Vozi desno, prehitevaj levo

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Točno to. Večina se duvajo samo za volanom, zaklenjeni v avtu, kažejo fakiče in podobno, ko pa stopiš ven pa ******. Ni pa problem si zapomnit reg.št. ali ga slikat in ga potem poiskat.
Obstajajo raznorazne vrsti kazni :fredi:
Toda ja, ker je tukaj večina prilagojen program in ne razumejo "koncepta sobesedila in metafor", bi kr streljali vse po vrsti :valjamse:
To pa najbolj ve naš dragi Romzi in pa šerif foruma:cowboy:
Meni še ni noben fakiča pokazal, res pa jih ne posiljujem od zadaj in pa kot sem rekel normalno pristopim do njih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Na kriziscih pristopas do ostalih udelezencev (za katere si ocenil da nekaj narobe pocnejo), ob zavedanju da obstaja moznost da je notri psihopat ki te lahko na licu mesta ustreli hkrati te je pa strah dat podatke sodiscu, ker obstaja moznost da bi te krsitelj poiskal in ustrelil.

Se enkrat: tok si pogumen/zajeban/neprestrasen/samozavesten, da imas izkusnje s tem da pristopis do drugih v prometu (ki so nato “krotki kot mladi pesi”) .... hkrati..... pa te skrbi da bi lahko ena taka enaka oseba izvedela, da si jo prijavil policiji.

Pa koga ti zaj.ebavas?

Ob vsem tem je moje skromno mnenje, da bos prej naletel na id.iota, ki te bo, v strahu ki ga bo dozivel ko bos na kriziscu pristopil do njega, povozil, kot pa na nekega hardcore psihopata ki bo domov dobil poloznico, se pritozil, tam videl tvoje podatke in te fental.
Vidiš, sploh ne znaš brat in razumet, saj kar nekaj napeljuješ in na pol povzemaš. Ni panike.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Meni še ni noben fakiča pokazal, res pa jih ne posiljujem od zadaj in pa kot sem rekel normalno pristopim do njih.
Očitno si premalo na cesti. Fakiče kažejo tudi tisti od zadaj ne samo od spredaj.
Ko pride enkrat do take situacije, ko moraš do nekoga pristopit potem to ni več normalna situacija. Če bi bilo vse normalno sploh ne bi bilo potrebe po pristopu.
Kapiš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Tukaj ima popolnoma prav. Stopat iz avta do nekoga, da ga boš nekaj učil in mu solil pamet je skregano z vsako logiko in zdravo pametjo, ker je ca. 99,9% možnosti da je bedak, idiot, ignorant ali ima neko drugo frustracijo, ki konkretno s tabo nima nobene veze, ampak mu pač seka ven ravno v prometu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Tukaj ima popolnoma prav. Stopat iz avta do nekoga, da ga boš nekaj učil in mu solil pamet je skregano z vsako logiko in zdravo pametjo, ker je ca. 99,9% možnosti da je bedak, idiot, ignorant ali ima neko drugo frustracijo, ki konkretno s tabo nima nobene veze, ampak mu pač seka ven ravno v prometu.
Moje izkušnje tega sicer ne potrjujejo.
Če normalno pristopiš, se vožnja vnaprej izboljša. Lahko je nekdo le raztresen, morda nekaj živčen in če normalno pristopiš običajno ni težav.
V glavnem, še nisem imel težav iz tega, sem pa imel skoraj težavo v mladosti, ko sem obritoglavca opozoril na parkirišču na bedarijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Očitno si premalo na cesti. Fakiče kažejo tudi tisti od zadaj ne samo od spredaj.
Ko pride enkrat do take situacije, ko moraš do nekoga pristopit potem to ni več normalna situacija. Če bi bilo vse normalno sploh ne bi bilo potrebe po pristopu.
Kapiš.
Ne razumem to s fakiči in zadaj? A delaš gužvo? Če sem prav razumel si ti nek hitri divjak, ki potem ne more dobiti fakiča zadaj, razen če ti ga pokažejo, ko jih prehitiš. Verjetno je tukaj spet nek razlog zakaj se to zgodi.

Sicer pa sam delam okrog 40.000km letno, tako da sem verjetno dovolj na cesti in čudno, da nimam toliko teh ekscesnih situacij kot nekateri.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
to so bolj kot kaj drugega feel good cifre, da misliš da si kaj naredil ter da se počutiš varnejšega v primeru da bi jo moral uporabit.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
to so bolj kot kaj drugega feel good cifre, da misliš da si kaj naredil ter da se počutiš varnejšega v primeru da bi jo moral uporabit.
Pa niti ni tako.
Recimo, če boš poklical, da kdo dela sranje na AC (recimo cikcaka, ker je pijan) znajo policisti ga hitro cuknit dol, če bo seveda kakšna patrulja prosta.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
to so bolj kot kaj drugega feel good cifre, da misliš da si kaj naredil ter da se počutiš varnejšega v primeru da bi jo moral uporabit.
Cifra 0801200 je vezana na OKC GPU v Ljubljano. Kar poves, napisejo na uradni zaznamek in posljejo na tisto upravo na katero se podatek nanasa. Ce je nekaj kar je nujno pa poklicejo vodjo izmene OKC PU na katerega se nanasa. Klica ne morejo prevezati itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Apollo8 - kam se zdi tebi klic bolj smiselen v primeru, da naletiš na voznika, ki pred tabo (najverjetneje pijan) vijuga po cesti pa pustimo ali gre za regionalko ali AC - bi priporočal klic na anonimno cifro ali prej na klasično?
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Pa ta Šalehar je en navaden butel. O njem je bilo že veliko pisanega tako, ga ni prav resno za jemat. Na žalost se ne zaveda, da je veliko resnice v teh mimostrelih uličnih bojevnikov, kot sam pravi.
Ne razumem to s fakiči in zadaj? A delaš gužvo? Če sem prav razumel si ti nek hitri divjak, ki potem ne more dobiti fakiča zadaj, razen če ti ga pokažejo, ko jih prehitiš. Verjetno je tukaj spet nek razlog zakaj se to zgodi.
Ja ne boš verjel, da se najdejo taki, da za tabo vozi po prehitevalnem z kombijem, ko sem jaz šel tam 140-150km/h in mi začne blendat naj se mu umaknem. Desni vozni zaseden z tistimi, ki vozijo 90-110. Pred mano na varnostni razdalji pa tudi polno, čeprav če bi lahko bi šel tudi hitreje pa se seveda nobeden ne umakne :rolleyes:
Potem ko se mu nisem umaknil mi je začel kazat fakiče in pesti. Če bi se lahko kje ustavil bi se sigurno in kot ti praviš bi potem sigurno pristopil do njega in ga lepo vprašal WTF bi rad kaj si imel slab dan, te povabim na pivo, da se boš malo umiril.
Je pa razlika kje delaš ti tistih 40.000. Verjetno več ali manj po avtocestah kjer sploh ni takih problemov(ne govorim sedaj o "Vozi desno, prehitevaj levo"
več pacijentov srečaš na lokalnih cestah, posebej te ljubljančane, ko se itak ve, da se ne znajo vozit drugje kot po ljubljani in po avtocestah pa še tam delajo samo štalo, ker mislijo, da so nekaj več, ko pa pridejo nekam drugam pa štala.

Glej, če se nekdo lepo obnaša do mene se tudi jaz do njega, ko pa mi nekdo začne kazat fakiče, pesti, me žali, da me bo razbil in podobno potem se mi pa utrga in takih na žalost ne prenesem, pa naj bo potem na cesti ali na forumu. V tistem trenutku mi je čisto vseeno kaj bo.
Potem pa reci kar hočeš. Svaka ti čast, če imaš toliko živcev, da s takimi idioti lahko potem še naprej normalno komuniciraš toda taki, ki jih nekdo pošilja v k, mu kaže fakiče, pesti ti pa se mu potem lepo smehljaš v faco, to so zame pusiči, prpice, mamine maze ,copate...
Ja danes so drugi časi in se je treba prevečkrat vzdržat. Včasih pa je bilo to malo drugače. In če imam slab dan ja bi šel najrajši ven pa mu poslal šus v glavo.
Potem pa naj se javijo vsi tisti, ki jim to še nikoli ni prišlo na misel.
Kapiš.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Ja ne boš verjel, da se najdejo taki, da za tabo vozi po prehitevalnem z kombijem, ko sem jaz šel tam 140-150km/h in mi začne blendat naj se mu umaknem. Desni vozni zaseden z tistimi, ki vozijo 90-110. Pred mano na varnostni razdalji pa tudi polno, čeprav če bi lahko bi šel tudi hitreje pa se seveda nobeden ne umakne :rolleyes:

Poln si gneva, ampak v tem se strinjam s tabo ¨
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Mihi je kar kralj in eden redkih na radijski sceni, ki ima kaj povedati. Za razliko od avdičev in hripavih histeričnih opic, ki na komercialkah servirajo novice vsakih 5 minut. Logično pa da najbolj moti tiste, ki se najdejo v njegovih likih in karikaturah (mojce in boštjani iz trzina).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.144
113
Če bi se lahko kje ustavil bi se sigurno in kot ti praviš bi potem sigurno pristopil do njega in ga lepo vprašal WTF bi rad kaj si imel slab dan, te povabim na pivo, da se boš malo umiril.

Torej si prej nakladal ko si razlagal, da bi kr vse povprek streljal?
Hvala kur** da je za mene metka škoda. Se počutim bolj varno.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Ja ne boš verjel, da se najdejo taki, da za tabo vozi po prehitevalnem z kombijem, ko sem jaz šel tam 140-150km/h in mi začne blendat naj se mu umaknem. Desni vozni zaseden z tistimi, ki vozijo 90-110. Pred mano na varnostni razdalji pa tudi polno, čeprav če bi lahko bi šel tudi hitreje pa se seveda nobeden ne umakne :rolleyes:

Poln si gneva, ampak v tem se strinjam s tabo ¨


Kam se naj umaknem, če je desni zaseden?
Jaz po navadi stopim na bremzo (za trenutek prižgem zadnji meglenki), ko mi kdo od zadaj kaže fakiče ali pa blenda. Takoj ima varnostno razdaljo ali pa še bolj blenda :) Če je prostor se seveda uvidevno umaknem na desno.