile-1.gif


Kaj nimaš v delavnici nobene obične vtičnice na eno fazo?

Pri tej zadevi ni potrebno prav nič nastavljati, samo vtakneš in že deluje... nobenih vmesnikov, nič nima, da bi kje lahko sploh kaj nastavljal
smile-1.gif
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Vtičnic v delavnci na eno fazo je dovolj....in v stvari bom samo pretikal iz ene v drugo dokler ne bom prave najedu, ker itak niso vse na eni fazi temveč so porazdeljene.....tak da ne bo noben problem..

Iz tujine ne morem naročit ker nimam tizga paypala al ne vem že kaj treba sploh...
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Potem pa to deluje bolje kot sem si mislil. Bral sem veliko kritik, ki so vplivale na napačno ustvarjeno sliko.
Hvala za informacije!
Na prvem testu, ki sem ga našel, so izmerili od 50 do 200 Mb/s prenosa v praksi. Letnik 2012, generacija "500Mb bruto".
Danes so sigurno še boljši.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Nč..dones sem kupil kabel (se ga bo malo videlo zunaj po luftu-jebat ga) ter dostopno točko...ter mi jo je še nastavil...zadeva špila..70 € vse skup

Menda ima ta električna zadeva wifi slab...menda...


zdj imam signala celo dolino
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Pozdravljeni!
Nekaj me zanima. Al obstaja kakšna antena. ki bi mi lovilo Wi-fi signal do druge hiše, ki je 300m stran od router-ja? Polje je vidno.
Bi bogoče tole delovalo: eBay
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Rabil boš usmerjeni anteni na obeh lokacijah, seveda na zunanji strani in v vidnem polju. Ta na ebayu je za notranjo uporabo in verjetno ne bo kos vremenu. Vsaka antena ima podatek o "moči" (pojačanju) v dBi. Večja cifra pomeni boljše. Ampak za 300m vidnega polja mislim da ne rabiš kaj veliko. Tiste tavelike grill antene mislim da gredo do 24dBi in imajo domet ~3km.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Kota sevanja v specifikacijah sicer ni, koliko so dBi realni, se pa tudi ne ve. No, ampak podatek dBi pomeni glede na navadno anteno in če je res 14 dBi, to pomeni cca 25x večja moč v smeri sevanja, kar je super.
Če je 300 m vidne razdalje, sta anteni vidni in obrnjeni ena proti drugi, bi moralo več kot zadostovati.

EDIT: Na obeh straneh daš v tvojem primeru enaki anteni.
 
Nazadnje urejeno: