Je to možnost raka?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Živjo, večkrat me boli v prsnem košu, včasih me tudi nekaj stisne toliko, da sem par minut skoraj brez sape. Desna stran zraven srca.
V četrtek pa sprememba in se je bolečina preselila na levo srčno stran in sem poiskal zdravniško pomoč,zaradi možnosti infarkta.
V petek popoldan so prišli izvidi in piše: videz osteolitične lezije pri drugem rebru desno spredaj. Lahko je super pozicija žilnih struktur.

Prvi zadek v googlu glede lezije je rak in seveda me sedaj grabi panika?

Pritiska sem imel 150 visokega
 
  • Žalosti me
Reactions: Kamele0N

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
ChatGPT:

Razumem vašo zaskrbljenost glede diagnoze. Bolečina v prsnem košu je resen simptom, ki ga je treba vedno skrbno obravnavati. Osteolitična lezija pri rebrih se nanaša na spremembe v kostni gostoti, kar lahko povzroči šibkost v določenem predelu kosti. Te lezije so lahko povezane z različnimi stanji, vključno z vnetji, okužbami ali tumorji, kot je rak.

Pomembno je, da se zavedate, da prisotnost osteolitične lezije ne pomeni nujno raka. Obstajajo tudi drugi možni vzroki, in samo zdravniški pregledi in dodatne preiskave lahko zagotovijo natančno diagnozo.
Med te razloge spadajo:
  • Metabolične bolezni kosti, kot je osteoporoza.
  • Vnetni procesi, kot je osteomielitis.
  • Benigni tumorji, ki niso rakavi.
  • Trauma ali poškodba kosti.
  • Maligni tumorji, vključno z metastazami raka iz drugih delov telesa.
Natančno določanje verjetnosti, da je osteolitična lezija na rebru povezana z rakom, brez dodatnih informacij in zdravstvenih podatkov, je izjemno težko. Verjetnost je odvisna od številnih dejavnikov, vključno z vašo starostjo, splošnim zdravstvenim stanjem, družinsko anamnezo, rezultati slikovnih preiskav (kot je rentgen ali CT), laboratorijskimi izvidi, simptomi in morebitnimi drugimi zdravstvenimi težavami.

Kar se tiče vašega visokega krvnega tlaka (150 mm Hg), je to tudi pomemben dejavnik, ki ga je treba upoštevati. Visok krvni tlak lahko poveča tveganje za srčne in druge zdravstvene težave.

Pomembno je, da se za nadaljnje preiskave in oceno stanja posvetujete z zdravnikom. Oni bodo morda predlagali dodatne diagnostične teste, kot so biopsija, MRI, ali PET skeniranje, ki lahko pomagajo ugotoviti naravo lezije in natančneje določiti morebitno prisotnost raka.

Ne pozabite, da je skrb za vaše zdravje najpomembnejša. Razumevanje vaše diagnoze in aktivno sodelovanje pri zdravljenju sta ključnega pomena za najboljši možni izid.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa a ni od zdravnika pravzaprav prišel...?

Saj vem... naše zdravstvo.....bil v """podobni""" situaciji....rabli 3mesece da so se vsaj približno zjasnili...
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Bo treba kr na onko it na punkcijo tam ti lahko potrdijo al pa ovržejo,osebni zdraniki pojma nimajo.Sem dal to čez pa ti lahko iz prve roke povem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Floki