Triera

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
in sicer že mokoče ve kdo če bo triera kaj večala svoje linije ali misli ostajat na takšnih dragih linijah
lepo bi bilo če bi kaj podobnega naredili kot je na optiki velik prenos in poceni
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
UPC Telemah je že povečal. Poglej en post nižje.

Tudi jaz komaj čakam da mi trojčka M povišajo iz 1M na (upam) 2M.
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
jaz mam 4M pa nič trojčka če ne bom pa počako ker bom imel vsak čas v okolici optiko pa bom vzel optiko 10M/10M za 26€
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113

Telemach ima trenutno paket M s hitrostjo 10/768 za 30 eur. Tako da se ti v bistvu res bolj splača optika za 26 eur.

Jaz bom pa kar ostal, ker pri nas ni optike, pa tudi če bi bila, bi ostal na kablu ravno zaradi trojčka.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Ja, pa zakaj bi moral prešaltat iz Triere na Siol, če mi ni potrebno. Sploh pa dajem prednost kabelski televiziji, na katero lahko priklopim N televizorjev, kot pa siolovo nestabilno IP TV.

Tako da čakam samo na pohitritev in zopet bom zadovoljen uporabnik Triere.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik nightfire pravi:
in sicer že mokoče ve kdo če bo triera kaj večala svoje linije ali misli ostajat na takšnih dragih linijah
lepo bi bilo če bi kaj podobnega naredili kot je na optiki velik prenos in poceni

Seveda se bodo spremenili paketi. Bojo 100000% isti kot pri Telemachu sedaj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.834
730
113
www.jernej.org
Če še ne veš, telekom preko optičnega omrežja ponuja tudi čisto klasično kabelsko televizijo
wink-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Ja pa zdaj naj grem naročat optiko, pa naj posebej za mene iz Maribora vlečejo optiko v Rogozo, in naj še enkrat razkopavam sosedu vrt, pa dvigujem tlakovce po celem dvorišču... Pač imamo coax in bom ostal na coaxu čimdlje bo možno. Tako je le varianta da od coaxa izkoristim najboljše in najugodnejše. Zato pač spremljam kaj se dogaja na Trieri.
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
ja sej je vse vredu nisem jaz htel da greš na optiko in razkopavaš
sam triera nič ne dela na tem da bi povečala linije da bi lahko bili konkurentni optiki naj se malo pobolšajo zdaj že zlo dolgo ni bilo nič od njih
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.834
730
113
www.jernej.org
Nisem nikjer napisal, da moraš iti na optiko. Želel sem le poudariti, da če obstaja možnost priklopa na optiko, nima koaksialni kabel prav nobene prednosti več
smile-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Samo trenutek, moarte vedeti kaj je fizična sposobnost določenih vodnikov in kaj je komercialni pristop, ki ni nujno da je vedno stroškovno pozitivno naravnan. Povsem pa razumem da končnega uporabnika zanimam predvsem drugo. Koax še zdaleč ni za na odpad, PR je za optiko naredil svoje. Trenuno je v Slo to pač nekaj WAW, pa če rabiš ali ne
smirk-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Kaj pomeni za končnega uporabnika topologija omrežja? Ne glede na topologijo, še vedno povsem zadostuje za potrebami storitev/hitrosti. Noben kablaš še ni reklel potencialnemu uporabniku, da ne more imeti nazivne hitrosti na določeni lokaciji/razdalji. Noben speed test ni pokazal bistveno nižjih hitrosti od nazivne (razen ob napakah omrežja). Glavne liniji so/bodo vse optične. Kar bistveno razbremeni omrežje, DOCSIS 3.0 bo kmalu tukaj. In nazivne hitrosti se povzpnejo na 200Mb po uporabniku. Kar bo spet za nekaj časa mir, dokler ne bo višji standard, itd itd..
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Zakaj potem noben ne ponudi 10/10 za 14€ ali 20/20 za 26€ (da ne boste rekli da omenjam samo enega ponudnika
wink-1.gif
)....aah, zato ker takih hitrosti najbrž itak noben ne rabi.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Po logiki Telemacha in Triere bomo imeli pakete 200/2. Pa še naprej blokirane porte, kar se še edino na balkanu dogaja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Motiš se... Porti se veselo blokirajo po vseh evropskih državah. Edino kar se mi ne dopade, je da se ponekod blokira tudi IP telefonija. Ne vem če ravno na Balkanu ni "prosto po Prešernu" in odprto vsepovprek.

Drugače pa Tirera in Telemach po svoji infrastrukturi znotraj stolpnic veselo vlečeta optiko. Tako da ne na pamet govorit.

Na drugi strani smo pa uporabniki, ki smo se pred 5 imi leti borili da so v naše kraje speljali coax. In naslednjih 5 let sigurno ne bo optike. Tako da zakaj ne bi uporabljali coaxa.

Glede ugodne cene optike od T2 me res zanima kako bo z ceno le te čez nekaj let. Ker zadeva je sumljivo poceni. Pa tudi Arnesovo glavno vozljišče tudi ne vem če bo zmožno požirat ves ta promet z zunanjim svetom.
 
Nazadnje urejeno:

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Drugače pa Tirera in Telemach po svoji infrastrukturi znotraj stolpnic veselo vlečeta optiko. Tako da ne na pamet govorit.

Samo ena besedica spet...topologija. Ali vlečejo P2P optiko tako kot Telekom in T-2, ali je kakšen kablaški PON? PON kakšnih bistvenih prednosti pred koaksom (razen 0 slabljenja) nima kar se bandwidtha tiče.

Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glede ugodne cene optike od T2 me res zanima kako bo z ceno le te čez nekaj let. Ker zadeva je sumljivo poceni. Pa tudi Arnesovo glavno vozljišče tudi ne vem če bo zmožno požirat ves ta promet z zunanjim svetom.

Cene bandwidtha grejo kvečjemu dol...tako kot večina stvari v računalništvu (oprema se ceni...).
Kaj ima Arnesovo vozlišče s T-2 optiko?
stupid-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
To je res, da se porti blokirajo tudi drugje. Samo ne pa pri poslovnih paketih. To je pa višek vsega. Ko sem pa hotel imet ethernet paket, mi pa niso hoteli nič povedati. Ker če si poslovni uporabnik izven mesta, te sploh več ne je*ejo. Pa lahk imaš firmo, katera je odvisna od interneta.