Nakup novega starega avta ... here we go again ...

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej ... kot rečeno - Focus počasi kaže leta. zato me zanima, na kaj biti pozoren pri naslednjih avtih.

gledam prevsem:

- Škoda Octavia/Superb (opažam, da je slednji dejansko cenejši!) - tu vem, da je treba gledati predvsem 2.0 TDI 150hp
- Mazda6 - še vedno potrebna pozornost pri menjavi olja, da se karter spuca?
- Volvo V60 - je to še vedno tank ali se je v zadnjih letih kaj spremenilo?

- glede na love/hate relationship s Focusom ne vem, ali se spustiti v Fordove vode ali ne - predvsem me mika S-Max (eventuelno Mondeo)

se je kaj konkretnega spremenilo v zadnjih štirih letih? v igri je bil še Peugeot 5008 a sem že našel probleme z adblue tanki.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Meni je bila octavia 4 z 2.0TDI in DSG super avto, sem jo imel dobrega pol leta. Poraba manj kot 5l pri normalni AC vožnji. Pošten avto.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
En teden sem vozil V60 2021 letnik in je top. Verjetno ni večje razlike med 2021 in 2019
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Mondeo, odsvetujem avtomatika :( drugače super za vozit, oprema dobra, luči super
S-max, svak ga ima, zelo zadovoljen. Nizka poraba, po enem letu brez težav.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
torej ... kot rečeno - Focus počasi kaže leta. zato me zanima, na kaj biti pozoren pri naslednjih avtih.

gledam prevsem:

- Škoda Octavia/Superb (opažam, da je slednji dejansko cenejši!) - tu vem, da je treba gledati predvsem 2.0 TDI 150hp
- Mazda6 - še vedno potrebna pozornost pri menjavi olja, da se karter spuca?
- Volvo V60 - je to še vedno tank ali se je v zadnjih letih kaj spremenilo?

- glede na love/hate relationship s Focusom ne vem, ali se spustiti v Fordove vode ali ne - predvsem me mika S-Max (eventuelno Mondeo)

se je kaj konkretnega spremenilo v zadnjih štirih letih? v igri je bil še Peugeot 5008 a sem že našel probleme z adblue tanki.

Ker se ni kaj dosti spremenilo se izogni pežoju.

Octavije še nisem vozil, verjetno je tam tam kot bi sedel v golfu, torej kaj dosti ne moreš faliti.
Mazda 6 se lepo pelje, pri dizlu sploh ne veš da je dizel (ne zunaj ne znotraj), imajo pa dizli nek problem z 'izginjanjem' hladilne, kar te zna lepo usekat po tošelnu.
Volvo V60 - sicer sem vozil staro kamčatko a je to meni osebno edini voz v katerega sem se (prvič) vsedel in je bilo vse na svojem mestu, razumljivo, logično, pri roki, plus odlično sem sedel s svojimi 190+ cm (slednje na splošno zmaga pri meni).
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed in Hanzi

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ker se ni kaj dosti spremenilo se izogni pežoju.

Octavije še nisem vozil, verjetno je tam tam kot bi sedel v golfu, torej kaj dosti ne moreš faliti.
Mazda 6 se lepo pelje, pri dizlu sploh ne veš da je dizel (ne zunaj ne znotraj), imajo pa dizli nek problem z 'izginjanjem' hladilne, kar te zna lepo usekat po tošelnu.
Volvo V60 - sicer sem vozil staro kamčatko a je to meni osebno edini voz v katerega sem se (prvič) vsedel in je bilo vse na svojem mestu, razumljivo, logično, pri roki, plus odlično sem sedel s svojimi 190+ cm (slednje na splošno zmaga pri meni).
ja, Mazda in Volvo sta mi se najbolj blizu … pa S-Max me se mesa vmes … in ko sem pri S-Maxu misli zaidejo se do Mondeota (ki sem ga skoraj vzel prejsnjo rundo …)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ker se ni kaj dosti spremenilo se izogni pežoju.

Octavije še nisem vozil, verjetno je tam tam kot bi sedel v golfu, torej kaj dosti ne moreš faliti.
Mazda 6 se lepo pelje, pri dizlu sploh ne veš da je dizel (ne zunaj ne znotraj), imajo pa dizli nek problem z 'izginjanjem' hladilne, kar te zna lepo usekat po tošelnu.
Volvo V60 - sicer sem vozil staro kamčatko a je to meni osebno edini voz v katerega sem se (prvič) vsedel in je bilo vse na svojem mestu, razumljivo, logično, pri roki, plus odlično sem sedel s svojimi 190+ cm (slednje na splošno zmaga pri meni).
p.s.: ve kdo kaj več o tem izginjanju hladilne tekočine?
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
198
43
Mondeo ne poznam dobro, ima pa brat že drugega in je zadovoljen, nekih težav nima. Mazda - nimam pojma, zadnja, ki sem jo vozil, je bila 626 :) imel sem 2 Octaviji (letnik 2011 in 2016), neproblematičen avto, prostoren, obe pa sta rjaveli (rob vrat, prag zadaj, pokrov prtljažnika). Prtljažnik menjan v garanciji, z ostalim se nisem ubadal, ampak prodal. Kolega ima na superbu 2016 identičen problem. Volvo V60 trenutno imam, super avto, je pa servis drag + daleč najnižji je za vstopat in izstopat. To me malo moti, ker nisem več najmlajši. Drugače kakšnih napak ali težav nimam (ca. 110.000 km prevoženih v 2,5 letih).
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Znanec z 2019 Mondeotom, dizel, 183 konjev, ročni menjalnik.

Žge ga na polno še ko je hladen na kratke razdalje, prednje gume so v roku leta dni radirke. Brez problemov. Jaz s svojimi 188cm tudi lepo sedim za podobno enoto na prednjem sedežu. Prtljažnik velik + odpira se z zadnjim steklom, ni kovinska loputa kot na Pasatu. Po vidinem, mi je kar všečen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
octavia 1.6 tdi, 2015 letnik, 245.000km, službena, DELPHI vbrizg, dela kot urca - v treh dneh na Poljsko in nazaj, 2300km, poraba točno 5 litrov
sodelavec je mel pa na 2014 octavii 1.6 TDI s siemens vbrizgom 486.000, prve šobe, edino uscala se mu je vodna pumpa pri 150k (interval je 210k prvi).
Nimaš adblueja serijsko

superb 2.0 tdi z veliko opreme Lj-Nurburgring-Lj in parkrat LJ-Beograd-Lj, avto je neprimerljiv z octavio, prostora pa več kot v A6 karavan, tako prtljažnik kot za zadnje potnike

sicer S60 ima kolega, D5244T15 motor, 5 ognjev, 370.000, letnik 2012 - veliko avta in opreme: kar se mene tiče volvak s smrdljivec agregatom samo 5 ognjev, nikakor ne 4 cyl modeli
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
torej ... kot rečeno - Focus počasi kaže leta. zato me zanima, na kaj biti pozoren pri naslednjih avtih.

gledam prevsem:

- Škoda Octavia/Superb (opažam, da je slednji dejansko cenejši!) - tu vem, da je treba gledati predvsem 2.0 TDI 150hp
- Mazda6 - še vedno potrebna pozornost pri menjavi olja, da se karter spuca?
- Volvo V60 - je to še vedno tank ali se je v zadnjih letih kaj spremenilo?

- glede na love/hate relationship s Focusom ne vem, ali se spustiti v Fordove vode ali ne - predvsem me mika S-Max (eventuelno Mondeo)

se je kaj konkretnega spremenilo v zadnjih štirih letih? v igri je bil še Peugeot 5008 a sem že našel probleme z adblue tanki.

Če smem..vidim, da na vsako obdobje odpreš podobno temo, delaš ful km in vsakič kupiš nek na pol zamortiziran avto. Imaš dobro računico? A ne bi bilo bolj smiselno kupiti novega vozila in ga zvozit kot na teh par let menjat?