Vozi desno, prehitevaj levo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.341
113
no, recimo temu varovalka, da folk ne prijavlja kar vsega po vrsti, saj se marsikdo 2x premisli, ce je treba dat osebne podatke.

Prav zares. Po drugi strani pa to s pridom izrabljajo oz. zlorabljajo tudi problematiki, saj dobro vedo, da če ga bo kdo prijavil, dobi osebne podatke žvižgača lepo na pladnju, obiskat to pričo pa takim omejencem običajno res ni problem in kaj lahko sledi? Snitches gets stiches. Tako da v tem primeru je to posredovanje podatkov priče res zelo oster dvorezen meč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Kok pric je pa v zadnjih 10 letih dobilo obiske?

Dejstvo je, da se dogajajo poskusi vplivanja na price. Ampak tega je dalec manj od tega kokr so neke urbane legende
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Ok. Sem bil v tem primeru na službenem potovanju v Frankfurtu. Kopije letalskih kart, prijave in odjave iz hotela in delovnih nalogov bom poslal - pristojnemu organu ali tistima dvema, ki naj bi me videla podreti prometni znak?

Saj razumem kaj hočeš povedati, ne vem pa koliko ti razumeš mene. Jaz kot državljan nimam nobene koristi od tega, da imam popolne osebne podatke prič v takem primeru. Če bi prišlo do kakršnekoli nejasne situacije, bi to urejal preko uradnih kanalov. Razen osebnega obračunavanja mi prav nič ne pomaga, če vem da me je prijavil Janez Novak, Azem Vlasi ali John Wayne.

Pravna pravila so abstraktne tvorbe ki poskusajo zajeti cimvecji krog potencialnih situacij.

Jaz sem tu dal ekstrem. Lahko pa gre za to da ti si bil na kraju ampak je prica videla nek detajl ki je point celega procesa.

In ti imas pravico na lastne oci videt ko nekdo rece: on je to storil na tak in tak nacin. In mas pravico zaslisat prico ki tebe obtozuje necesa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ok, point there :)
Res dober argument. Nima veze ali 1 ali pa 100, če bo ravno tebi prišel domov grozit.

To je isto kot ko ti nekdo grozi, da te bo ustrelil. Ponavadi le grozijo, ampak ti to nič ne pomaga, če si ravno ti naletel na bolnika, ki te bo dejansko spravil pod rušo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Res dober argument. Nima veze ali 1 ali pa 100, če bo ravno tebi prišel domov grozit.

To je isto kot ko ti nekdo grozi, da te bo ustrelil. Ponavadi le grozijo, ampak ti to nič ne pomaga, če si ravno ti naletel na bolnika, ki te bo dejansko spravil pod rušo.
Ali obstaja moznost, da ti v glavo prileti kame, ki ga je povozil avto, ki pelje mimo tebe? Da. A bos zato nehal hodit po cesti? Ne, ker je dogodek malo verjeten.

Ko je nekdo zaradi svojega pricanja zares ogrozen, obstajajo ucinkoviti mehanizmi za zascito teh oseb.

Sam to nima veze s pricanji o prometnih prekrskih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Imaš prav, ker ko pričaš o prometnem prekršku, ne moreš pričat proti bedaku, ki te bo potem ustrelil. Ali pa recimo tvojega otroka.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Pomoje da je smiselno da se enkrat preberes prvi del mojega posta. Lahko veckrat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Itak noben ne gre prijavljat nekoga za prometni prekršek, ki se je pač zgodil v obliki, ki se dnevno dogajajo zaradi nepazljivosti, napak, malomarnosti.
Prijaviti ima smisel le kakšno objestno vožnjo pacienta za volanom. Ampak problem je, da je to v osnovi nek pacient, bedak, debil, psihič, ... če nisi tolko pogumen, da zaigaš lokalnega šerifa, ga ustaviš in se soočiš z njim, potem nima smisla prijavljat policiji, ki te bo prisilila, da se soočiš z njim, pri čemer mu predhodno servirajo še vse tvoje podatke. Če se soočiš z njim na cesti, boš ostal vsaj anonimen za nadaljne poskuse maščevanja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
A si prepričan. Niso vsi tako neumni.
Moje izkušnje so, da ko greš na križiśču do takih bedakov, so v večini krotki kot mladi pesi, pa strmi naprej, kao da ni nič. Običajno potem neha s sranjem.
Seveda pristopiš normalno in ne s preklinjanjem in mahanjem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Na kriziscih pristopas do ostalih udelezencev (za katere si ocenil da nekaj narobe pocnejo), ob zavedanju da obstaja moznost da je notri psihopat ki te lahko na licu mesta ustreli hkrati te je pa strah dat podatke sodiscu, ker obstaja moznost da bi te krsitelj poiskal in ustrelil.

Se enkrat: tok si pogumen/zajeban/neprestrasen/samozavesten, da imas izkusnje s tem da pristopis do drugih v prometu (ki so nato “krotki kot mladi pesi”) .... hkrati..... pa te skrbi da bi lahko ena taka enaka oseba izvedela, da si jo prijavil policiji.

Pa koga ti zaj.ebavas?

Ob vsem tem je moje skromno mnenje, da bos prej naletel na id.iota, ki te bo, v strahu ki ga bo dozivel ko bos na kriziscu pristopil do njega, povozil, kot pa na nekega hardcore psihopata ki bo domov dobil poloznico, se pritozil, tam videl tvoje podatke in te fental.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Moje izkušnje so, da ko greš na križiśču do takih bedakov, so v večini krotki kot mladi pesi, pa strmi naprej, kao da ni nič. Običajno potem neha s sranjem.
Seveda pristopiš normalno in ne s preklinjanjem in mahanjem.
Točno to. Večina se duvajo samo za volanom, zaklenjeni v avtu, kažejo fakiče in podobno, ko pa stopiš ven pa ******. Ni pa problem si zapomnit reg.št. ali ga slikat in ga potem poiskat.
Obstajajo raznorazne vrsti kazni :fredi:
Toda ja, ker je tukaj večina prilagojen program in ne razumejo "koncepta sobesedila in metafor", bi kr streljali vse po vrsti :valjamse:
To pa najbolj ve naš dragi Romzi in pa šerif foruma:cowboy:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Moje izkušnje so, da ko greš na križiśču do takih bedakov, so v večini krotki kot mladi pesi, pa strmi naprej, kao da ni nič. Običajno potem neha s sranjem.
Seveda pristopiš normalno in ne s preklinjanjem in mahanjem.

Če bi pri bedakih normalen pristop deloval nebi bili bedaki. Ovinek okoli njega in gremo dalje. Za bedake je vsake sekunde škoda, ne pa diplomatski pristop.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Na kriziscih pristopas do ostalih udelezencev (za katere si ocenil da nekaj narobe pocnejo), ob zavedanju da obstaja moznost da je notri psihopat ki te lahko na licu mesta ustreli hkrati te je pa strah dat podatke sodiscu, ker obstaja moznost da bi te krsitelj poiskal in ustrelil.

Se enkrat: tok si pogumen/zajeban/neprestrasen/samozavesten, da imas izkusnje s tem da pristopis do drugih v prometu (ki so nato “krotki kot mladi pesi”) .... hkrati..... pa te skrbi da bi lahko ena taka enaka oseba izvedela, da si jo prijavil policiji.

Pa koga ti zaj.ebavas?

Ob vsem tem je moje skromno mnenje, da bos prej naletel na id.iota, ki te bo, v strahu ki ga bo dozivel ko bos na kriziscu pristopil do njega, povozil, kot pa na nekega hardcore psihopata ki bo domov dobil poloznico, se pritozil, tam videl tvoje podatke in te fental.
Maščeval se ti bo, ker si ga v policijsko sranje spravil. Jaz bi se zagotovo maščeval v obliki vandalizma ...

Tudi policist se ti ob kaznovanju ne identificira, če prosiš za identifikacijo, te pa itak začne jebat v mozeg.