Nakup novega starega avta ... here we go again ...

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ja, so ok motorji, pac klasicne dizel tezave (egr predvsem, pa kak adblue). Ampak poglej si recimo sistem hlajenja bencinca (isti blok kot dizel). Že sheme same slovenski mehanik se prebrat ne zna, kaj sele dobro razumet in porihtat. In to pac deluje nekih 100kkm, oz do menjave hladilne, potem pa Bog si ga vedi.....
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Sem se kak dan nazaj pogovarjal z enim mehankarjem kolegom, kaj sploh kupiti od avta, da bo mir. Njegov odgovor: NIČ. Ti novejši so več al manj vsi v q...., same težave in crkovanje. Čovek se sprašuje ali so proizvajalci vsi dogovorjeni, da če nas preko cene ne olupijo nas pa preko servisov, še lepš pa kar oboje.
Moj mehankar, ki je kar stručko pohvali samo kako Škodo diesel in Toyote.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Da ne odpiram nove teme...ker je tu govora o nakupu...ali ve kdo če ima kakšna leasing hiša dokaj normalne obrestne mere!?
Namreč kolega je dal za novo KIO 5.99% a jst sem dal v izračun GB-ju za rabljen avto (8% - 8.5% pa na gor. odvisno na koliko let) a je to normalno da je taka razlika novo/rabljeno?
Pa ta k sem ga jst gledu rabljen je krepko dražji od te nove KIE :rolleyes:
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Sam meni ni jasno kako da za nov avto lahko 5.99% gre skozi a za rabljen pa 8%+
in to teh 8% gre samo na 8+ let, pod 8 let je višja om! A ni v interesu leasingu da naredi posel? K ta leasing 5.99 je pri SKB-ju
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Financerju je v interesu skleniti posel za čim daljše obdobje s čim višjo obrestno mero. Potem pa naredijo (upam) še cost/benefit analizo, kjer primerjajo mejni prihodek zaradi visoke obrestne mere z mejnim stroškom izgubljene stranke. Očitno se jim splača.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Za Audi ne vem, vem da so kolegu na A6 2.0tdi pri 100kkm menjal motor, pa da je svaku menjalnik šel pri 140kkm.
Evo, ravno včeraj govoril z možakarjem ki si lasti A6 19` 2.0D (prvi lastnik) in pri 78k km ima težave z menjalnikom - vsi redni servisi! Tole je meni neverjetno za Audi za katerega sem se tudi sam zagrel ... pa me je vse minil
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Evo, ravno včeraj govoril z možakarjem ki si lasti A6 19` 2.0D (prvi lastnik) in pri 78k km ima težave z menjalnikom - vsi redni servisi! Tole je meni neverjetno za Audi za katerega sem se tudi sam zagrel ... pa me je vse minil
Načeloma je to kar redkost in ni nujno da so slabi. Za enega sem slišal da je šla mašina na 100k km in so jo morali menjati, kar ne pomeni da so slabe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Barbarian

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ena malo blesava, a vseeno - če ima avto kake "aftermarket" posodobitve opreme - v mojem primeru gre za aftermarket vgradnjo gretja sedežev - je to obvoz ali se splača vseeno pogledati?

roko na srce, nisem niti vedel, da se da gretje sedežev naknadno vgraditi, po drugi strani pa imam pomislek, ker vseeno to greje, in če je šlampasto narejeno lahko ... razgreje ... :p:norec:
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
ena malo blesava, a vseeno - če ima avto kake "aftermarket" posodobitve opreme - v mojem primeru gre za aftermarket vgradnjo gretja sedežev - je to obvoz ali se splača vseeno pogledati?

roko na srce, nisem niti vedel, da se da gretje sedežev naknadno vgraditi, po drugi strani pa imam pomislek, ker vseeno to greje, in če je šlampasto narejeno lahko ... razgreje ... :p:norec:
Saj se da povsod kupiti univerzalne grelne blazine za sedeže, priključiš na 12V vtičnico. Ko ni kontakta, se vtičnica itak izklopi. Drugo pa je, če grelce hočeš vgraditi pod tekstil. Tam ti pa kakšnega šalabajzerja ne priporočam.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Tak je imel narejen prvi Citroën DS4, mala rolica za stopnje od ena do 3 v plastiki od sedeža.

Načeloma bi moglo biti to ok.

Pač malo oko vrži na sedež če so vredi nazaj sestavili.