Ledvični kamni

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, če ima kdo izkušnje s tem? Doslej jih nisem imel, danes pa z lepega naenkrat zelo močna bolečina v spodnjem delu trebuha in na levem boku. Trajalo je enih 15 min, nato sem izločil kamen 3x2mm. Ali je možno, da so bile močne bolečine od tako majhnega kamenčka ali bo treba na ultrazvok, ker se skriva še kak "kamen"?

Hvala!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Lahko jih je več, lahko ne. Lahko se ponovi, lahko ne. In ja, ultra močna bolečina je lahko tudi od precej manjših kamenčkov, drobcev.
Ultrazvok abdomna bi ti tvoj zdravnik itak moral dat, seveda. Pa kamenček na analizo, če ga ujameš.
Imel 2x, prvič od bolečin vmes malo filma manjka. V drugo je lažje, ker približno veš, kako gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MUC

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Pozdravljeni,
zanima me, če ima kdo izkušnje s tem? Doslej jih nisem imel, danes pa z lepega naenkrat zelo močna bolečina v spodnjem delu trebuha in na levem boku. Trajalo je enih 15 min, nato sem izločil kamen 3x2mm. Ali je možno, da so bile močne bolečine od tako majhnega kamenčka ali bo treba na ultrazvok, ker se skriva še kak "kamen"?

Hvala!
Imel izkušnje... Bil v URL na UKC-ju.... kamenček v sečevodu... Boli ko hudič. Cca 2 tedna so me "zdravili". Cistoskopija 3 x (če se mene vpraša popolnoma neuspešno). Pridobil cca 7 kg vode, ker so me silili v nalivanje, da bo voda porinila kamenček naprel
V glavnem po 2 tednih "zdravljenja" sem pristal na intenzivni. Rešila me je pa ena nefrologinja (mal vez na dializi), ki mi je SAMA naredila ultrazvok ledvice in uredila dializo.... Po dializi je ledvica po parih urah začela delat in sem poscal 12 litrov v 4 urah.

Kamenček je nato ene tri dni po tistem sam ven padel in mi prihranil "šarjenje".
Skratka, kar sem jaz doživel na Urologiji na UKC niti slučajno ni bilo podobno zdravljenju, prej eksperimentu, koliko pacient lahko še zdrži. Ni veliko manjkalo, pa bi me posli ne un svet.

PS Imam samo eno ledvico....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Po enem letu lezanja v bolnici (res bolj ali manj lezanja) sem dobil kri na vodo, ko sem se zacel doma nekaj vec gibati.
Po UZ so mi urgentno (v nekaj dneh, sicer je bila nevarnost odpovedi ledvice) tolkli kamne z eswl metodo se mi zdi.
Lezis na mizi, zaradi bolecin ko te tolce po križu te zafiksajo potem pa najbrz poscijes pesek v nekaj dneh. Jaz ga nisem nikdar opazil, je pa res da nisem nekaj filtriral in ga iskal.
To je bilo pred 20leti, od takrat imam mir..
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Čaj bezgovih cvetov menda pomaga. Povedal profesor botanike na podlagi lastnih izkušenj.
Škodi gotovo ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Tako kot pri marsikateri telesni tegobi, so tudi kamni povezani z imunskim sistemom. Torej telo zna marsikaj samo "urediti", če deluje, kot mora. Tako da delajte v tej smeri, in se ne samo zanašati pitju čajčkov in podobnih zvarkov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Odvisno od vremena, pitje. 2l je lahko ze prevec pozimi in premalo na morju. Clovek ima zelo dober mehanizem porocanja žeje, zaupaj mu.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
kaj delati, da ni kamna!!
Bil sedaj pri urologu, UZV kamnov manjših od pol cm ne pokaže. jih pa ima baje večina ljudi po 40, samo jim ne povzročajo težav.. Dokler kam ne zaidejo..
Glede razlogov - priporočal je izogibanje suhim salamcam, živalskim beljakovinam, sirom.. in kot vsi dohtarji več sadja in zelenjave in veliko tekočine.