Turno smučanje

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Zanima me če se kdo na forumu ukvarja s tem športom?
Predvsem me zanimam oprema(cene,kaj kako).
Nekako me vleče v to smer da bi se začel ukvarjat s tem športom.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
jah tko je.. smuče so smuče sam da majo lukno na špici da lahko špago čes potegneš in jih vlečeš za sabo..
potem rabiš mačke al pa pse kakor kdo temu pravi za spodaj pod smučo da lahko hodiš v hrib in ne drsi nazaj
vezi so drugačne.. take ki so proste kot tekaške al pa se zapnejo da noge ne trpijo pri hoji v hrib ker so v zgorni poziciji in hodiš kot da bi hodil po ravnem.. palce so palce.. bunda je bunda.. edino čevli al pa pancerji če hočeš so namenjeni tudi hoji in so kot gojzarji samo da so trdi zunaj.. to je to.. brez obleke te pride cca 700 do 1200 eur.. pač odvisno od kvalitete itd..
za cene pa bol preveri pri kaki anapurni.. iglu.. igor sport.. pa se kaka taka stacuna..
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
aha.. no sej za začetk sem razmišlajl da bi kupu kakšne rabljene smučke.. Nekateri baje hodijo celo z navadnimi smučat samo jih morš nost pancarje je potrebno pa gor obut..
kako je pa z višino smučk??
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
nekje do rame.. pa malo trša mora bit..
finta je v tem da v celcu lažje preskakuješ če so dilce krajše.. je pa jeba če prletiš na led oz na pomrznino kjer ti krajša smuča ne drži več teže in morš bol prtiskat.. no tuki pa pride pol trdota v upoštev.. če je premehka bo oddrsnila..
malo trša kot pač za smučišče..
kar se tiče rabljene opreme predvsem smučk.. je ponavadi precej zgonjena..

ja z alpskimi se da ja.. ampak obuvat zmrznjene pancarje nekje na nekem robu skal ne hvala..
pomagaš si lahko s tem da v vsakega nabutaš plastenko od liter pa pol vroče vode in vse skup daš v neko vrečo in v ruzak.. tko bodo ostali še kaki 2 do 3 ure tolko topli da si ne polomiš noge ko tlačiš pancarje gor..
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
fajn... no s s frendom sva rekla da bi šla probat za začetek s pancarji(veva da bo težko obuvat sam treba probat najprej). Pa na kak ne preveč težek hrib...
Morda veš kje je najbolj primerno za začetnike??