Neodvisni mediji v Sloveniji

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Do prihoda sedanje vlade je bil recimo da vsaj pogojno še nekako neodvisen medij Siol.net (poudarek je na pogojno) in se ga je še dalo nekako prebavljati. Vse ostalo je bilo pa že prej skrajno levo ali desno skrapucalo kar se tiče novinarstva.

Odkar je Nika Kovač dobila mesto na Siolu in na nacionalki, pa še drugod, se je tudi ta medij zelo evidentno politično obarval in ga sploh ne morem več brat - tako da sem ga pobrisal iz priljubljenih enako kot že dolgo nazaj rtvslo.si, 24ur.com, Svet na Kanalu A....

A je danes sploh še ostal kateri medij, ki bi tistim, ki smo v politični sredini ponudil neko kritično in resnično neodvisno novinarstvo? Ker mi gre res na živce, da slovenski novinarji sploh ne poročajo, ampak samo še podajajo svoje mnenje, ki pa je več kot očitno politično motivirano za ovce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success in Gavran

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Do prihoda sedanje vlade je bil recimo da vsaj pogojno še nekako neodvisen medij Siol.net (poudarek je na pogojno) in se ga je še dalo nekako prebavljati. Vse ostalo je bilo pa že prej skrajno levo ali desno skrapucalo kar se tiče novinarstva.

Odkar je Nika Kovač dobila mesto na Siolu in na nacionalki, pa še drugod, se je tudi ta medij zelo evidentno politično obarval in ga sploh ne morem več brat - tako da sem ga pobrisal iz priljubljenih enako kot že dolgo nazaj rtvslo.si, 24ur.com, Svet na Kanalu A....

A je danes sploh še ostal kateri medij, ki bi tistim, ki smo v politični sredini ponudil neko kritično in resnično neodvisno novinarstvo? Ker mi gre res na živce, da slovenski novinarji sploh ne poročajo, ampak samo še podajajo svoje mnenje, ki pa je več kot očitno politično motivirano za ovce.

No ja, še zmeraj je najbližji sredini kljub močni nagnjenosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
No ja, še zmeraj je najbližji sredini kljub močni nagnjenosti.

Ne nič več ni niti blizu sredine. Še posebej se to izrazito vidi v tem tednu po poročanju tistega incidenta z zastavicami (kjer je kar Nika Bruh-Kovač pisala o splavu) in kritiziranju tega da se je Musarjeva odzvala drugače kot so pa pričakovali, pa pisanje o Golobovi novi frizuri (kar kaže na to da poskušajo Goloba približat ljudem in mu povečati popularnost), po pisanju o tem kaj si ena obskurna skrajna Levica misli o napadu na Izrael, poveličevanje Fajoninega obiska v Afriki, občutno povečano je pisanje o "neodvisnem" Inštitutu 8.marec, praktično nič pa ne pišejo o migrantski problematiki razen tega da hoče Golob legalizirat migracije - ta izjava je na nivoju Trumpove izjave o tem, da bi morali piti razkužilo da bi preprečili Kovid. No sej Golob je pa lani rekel, da je treba grgrat slano vodo-morje in da to pomaga proti kovidu.

Siol je postal še eno od mnogih "neodvisnih" levih trobil. Toliko o neodvisnosti medijev v Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Glavni kriterij ali je medij v Sloveniji neodvisen, ima po zdravi kmečki pameti seveda poreklo lastnika medija. Medij v državni lasti oziroma v lasti kakšnega Kolektorja nikoli ni bil in tudi ne more biti neodvisen.

Tako da se seznam neodvisnih medijev kar močno zmanjša na N1 ali pa kakšne Finance, ki so v švedski lasti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Neodvisnih medijev v Sloveniji NI.
Kar pa sploh ni nič narobe. Narobe pa je to, da je v Sloveniji 95% levih oziroma komunističnih medijev, in le borih 5% desnih. Kar je pa še hujše, je pa to, da imamo RTV, ki naj bi bil javen medij in ki ga plačujemo VSI, izrazito zgolj in SAMO totalno komunističen medij, desnih novinarjev pa zdaj, od kar je RTV "osvobojen" praktično ni več na RTVju, pa jih je blo že prej, kot je rekel Štefančić, samo enih par, komunističnih pa jëbeno več..
RTV bi moral vsaj približno imet tako komunistične novinarje kot tudi desničarske novinarje. Takšna je pač opredelitev Slovencev. Vsaj približno podoben procent tako enih, kot drugih. Vsaj približno. To kar je zdaj, to je Centralni komite saveza republike Jugoslavije. Ostali, privat mediji, ki se financirajo sami oziroma se prodajajo na trgu, pa naj bodo kakršni hočejo bit. To bi pa ljudje odločili komu bodo bolj verjeli. Pa nek "RTV" prispevek bi moral bit vseeno obvezen, ampak urejen tako, da bi se vsak gledalec lahko odločil kateremu mediju ga bo nakazal.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
NE. Nikakor, nikoli nikdar....

Novinarji bi morali bit neodvisni! Pa kakrkoli se že to doseže.

Pol levih in pol desnih dobiš samo drek in drisko skup zmešano.
Daj daj, ne bod neumen. Kje na svetu pa obstaja kakšne človek, ki bi bil zares neodvisen? A si ti mogoče neodvisen? Vsak človek ima neko svoje prepričanje in na tem dejstvu je treba gradit tako medije kot tudi družbo. Zato pa so pogruntali demokracijo, ker vsak človek je človek zase s svojimi stališči. Neodvisnega človeka ni.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Nekoč so na FDV-ju učili, da mora biti dober novinar neodvisen in objektiven. Takih po moji oceni že doolgo ni.. Škoda
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey